Micro objektiivid

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
martin

Micro objektiivid

Postitus Postitas martin »

Selline küsimus, et ostsin endale Nikkor 60mm Micro objektiivi 2.8 avaga ja avastasin, et pildistdes ava ise muutub, millest see tingitud? Kas ma siis ei saagi 2.8 avaga pildistada?
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Micro objektiivid

Postitus Postitas silver »

Keera Avaprioriteedi peale (Av; A...) režiimi ja määra avaks 2.8 siis saad.
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
Külaline

Re: Micro objektiivid

Postitus Postitas Külaline »

silver kirjutas:Keera Avaprioriteedi peale (Av; A...) režiimi ja määra avaks 2.8 siis saad.
ei saa, siis ikka muutub, ma oskan selliseid asju nagu ava ja säriga mängimine aga selline asi on minu jaoks täiesti uus. Loodan siin kohal asjatundja vastust pigem kui oletaja ;)
martin

Re: Micro objektiivid

Postitus Postitas martin »

Külaline kirjutas:
silver kirjutas:Keera Avaprioriteedi peale (Av; A...) režiimi ja määra avaks 2.8 siis saad.
ei saa, siis ikka muutub, ma oskan selliseid asju nagu ava ja säriga mängimine aga selline asi on minu jaoks täiesti uus. Loodan siin kohal asjatundja vastust pigem kui oletaja ;)
See siis minu hukkamõistev arvamus :)
vahur.krouverk
Postitusi: 73
Liitunud: 22 Apr 2008 21:31

Re: Micro objektiivid

Postitus Postitas vahur.krouverk »

Kas pead silmas seda, et kui suurt suurendust kasutada (~ hästi lähedalt pildistada) siis maks. ava väheneb? See on täiesti loomulik, kuna sellisel juhul objektiivi reaalne valgusjõud vähenebki. Minu meelest on parem, kui seda valgusjõu vähenemist objektiiv ka kaamerale edastab, mitte ei väida, et f/2.8 kasutuses on. Muidu võib juhtuda, et pildid saavad alasäritatud.
Kasutaja avatar
Sten
Postitusi: 162
Liitunud: 16 Apr 2008 11:43

Re: Micro objektiivid

Postitus Postitas Sten »

Vahur pani rusika silmaauku, siin on selle kohta veel kasulikku lugemist. See puudutab kõiki Makro objektiie.
Vasta