Sony HDR-PJ650VE vs Nex 7

Sony tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Kasutaja avatar
henryko
Postitusi: 5
Liitunud: 07 Jaan 2011 00:32
Asukoht: Tallinn Estonia
Kontakt:

Sony HDR-PJ650VE vs Nex 7

Postitus Postitas henryko »

Tere!

Olen otsinud netiavarustest mõndadele küsimustele vastuseid, aga päris selge veel pole. Ma tean, et see siin on fotofoorum, aga kindlasti leidub inimesi, kes teab või on seisnud sama asja ees. Nimelt ostan kaamera, millega filmida, aga kumb neist kvaliteedi kohapealt parem oleks? Seda, ma tean, et videokaamera eelis on kauem salvestada ja parem heli, aga küsimus on nüüd videopildi kvaliteedis. Kumba eelistada?

Parimatega,
Henry
Aerial Cinematography
http://www.content.ee
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Sony HDR-PJ650VE vs Nex 7

Postitus Postitas silver »

NEX 7 suurimaks miinuseks võib saada suure sensoriga kiireid kaadreid filmides nn "rolling shutter" efekt. Samas NEX 7 eeliseks saab väga hea manuaalfookus, võimalus kasutada väga spetsiifilisi objektiive ees (Canoni või Nikoni Tilt Shift ning Focus Peaking funktsioon näiteks) ning saad filmida kõike seda, milleks videokaamera ei ole võimeline. Jah, valikus on autofookusega ka kõik Sony A (adapterit kasutades) või Sony NEX objektiivid, mis annavad ikka väga paindliku lähenemise.
Jah, kaameraga ei saa 5.1 heli kätte, kuid välise mikrofoni kasutamise võimalus on olemas (stereo).

Samas NEX 7 puhul ei ole ka salvestusaeg nii piiratud. Vooluadapter taha ning suur kaart sisse ja minekut. Ei ole ju probleem. Samas suurimaks miinuseks on see, et tootjapoolse püsivaraga ei ole võimalik saavutada puhast pakkimata HDMI väljundit, et kasutada välist salvestajat (nagu Ninja 2 jms seadmed).
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Re: Sony HDR-PJ650VE vs Nex 7

Postitus Postitas Läku »

Peegelkaamera või vahetatava objektiiviga hübriidkaamera! Võrdle nende objektiive amatöörvideokaameraga. Tähtis on klaas!
holgerson
Postitusi: 13
Liitunud: 02 Veebr 2013 12:54

Re: Sony HDR-PJ650VE vs Nex 7

Postitus Postitas holgerson »

PJ650-l on selline pildistabilisaator, kus optika ja sensor liiguvad ühes tükis. Käe pealt filmides on see kordades efektiivsem kui ükskõik milline peegelkaamera/hübriidkaamera. PJ650-e pildistabilisaator on võrreldav steadycamiga.
Käe pealt kannatab filmida ka siis, kui zoom on põhjas.

Kui tahad kvaliteetseid dokumentaalkaadreid, siis vali videokaamera. Kui aga tahad kunstipäraseid ja lavastatud kaadreid, siis Nex 7.
holgerson
Postitusi: 13
Liitunud: 02 Veebr 2013 12:54

Re: Sony HDR-PJ650VE vs Nex 7

Postitus Postitas holgerson »

Mis veel head PJ650 kohta meenub?
Vaatamata pisemale optikale teeb PJ650 hämaras paremat videot kui igasugu suurema optikaga fotokad.

PJ650 HDMI väljund on 100% kvaliteetne ja saab kasutada välist salvestajat. Olen teinud niimoodi netiülekandeid, et HDMI pilt läheb arvutisse Intensity Pro HDMI sisendisse ja siis Adobe Live Media Encoderi vahendusel Flash serverisse edasi.

Objektiiv pole küll vahetatav aga ette saab kruvida lisaläätse. Mul on üks lääts, mille abil saab 90-kraadise vaatevälja 110 kraadiseks teha ja toimib väga hästi.
Kasutaja avatar
henryko
Postitusi: 5
Liitunud: 07 Jaan 2011 00:32
Asukoht: Tallinn Estonia
Kontakt:

Re: Sony HDR-PJ650VE vs Nex 7

Postitus Postitas henryko »

Neljapäeval saabub minuni selline asi nagu HDR-PJ780VE ja ainult seetõttu, et Sony 4K kaamera reliisitakse alles Mais 2014. Vaatasin ja mõtlesin tükk aega, neid kahte kaamerat ja jäin parema lensi peale. Selle ava on suurem ja parem lääts ees. Või noh, ega ma 100% lõpuni kindel pole selle otsuse rahalises mõistlikuses, aga usun, et sai parem otsus tehtud. Mind need projektorid jms pudi padi ei erutagi selle kaamera juures nii väga vaid see, et kaamera ise oleks võimekas ja sealjuures kerge.

Muide, see sama kaamera läheb 3-axis gimbalile (steadycam´ile) peale :D Ehk siis topelt stabiilne. Jooksud ja muud peaks ägedad tulema. Ei tea, proovimise asi - kindlasti näitame, mis sellest tuleb. Muidugi selle kaameraga saab proovid tehtud enne õiget kaamera peale panekut - rohkem kasutaks seda õhus. Tegemistest saab lugeda siin: http://www.aerial-cinematography.eu
Aerial Cinematography
http://www.content.ee
Vasta