Nikon D80 või D200

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Emma

Nikon D80 või D200

Postitus Postitas Emma »

Ma tean, et mõlemad kaamerad on juba müügist maas, aga mulle pakuti kasutatud kaamerat. Kumb valida? Millised need suuremad erinevused nende vahel on? Mõlemad on ju poolkaaderkaamerad? Ette paneksin esialgu 18-135 mm objektiivi, vahet pole siis mis kaamera ma ostaksin. Praegu pildistan D40-ga, aga tahaks natuke edasi liikuda...
NV

Re: Nikon D80 või D200

Postitus Postitas NV »

D200
Luik

Re: Nikon D80 või D200

Postitus Postitas Luik »

Arvesta sellega, et D200 on küll kõrgema taseme kaamera, kuid suhteliselt vana mudel.
D80 on uus mudel, seega tarkvara, sensor jne uuemad.
Kasutaja avatar
anton
Postitusi: 498
Liitunud: 24 Nov 2008 18:28
Kontakt:

Re: Nikon D80 või D200

Postitus Postitas anton »

d200 ja d80 erinevad eeskätt ergonoomika poolest. d200 on palju funktsoone ja juhtimist toodud füüsiliste nuppudena kerele, ära on koristatud "loomingulised programmid" nagu portree vöi maastikuvöte - eeldatakse, et fotograaf teab juba ise, milliseid seadeid neis situatsioonides kasutada tahab. kaamera on köike muud kui lihtne, aga kui teda tundma öppida, kulgeb tema kasutamine ladusamalt. ta on ka suurem ja raskem. d200 kere on ilmastikukindlam ja tema ehitust kirjeldatakse kui tanki. pildikvaliteedi erinevused on küünemusta suurused. d80 on 10 kuud uuem mudel, seega midagi karjuvalt moodsamat seal pole. üks oht on aga see, et kuna d200 ostetakse pigem töö tegemiseks ja d80 pigem harrastusfotograafiaks, siis vöib d200 rohkem ära kurnatud olla.
popp on see, milleks sa muutud, kui sa ei tea, kes sa oled
Emma

Re: Nikon D80 või D200

Postitus Postitas Emma »

Ma siis parem kogun veel ja ostan hoopis D300 :)
Vasta