vale välklamp

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

vale välklamp

Postitus Postitas Läku »

Mis juhtub, kui kaameral kasutada valet välklampi ehk siis kasutada seda mudelit, mis pole sobiv kaamera mudeliga? Kas tekib lühis?
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: vale välklamp

Postitus Postitas Luik »

Arvatavasti kontaktid ei klapi.
Proovi järgi ja teata ka teistele.
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: vale välklamp

Postitus Postitas Külaline »

Kui on muidu nagu kaasaegne välk, siis töötab ainult keskmine kontak ja välk lööb täismatsu, käsireziimis saab siis võimsust timmida. Kui on mingi poolesajaaastane, siis peab sünkropingega ettevaatlik olema, et kõrgepinge läbi aparaadi ei jookseks, aga päris uued aparaadid on väga pirtsakad, nad ei lasegi endale sellist ligi.
kaalikas
Postitusi: 11
Liitunud: 06 Okt 2013 20:38

Re: vale välklamp

Postitus Postitas kaalikas »

Uued aparaadid lasevad kõik omale vana välgu ligi,aga välja kannatavad kuni 300v sünkropinget ainult Pentax ja Olympus,nendel,ka kõige uuematel on see tootja poolt lubatud,ükski Nikon seda matsu välja ei kannata,neil on sünkropinge 6v,kannatavad ka mõned Canoni mudelid,millised nimelt peast eitea aga canon usa lehel oli mingi aeg nimekiri üleval nendest,neid mudeleid palju ei olnud!
Edu katsetamisel!
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: vale välklamp

Postitus Postitas Külaline »

Need kõige uuemad ei lase ligi isegi veidi teistmoodi ehitusega sünkroraadioid, välkudest rääkimata.
Keda kotib 300v läbi Pentaxi laskmine.
valvejoodik
Postitusi: 51
Liitunud: 23 Jaan 2014 21:57

Re: vale välklamp

Postitus Postitas valvejoodik »

Väga viisakas vastus, oled uhke nüüd, et said ära panna?
kaalikas
Postitusi: 11
Liitunud: 06 Okt 2013 20:38

Re: vale välklamp

Postitus Postitas kaalikas »

Vaata,kui kaamera välgutallal on keskkontakt ja kaameral on sünkrokaabli pesa,siis ta laseb need kõik endale ligi,pole veel näinud sellist kaamerat mis ise lukuga luugi sünkropesale ette keeraks kui vale asja sisse toppida!
Edu!
Sulev12345
Postitusi: 98
Liitunud: 01 Veebr 2014 12:31

Re: vale välklamp

Postitus Postitas Sulev12345 »

kaalikas kirjutas:Uued aparaadid lasevad kõik omale vana välgu ligi,aga välja kannatavad kuni 300v sünkropinget ainult Pentax ja Olympus,nendel,ka kõige uuematel on see tootja poolt lubatud,ükski Nikon seda matsu välja ei kannata,neil on sünkropinge 6v,kannatavad ka mõned Canoni mudelid,millised nimelt peast eitea aga canon usa lehel oli mingi aeg nimekiri üleval nendest,neid mudeleid palju ei olnud!
Edu katsetamisel!
Nii palju, kui mina olen Nikoni juhendeid lugenud, on seal kirjas hoiatus "Kasutage ainult Nikoni kiirvälklampe. Tarvikupesale rakendatavaid alapinged või üle 250V pinged võivad mitte ainult takistada tavatalitust, vaid ka kahjustada fotoaparaadi või välgu sünkroonlülitust".
Lugesin kuskilt, et Norma FIL välkudel tuleb sünkrokontaktidele 60 - 160V ja julgesin seepeale oma D300-ga ära proovida, kas minu vanad FILid toimivad (kontrollisin muidugi testriga igaks juhuks enne polaarsuse ja kontaktide pinge üle). Toimisid. Kaameraga ei juhtunud midagi halba.
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: vale välklamp

Postitus Postitas Külaline »

D300 on siis uus aparaat?
6D ja A7R on uued. Ja näed panid mõlemad jalad risti nii ainult keskkontaktiga vanadele välkudele kui ka sünkroraadiole. Uutega toimetavad vabalt, igas asendis, misiganes firmakad omavahel. Vanad Canonid on eluaeg samade asjadega koos toimetanud.
On mu jutu mõte arusaadav? See ei ole kuskilt loetud teadus, ausõna.
Sulev12345
Postitusi: 98
Liitunud: 01 Veebr 2014 12:31

Re: vale välklamp

Postitus Postitas Sulev12345 »

D300 on "ükski" Nikon.
Canoni kohta kirjutatakse, et mitteprofi Canonitel pidavat 250 V taluma vaid PC port, mitte aga hotshoe. Hotshoe piiriks on kirjutatud 6 V.
Nikoni peeglitel on 250 V piir kõigil kaameratel, mille juhendeid olen lugema sattunud, nii vanadel kui uutel. Eespool tsiteeritud tekst esineb ka D610 (loodetavasti piisavalt uus?) juhendis.
Tore, et mõni on sündinud tark! Aga sinu jutu mõttest, miks sa seda kirjutasid, ma aru ei saanud. Kui ehk lihtsalt mingi eneseupitamine?
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: vale välklamp

Postitus Postitas Külaline »

Ma ei pea kuskil kaugel veebis elektrikute poolt kirjutatut tõestama või ümber lükkama. See 6v ongi tõestuseks minu jutule, tänan. Räägin oma kogemustest, mida teistel siinkirjutajatel eriti ei ole. Ma arvan, et teemaalgataja sai vastuse.
Sulev12345
Postitusi: 98
Liitunud: 01 Veebr 2014 12:31

Re: vale välklamp

Postitus Postitas Sulev12345 »

Mina rääkisin ka omast kogemusest. Lugesin dokumentatsiooni, mõõtsin ise üle ja katsetasin...
Viimati muutis Sulev12345, 16 Veebr 2014 14:35, muudetud 1 kord kokku.
Sulev12345
Postitusi: 98
Liitunud: 01 Veebr 2014 12:31

Re: vale välklamp

Postitus Postitas Sulev12345 »

Ole hea, räägi siis omast kogemusest, milline uus Nikoni peegelkaamera ei kannata kuni 250 V pinget? Või võtad sõna teemal, millest sa ei jaga?
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: vale välklamp

Postitus Postitas Külaline »

Mida möga sa siis veel pritsiks kui teema olekski Nikonist alguse saanud. Seekord läks brändivabalt asi lahti, aga alati on mingi brändipede, kes kruvib teema ainult talle teada olevatel põhjustel brändisõjaks. Võimalik, et see väljakannatatav 250v ongi ainuke Nikoni pluss üleüldse aegade algusest saati. Pilti teeb ta vaeseke ju Sony sensoriga. Mida veebionud selle kohta kirjutavad?
Sulev12345
Postitusi: 98
Liitunud: 01 Veebr 2014 12:31

Re: vale välklamp

Postitus Postitas Sulev12345 »

Kuule, Enn, rahune maha! Mina vaid lükkasin ümber valeväite, nagu oleks Nikonile lubatud sünkropinge limiteeritud 6 voldiga. Hoopis üks isetark muubrändipede pistis selle peale pröökama ja oma kogemustest kirema.
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: vale välklamp

Postitus Postitas Külaline »

Nikon ja tema voldid tulid teemasse alles sinu kirjadest, keegi pole sellega vaielnud, täiesti tähtsusetu firmakene kuskil kaugel saarel. Keda huvitab.
Ja vaidled ainult seepärast, et arvad teadvat kellega vaidled. Valesti arvad. Lahendage omad asjad omavahel.
Sulev12345
Postitusi: 98
Liitunud: 01 Veebr 2014 12:31

Re: vale välklamp

Postitus Postitas Sulev12345 »

Isetark kiitleb sellega, et tema netti ei loe, vaid teab kõike oma kogemustest. Ju siis on andestatav, et ta ei lugenud ka minu esimeses kommentaaris tsiteeritud eelkommenteerijat, kes Nikoni sünkropingete kohta valeväited esitas.
Aga nüüd võtab Enn kenasti tabletid sisse ja rahuneb maha!
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: vale välklamp

Postitus Postitas Külaline »

Kui kaalikaga brändiau jagelemata on, miks minuga norid.
Ennu kana kitku temaga kuskil mujal.

Mitte ainult enn, paljud teised on siit kadunud pärast registreerimise kohustuslikuks tegemist. Me kahekesi olemegi veel jäänud. Punasärgid jääks ilma meieta üldse klikkidest ilma.
Vasta