0.45x Wide angle Lens + Macro

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
zenker
Postitusi: 5
Liitunud: 19 Dets 2014 01:35

0.45x Wide angle Lens + Macro

Postitus Postitas zenker »

Kas kellegil on kogemusi sellise objektiiviga? Kuidas tundub ja kas teeb oma tööd hästi?
Video kah kuidas välja näeb
https://www.youtube.com/watch?v=G4WJ9017fsg
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: 0.45x Wide angle Lens + Macro

Postitus Postitas silver »

Sõltub, mille jaoks sul vaja seda on.
Kui tahad videokaameral saada laiemat vaatenurka, siis anna minna - liikuval pildil ei pane erinevust niipalju tähele.
Soovid laiema vaatenurgaga fotosid või lähemale teravustada, siis osta pigem vastavad (kasvõi odavad) objektiivid - kvaliteet on kordi parem, kui kit-objektiiv+adapter. Samas, kui pildikvaliteet on sul teisejärguline ning soovid lihtsalt pilte teha, siis kes sind keelab.
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
Sulev12345
Postitusi: 98
Liitunud: 01 Veebr 2014 12:31

Re: 0.45x Wide angle Lens + Macro

Postitus Postitas Sulev12345 »

Ma vahel harva kasutan, kui väga kitsastes oludes on ehitusel vaja kaetavatest töödest pilti teha.
Ehk annavad selle lisaläätse lainurgaomadusest aimu paar kiirelt käest tehtud klõpsu (tuisu tõttu ei viitsinud statiivi õue tassida) Olympuse hübriidika ees:
Hübriidika enda kitikas @14mm
Pilt

Koos lisaläätsega @14mm
Pilt

Koos lisaläätsega @18mm. Vinjett on tugev.
Pilt

Koos lisaläätsega @20mm. Vinjett on vähemärgatav, kuid kaader on ilma läätseta pildi suhtes vaid marginaalselt laiem.
Pilt
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: 0.45x Wide angle Lens + Macro

Postitus Postitas Külaline »

Sull on paljastanud viimasel ajal mitmes kohas oma kunstfoto taseme. "Ah läksn ja ei viitsind" tase. Aga lugenud on taat palju, teab peaaegu kõike.
Sulev12345
Postitusi: 98
Liitunud: 01 Veebr 2014 12:31

Re: 0.45x Wide angle Lens + Macro

Postitus Postitas Sulev12345 »

Külaline kirjutas:Sull on paljastanud viimasel ajal mitmes kohas oma kunstfoto taseme. "Ah läksn ja ei viitsind" tase. Aga lugenud on taat palju, teab peaaegu kõike.
Peeter Sirge see-eest näitab oma pidevat vingumise taset. Kunstfotode jaoks seda adapterit talle küll ei soovita!
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: 0.45x Wide angle Lens + Macro

Postitus Postitas Külaline »

Mul tuli just kapist välja kunstfotolainurkkonverter Canon WD-46 0,7x. 46 on siis filtrikeerme mõõt. Paari õlle eest vahetab omanikku. Täiesti uus. 5141542
Sulev12345
Postitusi: 98
Liitunud: 01 Veebr 2014 12:31

Re: 0.45x Wide angle Lens + Macro

Postitus Postitas Sulev12345 »

Peeter Sirge kunstpiltide kraaksatuse peale vaatan tema peene nimega kaameraga tehtud kunstfotosid Vissulaiust http://koolitus.peetersirge.ee/fotoblogi/134-vissulaid, eriti seda alumist, hoolikalt statiivil sätitud viltuse horisondiga (loodan, et Peeter on vähemalt nii aumees, et oma kunstfotot ei hakka nüüd minu pärast ümber vahetama), ja võrdlen enda poolt paduvihma käes odava kaameraga käest lastud suvaklõpsuga samast saarest http://www.arbuarkel.com/~sulev/Vissu/Vissu.jpg, ning mõtlen, mis nipiga sellisel fotokunstnikul õnnestub enda koolitustele publikut meelitada? Või kas see mees ikka on õige rääkima teiste viitsimistest või viitsimatustest?
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: 0.45x Wide angle Lens + Macro

Postitus Postitas Külaline »

Üks asi, mida koolis räägin, on kas laadida mälukaart veebi tühjaks või teha pilt käsitsi valmis. Arva ära, mida sul pikalt õppida on vaja - suhtumist fotograafiasse. Foto nimelt koosneb kahest osast, tehnikast ja loomingust. Sõnavõttude järgi võib kogenematule tunduda, et esimene osa on sul ok. Poolik oled kuidagi.
Sulev12345
Postitusi: 98
Liitunud: 01 Veebr 2014 12:31

Re: 0.45x Wide angle Lens + Macro

Postitus Postitas Sulev12345 »

Selle sinu viltuse horisondiga Vissulaiu pildi pealt ma siis näen, mida sa pead silmas käsitsi valmis tehtud pildi all.
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: 0.45x Wide angle Lens + Macro

Postitus Postitas Külaline »

Arvasingi, et hakkad seda viltuse silmapiiri teemat venitama. Mis sul muud üle jääb, muud pole ju vastu panna.
Sulev12345
Postitusi: 98
Liitunud: 01 Veebr 2014 12:31

Re: 0.45x Wide angle Lens + Macro

Postitus Postitas Sulev12345 »

Külaline kirjutas:Arvasingi, et hakkad seda viltuse silmapiiri teemat venitama. Mis sul muud üle jääb, muud pole ju vastu panna.
Mis sest viltustest horisondist! Selle eest on pildis loomingulisust nii, et ajab üle ääre ja sunnib teiste suunas sappi pritsima! Eriti nende suhtes, kes kasutavad muid kaamerasüsteeme kui sina...

Ma pole kunagi mälukaarti otse netti laadinud. Enamikku minu tehtud piltidest ei näe keegi peale minu. Kõigile avalikult välja olen üldse elu jooksul riputanud võibolla paarsada pilti (sh pole ma ülespanekuks valinud mitte kõige paremaid ega ka mitte kõige untsuläinumaid, vaid pildid, mis ma teatavatel kaalutlustel olen tahtnud teistega jagada). Pilte on mul endal aga tublisti üle 100000. Kui sa oled mingil põhjusel sattunud minu piltidele, mida ma suurema portsuna jagan mingi kitsama seltskonnaga, siis on see su oma viga. Näiteks purjeregatist tehtud piltide jagamisel ma ei lähtu põhimõttest, et panen välja vaid paar valitud pilti, sest paljudele on minu poolt ise võistluse keskel olles teisi pildistades mitte just kõige perfektsemana välja kukkunud pilt võibolla ainus jäädvustus sellest võistlusest. Teistel võib seal olla jäädvustunud just neile huvi pakkuv võistlussituatsioon. Massilisemate üleslaadimiste puhul on see adresseeritud alati kitsale seltskonnale ning ma lisan html indekspildid ja osalistel on võimalik hõlpsasti paljude piltide seast välja valida need, mis just talle huvi pakuvad.

Samas mingi 10€ vidina omaduste iseloomustamiseks ei hakka ma mingit aegavõtvat stuudiokunstpildistamist korraldama. Toariietes õues postkasti kontrollimas käimise kõrvalt kiiruga tehtud klõpsude pealt paistab ju samuti ära, et sellest vidinast ei ole loota erilist abi objektiivi laiemaks muutmisel (vähemalt mitte sellises ulatuses, nagu lubaks vidinale pandud kiri).
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: 0.45x Wide angle Lens + Macro

Postitus Postitas Külaline »

Sellest sai kohe, ilma seletuseta aru, et teed pilte ainult endale. Minu kool aga õpetab tegema pilte teistele näitamiseks. Pildikeel, selline termin on olemas, võiks siiski kõigil aparaadiomanikel selge olla. Ka neil, kellel teatud kaameramargi kõikide mudelite nupud üksikasjalikult selged on.
Sulev12345
Postitusi: 98
Liitunud: 01 Veebr 2014 12:31

Re: 0.45x Wide angle Lens + Macro

Postitus Postitas Sulev12345 »

No kui sa siin selle viltuse Vissulaiu pildikeele ilusasti lahti seletad, siis äkki tulengi sinu koolitusele!
Võiks olla võrdlevalt minu pildiga, seletades, mille poolest minu pildi pildikeel olematu on, kuid sinu oma suurepärane.
Selle Vissulaiu pildi puhul on näidisena tänuväärt see, et me mõlemad oleme pildistanud enamvähem samasugustes oludes (sinul küll teatav eelis, sest sina, proff, sõitsid saarele rohke kalli fotovarustusega teadlikult pildistama ja veetsid seal fotograafiaga tegeledes mitu päeva, mina, hobipildistaja, aga sain saare külastamise võimalusest teada kodust kaugel mitmepäevase purjetamisvõistluse käigus alles samal päeval, kui saarel käisin, mistõttu mul polnud võimalik sellises mahus ette valmistada, sain kaasa võtta vaid oma kõige pisema kaamera koos kitobjektiiviga, mis oli nädalase regati varustusega koos lennupagasis kaasa võetud, ja viibisin Vissulaiul vaid napi tunnikese) just sama objekti, mis eest ära ei jookse ja laseb fotograafil rahulikult anda endast parima.
Sulev12345
Postitusi: 98
Liitunud: 01 Veebr 2014 12:31

Re: 0.45x Wide angle Lens + Macro

Postitus Postitas Sulev12345 »

Lisan veel, et mina ei jaga teistele internetti piltide üles riputamiseks hüva nõu stiilis "PAREM AINULT 1 HEA FOTO, KUI MITU KESKPÄRAST!", nagu sina, Peeter: http://koolitus.peetersirge.ee/hueva-nou. Ma eeldan, et seega on sinu poolt netti riputatud pildid ikka vaid tõelised pärlid sinu albumist (selle viltuse Vissulaiu pildi puhul peaks ju kõigele lisaks olema tegemist ehtsa paraadpildiga sinu reklaamitavale koolitusretkele). Eriti arvestades, et käid alatasa teiste piltide üle irisemas. Mina reeglina ei käi teiste piltide väärtust maha tegemas ja nende üle tänitamas, eriti kui need on esitatud mingi jutus oleva väite näitena, mitte ilupildina, nagu see minu põdrapilt Eestifotos, mis oli lihtsalt näide sellest, et kui olla päris metsa sees, mitte niitudel, aasadel, muudes lagedates kohtades, siis on a) nähtavus piiratud, b) igasugu vitsakesed takistavad autofookust, c) kauguse poolest pääseb ulukile ligi küll, d) pikem objektiiv sellistes oludes sageli ei aita (no võib ju võsast noppida välja põdra nüansirikka pilgu vms, kuid põtra tervikuna kaadrisse sellega saada on keeruline, sest puud jäävad sellisel kaugusel juba peaaegu kindlasti vahele).
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: 0.45x Wide angle Lens + Macro

Postitus Postitas silver »

Ehk aitab sellest üksteise kallal irisemisest ning lööme teema lukku vöga lihtsa järeldusega: kui tahad saasta toota, siis võid ka saasta kaamera ette keerata.
Nüüd aga aasta viimast päeva nautima ning mõtlema sellele, kuidas öösel suurt kärtsu ja mürtsu kaamerasilma ette sättida.
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
Vasta