Akudega ei hakka tööle.

Pentaxi tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Kasutaja avatar
kerttamm
Postitusi: 32
Liitunud: 19 Aug 2010 20:53

Re: Akudega ei hakka tööle.

Postitus Postitas kerttamm »

ex-ex-enn kirjutas:sanyo eneloop, panasonic infinium, ansmann +maxe ja gp recyko on kõik nimetatud uue tehnoloogia akud. sanyo, panasonicu ja ansmanni akudega on kogemus olemas, eelneva halva kogemuse tõttu olen gp omadest hoidunud.

Eneloobid on väga head, kuigi kui tahta koonerdada siis saab häid akusid ka odavamalt (need lähevad niisama seistes kiiremini tühjaks kui eneloobid, aga muidu töötavad suht korralikult). Mul on teiseks komplektiks Soshine 2500 mAh, mis hiinast tellitud (DealExtreme). Samas mingeid tundmatu nimega asju tellides tasub olla väga ettevaatlik ja lugeda seal poes tagasisidet. Neil konkreetsetel oli üks tüüp korraliku (targa) laadijaga mahtuvuse ära mõõtnud ja kinnitas, et need on tõepoolest 2500 mAh, samas kui sama nime all muu kraam (näiteks 2700mAh) oli ikka suht saast (tegelikkuses alla 1000 mAh).

Ega tegelikult nii suurt hinnavahet ei ole, et oleks väga mõtet selle saja krooni pärast võimelda. Ma lihtsalt tellisin omale sealt korraliku laadia (Kah Soshine), mis oskas aru saada millal aku täis ja siis laadimise lõpetada (ja ka tühjakslaadimise funktsioon on peal) ja siis rabasin akud ka kaasa.

Tegelikult tahtsin ma rohkem rõhutada ka eespool mainitud märkust, et korralik laadija on oluline. Mingi sellisega, mis lihtsalt timeri peal akudel voolu peal hoiab ja ei oska aru saada millal aku täis "keedab" ka head akud väidetavalt suht siva juustuks.
Vasta