Kas Canon EOS 600D või Nikon D5100

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
Ssten
Postitusi: 3
Liitunud: 06 Dets 2012 22:53

Kas Canon EOS 600D või Nikon D5100

Postitus Postitas Ssten »

Tervist

Olen väga palju lugenud nende kahe kaamera kohta on olnud palju erinevaid arvamusi. Küll üks kiidab Canonit ja küll teine kiidab Nikonit. Ise sai ka siis poes käidud ja neid käes hoitud, Canon oli käes mugavam hoida ta oli natukene suurema kerega kui Nikon. Tööle panna veel ei jõudnud kahjuks.
Ise olen täitsa algaja peegelkaamerate suhtes. Olen lugenud ja uurinud palju peegelkaamerate kohta, (särid jms) aga kõigeparem on ikka siis õppida kui sul kaamera olemas on. Tavalise seebikarbiga on küll siin käidud pilte tegemas metsas jms, aga seebikarbil ei ole nii laialdane valik seadete suhtes jne. Endale meeldib rohkem makrovõtted, kus üks tähtsamaid asju on fookuse muutmine, mida kompaktkaameral ei ole.
Üks parimaid asju minumeelest, mis nendel kahel kaameral mõlemal on, on pööratav ekraan ja Full HD video.
Kuna ise pole neid veel töötavatena käes hoidnud, siis küsiks, et kummal on mugavam menüü ja kumb neist on vastupidavam? Varustusesuhtes sai küsitud poest, siis vastati, et suurt vahet ei ole mõlemal maksavad objektiivid jne kuskil sama hinna kanti.
Külaline

Re: Kas Canon EOS 600D või Nikon D5100

Postitus Postitas Külaline »

Kui valida 600d või d5100 siis Canon, kui natuke ootad, siis d5200.
Canoni ergonoomika ja menüü on kindlalt minu eelistus. Aga harjub ka hullemate õudustega nagu Nikoni menüü.

<<kus üks tähtsamaid asju on fookuse muutmine, mida kompaktkaameral ei ole.<< selgita nüüd seda väidet vähe.
Ssten
Postitusi: 3
Liitunud: 06 Dets 2012 22:53

Re: Kas Canon EOS 600D või Nikon D5100

Postitus Postitas Ssten »

Mõtlesin seda, et siiamaani on kompaktkaameraga ka tulnud ilusaid pilte makrovõtetel, aga kompaktkaameraga peab mitukorda klõpsima et õige teravustamine saavutada. Lihtsalt tõin ühe miinuse kompaktkaamerat võrreldes peegelkaameraga.
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: Kas Canon EOS 600D või Nikon D5100

Postitus Postitas German »

Ssten kirjutas:Tervist... kummal on mugavam menüü ja kumb neist on vastupidavam?
Menüü kohapealt vastab sulle peegel. Mis sest, et reeglina meeldib kasutajatele C oma rohkem (kui puhtalt menüüd võrdlusesse võtta). Vastupidavuselt on need mõlemad üsna samasse auku. Käes hoides ja nuppe mudides tundub mulle miskipärast, et N kestaks kauem, sellised kummisemad ja robustsemad osad tunduvad.
Külaline

Re: Kas Canon EOS 600D või Nikon D5100

Postitus Postitas Külaline »

sõltub kummaga harjunud oled: mina eelistaksin Nikonit. Proovi poes kumb kätte parmeini sobib ja kumma menüüd on sobivamad sümpaatia tekib ruttu, et kumb sobib. Kui tahad filmida võta canon rohkem pidistada Nikon.
Ssten
Postitusi: 3
Liitunud: 06 Dets 2012 22:53

Re: Kas Canon EOS 600D või Nikon D5100

Postitus Postitas Ssten »

Aitäh vastanutele!
Aga tekkis küsimus selles, et mis moodi on Canon Filmimises parem ja mis moodi on Nikon pildistamises parem?
Paljud eelistavad Nikon'it, kas see on töökindlam ja peab kauem vastu kui Canon?
ex-ex-enn

Re: Kas Canon EOS 600D või Nikon D5100

Postitus Postitas ex-ex-enn »

nikon teeb veidi paremaid tippkaameraid, canonil on hooldus parem. väidetavalt on EOS5D MkIII juba sama hea, kui nikoni kaamerad.

aga EOS600D ja D5100 vahel valikute tegemisel pole kasu teadmisest, et üle 4000€ maksvad kaamerad on nikonil paremad...
Külaline

Re: Kas Canon EOS 600D või Nikon D5100

Postitus Postitas Külaline »

Nikoni paari tippmudeli hea müraeemaldus laieneb legendina kogu brändi peale, mida allapoole mudelid lähevad, seda hullem, teatavasti kompaktid on Nikonil naljanumber. Hooldusega on tõesti nutune.
Külaline

Re: Kas Canon EOS 600D või Nikon D5100

Postitus Postitas Külaline »

D7000 täiesti korralik kaamera 60D selle vastu ei saanud oli pigem D 5100-ga samas klassis foto poolest. D7000 on korralik kaamera ja vastus sellele Canoi poolt on 7D nats kiirem, aga hooips järgnevas hinnklassis. Uutega on nii et need peavad ennast veel näitama 6D ISO on küll muljetavaldav, aga kas ka reaalne? arvan, et pili kvaliteedi poolest D600 ga ei erine. Numbreid võib igasuguseid karbile kirjutada. :)
Kasutaja avatar
Lauri Veerde
Postitusi: 206
Liitunud: 22 Apr 2008 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kas Canon EOS 600D või Nikon D5100

Postitus Postitas Lauri Veerde »

Ssten kirjutas:Aga tekkis küsimus selles, et mis moodi on Canon Filmimises parem ja mis moodi on Nikon pildistamises parem?
Canoni 600D on filmimise jaoks parem kaamera kui D5100. Nikon D5100 kaameral nimelt ei saa LCD-ekraanilt kadreerides muuta ava. Ava tuleb paika seada enne kaamera Liew View režiimile lülitamist. See on viga, mida minu teada ei ole seni ka ühegi tarkvarauuendusega parandatud ning mis muudab video filmimise käsitsi säri seades väga tüütuks.
Muidu - filmitavate failide poolest ning videokvaliteedi poolest ei ole neil kahel kaamerat suurt vahet. Võib-olla Nikon on hämaramates oludes Canonist pisut üle, kuid mitte märkimisväärselt.
I would never die for my beliefs because I might be wrong.
- Bertnard Russell
Vasta