Ilmutamine pabeile

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Ilmutamine pabeile

Postitus Postitas Läku »

Milliste firmade piltide kvaliteet on parim kus saab piltide ilmutamist onlines tellida?
Photopointi kvaliteediga pole ma üldse rahul.
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Ilmutamine pabeile

Postitus Postitas Luik »

Et parimat teada saada tuleb üks fail erinevatesse laboritesse saata. Milles rahulolematus seisneb?
Kas saadetud algmaterjal on enda arvates väga hea?
Mina olen senini tellinud, ning rahule jäänud, Viljandis asuvast Maksifotost, Klick-ist ja http://www.minuprint.com.
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Ilmutamine pabeile

Postitus Postitas Külaline »

Online on viletsamaid variante üldse maapeal, kui siis Maksifoto. Õigem on ikka kohale minna, inimesega rääkida, siis tehakse korralikult, umbes kellelegi kuskilt, no mida tahad. Kui nii kõva mees oled, et ise töötluse korralikult ära teed ja tahad seda ka pildil näha, siis tuleb ka sellest rääkida, umbes kuskilt kellelegi kuskilt tehakse automaadiga, saad, mille eest maksad. Hea asi maksab alati, säästulaboriga on sul juba kogemus, nagu näha.
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Re: Ilmutamine pabeile

Postitus Postitas Läku »

ah töötlen pildid ära, värvid enda arvutist vaadates korras ja mahtu kah piisavalt aga kui kätte saan, siis värvid luitunud ja paar astet mõned ka heledamad ja teravust kah vähem.
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Ilmutamine pabeile

Postitus Postitas Külaline »

Värviruum?
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ilmutamine pabeile

Postitus Postitas silver »

Räägi parem, mis Pointil viga on! St jaga parem konstruktiivset tagasisidet ning täpsusta, mis laborist (esindusest) ning mis teenust kasutasid (tavaline ilmutamine, ProLab kuivtrükk). Mis oli algmaterjal, värviruumid-profiilid. Kas lubasid korrigeerida või mitte. St leiame probleemi üles ning kui Pointi poolne viga, siis igasugune tagasiside on alati teretulnud.
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Re: Ilmutamine pabeile

Postitus Postitas Läku »

Lubasin korigeerida, Adobe, ei olnud kuivilmutus ja selline ilmutus on PP tasemel. Roc al Mare Keskuse labor vist, post saabus sealt.
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Ilmutamine pabeile

Postitus Postitas Külaline »

Oma viga. Nagu öeldud, saad mille eest maksid säästulaboris. SRGB on linnalaborite ja interneti ainuke võimalik valik värviruumidest. See, et sa aparaadis värviruumi ära määrad, ei tähenda, et see ka faili jõuab, mis laborisse sõidab. Kogu töötluse käigus peab seda jälgima. Aga kõige hullem, sa lasid labori automaadil kogu oma käsitöö pekki keerata. Teravust kontrolli ikka oma faili pealt ise, mitte valmis prindi pealt.


Keskformaat ka ei tee sinu käes profimaid pilte, täiskaadrist rääkimata. Elementaarsed teadmised logisevad. Kooli. Muidu kõik laborid ja kaamerad süüdi.
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ilmutamine pabeile

Postitus Postitas silver »

Me oleme Photopointi ajaveebis tegelikult sellest pikalt korduvalt kirjutanud, kuid võtan asja lühidalt kokku:
a) Kasuta sRGB värviruumi. Kui pildistad AdobeRGB värviruumi, siis konverdi see sRGB värviruumi järeltöötluses ümber. Miks? Sest a) labor ei konverdi värviruumi, vaid eeldab seda sRGB olevat (ja värvid lähevad nihkesse); tarkvaraliselt teistpidi võimalik ei ole, kuna labor on sedapidi üles ehitatud.
b) Kui tahad ise täpselt korrigeerida oma pilte arvutis, siis kalibreeri enda monitor ära ning ära lase laboris korrektsiooni teha (sest laborant näeb teinekord asju teisiti, kui sina seda näed).
c) Tahtes tippkvaliteeti, kasuta Photopoint Prolab süsteemi. Sel lehel on kirjas hinnad ning olemas ka värviprofiilid (selle asemel, et kasutada üldist sRGB profiili, saad spetsiaalset Rocca al Mare kuivlabori ning selle paberi profiili kasutada). Kahjuks tavalaborile ei ole võimalik moment erinevatel põhjustel profiili pakkuda (samas on see olemas Kristiine, Tartu Lõunakeskuse, Kaubamaja ning Eedeni laborile, kui sa peaks poodi sattuma).
d) Oma eelnevat skeemi kasutades saad igast laborist samamoodi erineva tulemuse, sõltumata ettevõttest. Varieerub siia-sinna, kuid kindlalt mitte sellise, nagu sa oma koduse (kalibreerimata?) monitori pealt näed.

Neid punkte arvesse võttes tundub väide, et "selle koha kvaliteet on jama" lihtsalt lahmimisena. Eelnevaltki öeldi, et tee kodutöö ära!
Infoallikat natuke sinule tulevikuks:
http://blog.photopoint.ee/kaamerast-paberile/
http://blog.photopoint.ee/photopointi-d ... asutamine/

Ning ennetades erinevaid asju detailsuse teravuse kohta, kiika ka dpi , küljesuhte jms kohta:
http://blog.photopoint.ee/digipildid-pa ... ot-valida/
Selle artikli all on viiteid ka vanemate kirjutiste juurde, kus dpi paremini lahti seletatud, kui sa peaks vajama.
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Re: Ilmutamine pabeile

Postitus Postitas Läku »

Ma võin siis kaameras kohe sRGB seadistuse panna?

Palju need laborite ilmutusmasinad maksavad?
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ilmutamine pabeile

Postitus Postitas silver »

Läku kirjutas:Ma võin siis kaameras kohe sRGB seadistuse panna?

Palju need laborite ilmutusmasinad maksavad?
Jah, isegi mina kasutan enamjuhtudel sRGB värviruumi. St see ei piira eriti palju. Tavakasutaja üldjuhul suuri tindipritse ei kasuta, mis toetaks AdobeRGB'd ning enamus monitore/printereid ei ole võimelised katma ka täies mahus AdobeRGB värviruumi (just tavakasutajale suunatud).

Laborite ilmutusmasinad - ära üldse hakka mõtlemagi, et sul oleks mõtekas seda endale ise soetada. Need suured, suhteliselt kallid ning kui sa teed ainult 100-1000 pilti kuus, siis arvesta iga kuu põhimõtteliselt uue stardikeemia segamise peale (lisaks värskenduskeemiale, mida masin tarbib).

Nende puhul on ka see, et vajavad aktiivset hooldust, pesu (ilmutus, mitte kuivtrükk) ning palju muud. Isegi väiksemad fotofirmad peavad seda liiga kulukaks ning tihti ostavad teenust väljaspoolt sisse. Rääkimata siis tavakasutajast.
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Re: Ilmutamine pabeile

Postitus Postitas Läku »

Kuidas sRGB-st adoebesse konvertida a tagasi?
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Ilmutamine pabeile

Postitus Postitas Külaline »

srgbeest adobesse pole mõtet midagi konvertida, mis läind, seda ei taasta. Vastupidiseks on töötlusprogramm, mida sa kasutada oskad.
öösorr
Postitusi: 6
Liitunud: 22 Mär 2014 22:09

Re: Ilmutamine pabeile

Postitus Postitas öösorr »

Mul oleks selline küsimus, et kas olemasoleva foto järgi on võimalik tuvastada kus see ilmutatud on ?
Paberi, või nende numbrite järgi mis tagumisel küljel on ?
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Re: Ilmutamine pabeile

Postitus Postitas Läku »

öösorr kirjutas:Mul oleks selline küsimus, et kas olemasoleva foto järgi on võimalik tuvastada kus see ilmutatud on ?
Paberi, või nende numbrite järgi mis tagumisel küljel on ?

Skänni pilt arvutisse ja siis ava, ekraanil parem hiireklikk ja - inspect element või inspect page.
öösorr
Postitusi: 6
Liitunud: 22 Mär 2014 22:09

Re: Ilmutamine pabeile

Postitus Postitas öösorr »

FUJIFILM Quality Dry Photo Paper
D*020_NA_N_:1_NN"===_A004823
Alumine numbririda tundub mulle lihtsalt konkreetse pildi number ja järjekorra number.
öösorr
Postitusi: 6
Liitunud: 22 Mär 2014 22:09

Re: Ilmutamine pabeile

Postitus Postitas öösorr »

Nüüd kui ma samast sarjast teist fotot vaatan, siis see ülemine number on ka muutunud.
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ilmutamine pabeile

Postitus Postitas silver »

öösorr kirjutas:FUJIFILM Quality Dry Photo Paper
D*020_NA_N_:1_NN"===_A004823
Alumine numbririda tundub mulle lihtsalt konkreetse pildi number ja järjekorra number.
Esimene rida näitab paberi tüüpi - mingises Fuji kuivlaboris see tehtud (või vähemalt Fuji paberile)
Teisel real esimene blokk näitab värvikanalite ja heleduse korrigeerimist. Peale === märke aga tellimuse number (labori tarkvara poolt genereeritav).
Kus tehtud - seda tagumise külje prindil kirjas ei ole.
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
öösorr
Postitusi: 6
Liitunud: 22 Mär 2014 22:09

Re: Ilmutamine pabeile

Postitus Postitas öösorr »

Kas selle paberi järgi annab seda otsinguringi kitsendada või see on väga levinud ?

Käisin nimelt kevadel fotograafi juures lapsi pildistamas, sain sealt paketiga mingi portsu fotosid ja plaadi suurte failidega. Läksin tegin siis omale selle plaadi pealt pilte juurde ja need erinevad nagu öö ja päev nendest mis sain fotograafi käest.
Tahaksin edaspidi kõik oma tehtud pildid ka parema kvaliteediga trükkida. Antud fotograaf, aga mulle küsimise peale seda infot ei anna. Kui tahan ilusaid pilte pean neid vaid läbi tema tellima. Proovisin küll seletada, et olen huvitatud pigem oma tehtud piltide edaspidisest trükkimisest, aga see teda ei huvitanud.

Piltidel on nii suur vahe, et sellest ei saa mööda vaadata. Ma ei tulnud enne selle pealegi, et pildi kvaliteet võib kohati nii palju erineda.
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ilmutamine pabeile

Postitus Postitas silver »

öösorr kirjutas:Kas selle paberi järgi annab seda otsinguringi kitsendada või see on väga levinud ?

Käisin nimelt kevadel fotograafi juures lapsi pildistamas, sain sealt paketiga mingi portsu fotosid ja plaadi suurte failidega. Läksin tegin siis omale selle plaadi pealt pilte juurde ja need erinevad nagu öö ja päev nendest mis sain fotograafi käest.
Tahaksin edaspidi kõik oma tehtud pildid ka parema kvaliteediga trükkida. Antud fotograaf, aga mulle küsimise peale seda infot ei anna. Kui tahan ilusaid pilte pean neid vaid läbi tema tellima. Proovisin küll seletada, et olen huvitatud pigem oma tehtud piltide edaspidisest trükkimisest, aga see teda ei huvitanud.

Piltidel on nii suur vahe, et sellest ei saa mööda vaadata. Ma ei tulnud enne selle pealegi, et pildi kvaliteet võib kohati nii palju erineda.
Mingistel tüüpidel Tallinnas pidi olema Fuji kuivlabor, kuid kes ja kus täpsemalt, jään vastuse võlgu.
Soovid sama head kvaliteeti? Konverdi trükifailid kasutatava labori värviruumi ümber ning lase välja. Tahad ka maksimaalset tulemit? Photopointi kuivlaborid Tartu Kaubamajas / Tallinnas Rocca al Mare keskuses annavad vast sama hea tulemi, kui õiges värviruumis failid.
Täpsem lugemine värviruumide kohta asub siin! Antud postituse lõpus on ka viide kuivlaborite värviprofiilidele. Lihtsalt konverdi Photoshopis vms ümber ning lase laboris välja korrigeerimata (st autokorrektsioon, värvide korrektuur jms kõik välja lülitada). Kõrvalkalded sellest annavad kindlalt erineva tulemi.

PS: antud soovitused on antud eeldusel, et fotograaf kasutas spetsiifilist värviprofiili ning ei lisanud ilmutades mingit korrektsiooni.

Seletus ka kvaliteedi erinevuse kohta. Igal laborant näeb erinevaid detaile pilte ilmutades. Üks vaatab pulmakleiti, teine pöörab rõhku nägudele, kolmas aga vaatab üldist pilti. Ükski neist ei ole vale.
Teiseks, laborid on erinevad. Väiksemad digilaborid on natuke piiratuma värviruumiga. Suuresti sõltub ka paberist, mida kasutatakse. Kuivlaborid töötavad samas tindiprinteri põhimõttel ning nendel on värviruum suurem. Lisaks võimaldavad need detailsemat/tihedamat trükki. Lisaks mõjutab ka see, kas paberile on loodud värviprofiil, kui täpne on eeltöötlus, kuipalju jäetakse masina hoolde ning kuidas tarkvara masinas on häälestatud.
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Ilmutamine pabeile

Postitus Postitas Külaline »

Silver ei saagi teisi laboreid üles lugeda kui pointi omi. Üks hea kuivalabor on ka VEK Foto-l. Võimalik, et ka stuudios käisid seal. Pointil endal ju poodides stuudioid ei ole.
Kui nüüd sellisesse laborisse järeltellimust lähed tegema, võta originaal pildid kaasa. Üks on kindel, et meiliteel pilte saates saad igalt poolt krt teab mida.
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ilmutamine pabeile

Postitus Postitas silver »

Külaline kirjutas:Silver ei saagi teisi laboreid üles lugeda kui pointi omi. Üks hea kuivalabor on ka VEK Foto-l. Võimalik, et ka stuudios käisid seal. Pointil endal ju poodides stuudioid ei ole.
Kui nüüd sellisesse laborisse järeltellimust lähed tegema, võta originaal pildid kaasa. Üks on kindel, et meiliteel pilte saates saad igalt poolt krt teab mida.
Just VEK Foto kuivlaborit ma silmas pidasingi - see pidi igatepidi tip top kvaliteediga olema.

Miks ma teisi märglaboreid üles ei loe? Sest enamus kasutavad väiksemaid Fuji või Noritsu masinaid, millel kvaliteet jääb paremate minilaboritega võrreldes silmnähtavalt alla.
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Re: Ilmutamine pabeile

Postitus Postitas Läku »

Panin pildid TIFFi, tahan 21x30 suurust, 2 pilti, neist 1 fail 9MB ja 1 faili 26MB. Neti teel jäävadki serverisse saatma. Kui aga suurus on 3,86MB, siis KUMA Foto süsteem ütleb, et liiga väike.
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Ilmutamine pabeile

Postitus Postitas Külaline »

Seinapilt ikka 30x40, väiksemaga nagu ei vea välja.

Veeb on jottvajupeegi jaoks loodud. Täismõõdus tiffist tee täismõõdus jeepeegee kvaliteet 12 pügalat, läheb veebist läbi ja trükis kvaliteedi vahet ei märka. Oleneb muidugi algfailist ka, aga seda sa niikuinii ei räägi.

On igalpool öeldud, et läbi veebi piltide tellimiseks on Maksifoto loodud. Sealt saad alati ise asja üle küsida. Võimalik, et kumast saad ka küsida, aga ma eelistaks Maksit, saad 30x40 ja suuremaid ka.

21x31 tiff on 26mega, 9megane on 13x18. Iseenesest pole probleem, iga printija teab, et selle suurendab vabalt välja, kuma mehed vist ei saa hakkama.
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Re: Ilmutamine pabeile

Postitus Postitas Läku »

Ma lähen ise kohale ja hakkan nõudma...
Vasta