Objektiivi ümber keeramise adapter

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
Külaline

Objektiivi ümber keeramise adapter

Postitus Postitas Külaline »

Tere ostsin minagi ümber keeramise adapteri ehk rõnga.

Paraku on makroobjketiiviga pilt täiesti tume. Standartne tervastamine ja objekti nägemine on välistatud.Proovitud objektiiv Sigma 150mm ja Tamron 17-50, 72mm rõngaga.

Läänemaailmas on alati kõigele nõudlus. Ideaalsete pakkumitega ära hellitatud lääne eurooplane ju ostaks poest valmis toote st. luubi, nagu seda Canon poes müüb?

Huvitav et Nikon -is sellele ei olegi mõeldud.
Paraku on makroobjketiiviga pilt täiestsi tume, et aitab ainult välklamp.
Manuaalne teravustamine ja objekti nägemine, ümberkeeramise rõnga puhul on oletatav.

Kas ümberkeeramiserõngas üldjuhul töötabki ainult nii, ebamugavalt?
Külaline


Üles
Sulev12345

Re: Objektiivi ümber keeramise adapter

Postitus Postitas Sulev12345 »

Mina ei ole Nikoni puhul tagurpidi objektiiviga makrotades märganud muud ebamugavust peale selle, et AF ei toimi. Aga ka päris makrotorudel lülitan ma makrotades enamasti AF välja (suurema suurenduse saavutamiseks). Seega on mul raske aru saada, mida sa selle Canoni luubi ja Nikoni mittemõtlemise jutuga silmas pidasid?
Külaline

Re: Objektiivi ümber keeramise adapter

Postitus Postitas Külaline »

Täitsa loll jutt. Makroobjektiivi pööramine ei anna midagi. Ja kui teine kord foorumisse tuled, võta oma aparaat kaasa, kes krt peab ära arvama su lollusi. Kui on nikun siis on tagurpidi asendis ava lihtsalt kinni, ongi pime. Ära rohkem nii tee.
Külaline

Re: Objektiivi ümber keeramise adapter

Postitus Postitas Külaline »

Muidugi ava on kinni,aga ei saanud aru, milleks see ümber keeramisevaherõngas, kui ava on kinni ja midagi reaalselt teha ei saa, sest on pime et objektigi näha??? Muidugi pildistan MF reziimis.

Mis konks siin on? ja kas on ehk mingi objektiiv millega see töötab aga praegusel juhul on see lihtsalt rõnga eest raha korjamine.

Aga kuidas teie näete ja mina ei näe? Kuidas sina Sulev näed mina ei näe?

Mõtlesin et Miks Nikonil luupi müügis pole, Canonil on?
Sulev12345

Re: Objektiivi ümber keeramise adapter

Postitus Postitas Sulev12345 »

Nikoni puhul on tagurpidi makrotamiseks mugav kasutada avarõngaga torusid. Keerad ava lahti või kinni mugavasti vastavalt oma soovile. Kui on hirmus vajadus kasutada avarõngata torusid, siis nede ava saab lahti sundida vastavast hoovast. Fikseerid selle nt nätsuga, kui paremat ideed ei tule.
Külaline

Re: Objektiivi ümber keeramise adapter

Postitus Postitas Külaline »

Tark inimene maksab heameelega igasugu vidinate eest. Loll saab kirikuski peksa. Osta täifunksionaalsed vaherõngad. Makrotoru pööramine unusta ära, mitte ainult selle pärast, et sa avaga hakkama ei saa.
Külaline

Re: Objektiivi ümber keeramise adapter

Postitus Postitas Külaline »

Tänan aga mul ongi igasugused vidinad ka unusutan sellega keeramise ära.

Muide kõige targema tulemuse saabki just kui endas olev lollus ära kasutada. Näiline lollus saab olla hea kogemuse ja tarkuse teel ideaalne võimalus. :)
Külaline

Re: Objektiivi ümber keeramise adapter

Postitus Postitas Külaline »

Mis need avarõnga torud on?
Mismoodi need on erinevad tavalisest objektiivi ümberkeeramise rõngast?
Külaline

Re: Objektiivi ümber keeramise adapter

Postitus Postitas Külaline »

<<avarõngaga << gaga
Vanemaid, mitte G seeria torusi mõrldakse.
Külaline

Re: Objektiivi ümber keeramise adapter

Postitus Postitas Külaline »

saan aru ilma AF ita MF iga mootorita obektiivid töötavd sellega.
Sulev12345

Re: Objektiivi ümber keeramise adapter

Postitus Postitas Sulev12345 »

Avarõngaga objektiiv on näiteks http://www.photopoint.ee/et/toode/3021/ ... -objektiiv" onclick="window.open(this.href);return false;
Avarõngas on sellel pildid parempoolne objektiivirõngas, see, millel avaarvud 1.8-st 22-ni. Seda rõngast keerates saab objektiivi ava selles vahemikus muuta.

Võrdluseks, G-seeria objektiividel seda rõngast pole: http://www.photopoint.ee/et/toode/21846 ... -objektiiv" onclick="window.open(this.href);return false;.

Mõlemad viidatud torud on AF objektiivid. Avarõngaga objektiive toodetakse ka praegu, seega objektiiv ise võib olla uhiuus. Ainult disain on vanem, kui G seeria objektiividel. Samas on need avarõngaga torud reeglina oluliselt odavamad ja D seeria fiksid reeglina head pisikesed, et neid on mõistlikum tagurpidi makrotamiseks kasutada kui üldiselt kallimaid ja kobakamaid G seeria torusid.
Külaline

Re: Objektiivi ümber keeramise adapter

Postitus Postitas Külaline »

Tänan täpse vastuse eest.
Vasta