Olympus E-500 Objektiv

Olympuse tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Kadri

Olympus E-500 Objektiv

Postitus Postitas Kadri »

Tere,
kaameraga on kööga, aga obejtiiv (esialgne) on alles ja täitsa töökorras ja korralik. A kuna uuskaamera pole enam arvatavasti olympus siis sooviksin seda maha müüa. Palju sellise objetiivi eest küsida ?? Ja siitkohtalt ka pakun seda soovijatele! (:


Kadri :)
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Olympus E-500 Objektiv

Postitus Postitas monty11 »

Minuteada foorumi kuulutuses tähtmärkide arv piiratud ei ole, seega võiksid sa julgelt juurde kirjutada ka objektiivi andmed. Ma ei tea, kuidas Olympusel asi käib, aga Nikoni kaameratel on küll erinevaid kitiobjektiive, mida kaameratega kaasa müüakse.
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Kadri

Re: Olympus E-500 Objektiv

Postitus Postitas Kadri »

..tähtmärkide piiratud arv.. :D:D hehe, see pold küll minu põhjuseks.

Tegelikult hoopis see, et siiafoormusse ei tulnud ma põhiasjana mitte oma objektiivi müüma, vaid kui küsisin oma põhiküsimuse ära siis mõtlesin et kaks kärbest ühehoobiga ja uurin ka objektiivi kohta, aga kuna seda tegin ( ikka veel teen) tööl siis pole täpseid andmeid. Oligi plaan lisada need koju jõudes. =)

Kadri (:
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Olympus E-500 Objektiv

Postitus Postitas monty11 »

See kõlab juba paremini :)
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Kadri

Re: Olympus E-500 Objektiv

Postitus Postitas Kadri »

Nii kodus lõpuks.

Objektiivi pealt loen välja OLYMPUS DIGITAL 18-180mm. Olete targemad? =)
ex-ex-enn

Re: Olympus E-500 Objektiv

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Olete targemad" - ei ole.

olympuse originaalobjektiiv oleks 14mm algusega ja seal oleks kirjas ZUIKO mitte OLYMPUS. tegemist on sul mingi sigma või tamroni toruga?
ex-ex-enn

Re: Olympus E-500 Objektiv

Postitus Postitas ex-ex-enn »

näh, ära ütle, neil ongi 18-180 toru olemas - http://www.photopoint.ee/et/toode/9155/ ... -objektiiv" onclick="window.open(this.href);return false; !
Kadri

Re: Olympus E-500 Objektiv

Postitus Postitas Kadri »

..ja mul on siiski OLYMPUS DIGITAL =) Neid enam kaasa ei anta kaameratega, nüüd on jah need teised.
ex-ex-enn

Re: Olympus E-500 Objektiv

Postitus Postitas ex-ex-enn »

zuiko või olympus, vahet pole.
Kadri

Re: Olympus E-500 Objektiv

Postitus Postitas Kadri »

mm, oled sa päris kindel? Zuiko on präägu müügil hinnaga u. 9000.- Seega peaks minu oma sama väärtusega olema? Kahtlen selles.
ex-ex-enn

Re: Olympus E-500 Objektiv

Postitus Postitas ex-ex-enn »

zuiko pn olympuse objektiivibränd, nagu näiteks nikkor on nikoni objektiivibränd. selliseid näiteid nagu rikenon, rokkor jne on palju.
olumpuse ja zuiko kirjaga torud võivad, kuid ei pruugi olla samaväärsed. alati on võimalus, et odavuse soovist on loobutud paremast vääristusest või kvaliteetsemas ja/või tugevamast korpusest jne. ma pole konkreetse toruga kursis, kuid 18mm laiem ots viitaks nagu sellele, et konkreetne toru on ültse mingi teise tootja käest hangitud, olympuse väiksemast sensorist tulenevalt vastaks nende inseneride vastus 28mm täiskaadri torule kui 14mm. sellised on ka lühemad olympuse kitikad. 18mm näeb olympuse ees kui 36mm täiskaadri ees ja see on pigem normaal kui lainurk. igaljuhul, kui ma 2a tagasi vana klassivenna tarvis olympuse superzoomide kohta uurisin, siis sellist toru veel polnud. ainsad variandid samas pikkuses olid sigma ja tamron.

aga jah, 9k selle hinnana poes on liialsatud. müüakse ju ka canoni kitikaid vabaturul 400.- eest (poes üle kahe ja poole tuhande)
Kadri

Re: Olympus E-500 Objektiv

Postitus Postitas Kadri »

Sain nüüd niipalju targemaks, et see on Olympuse päris oma objektiiv mida müüdigi kohe kaameraga koos, eraldi neid polnud. ..vms nii ütles mulle edasi müüa. Ja need pole samaväärsed Zuikoga.. vähemalt hinnaklass mitte.

igaljuhul aitäh, sain päris palju targemaks jälle. ;)
throt

Re: Olympus E-500 Objektiv

Postitus Postitas throt »

kullakesed, olympuse originaalobjektiividel ongi zuiko kaubamärk ja seda juba aastakümneid. zuiko digital on 4/3 standardi tarbes ja lihtsalt zuiko filmikeredele.
18-180 on oly standard superzoom objektiiv http://www.olympus.ee/consumer/dslr_ZUI ... _5-6_3.htm
Niko

Re: Olympus E-500 Objektiv

Postitus Postitas Niko »

sai proovitud ka seda 18-180 Zuikod, no mina seda küll ei võtaks tasuta ka. Kõver ja ikka väga kehva joonisega.
ex-ex-enn

Re: Olympus E-500 Objektiv

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"kullakesed, olympuse originaalobjektiividel ongi zuiko kaubamärk ja seda juba aastakümneid"

tore, et sa vähemalt sellest aru said. tegelikult me jõudsime arutlusega sinnamaani, et kelle käest oly selle 18-180 optika ostis, ise nad oleks 14mm algusega superzoomi disaininud.
Vasta