Aku kestvus

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
LiisiM

Aku kestvus

Postitus Postitas LiisiM »

Hetkel oman Pentaxi kaamerat ja olen harjunud nn. 'patarei kujuga' akude kasutamisega. Nüüd aga sooviksin osta Nikon D5200, kuid nagu ma aru sain, on seal võimalik kasutada vaid akut. Kas kellelgi on kogemusi, et kui kaua see üks aku, mis kaameraga kaasa tuleb, ka vastu peab? ning kui pikalt see ennast täis laeb? (umbkaudselt). Varem sai poest kasvõi patareid ostetud, kui kiirelt vaja võtta oli aga päris 40-60€ eest kohe poodi teist akut ostma ei tormaks.
Külaline

Re: Aku kestvus

Postitus Postitas Külaline »

aku kestab nii nagu kasutad, aga mul kipub nii korralik AA kui "päris"-liitiumaku ca 900 pilti välja venitama. mitte täpselt selle küsitud kaameraga aga nii 3 muu kaamera keskmiselt. normaalse hinnaga akusid saad poodidest, näiteks https://www.digizone.ee/et/9/Fototarvik ... perpage=20" onclick="window.open(this.href);return false;
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Aku kestvus

Postitus Postitas Luik »

Seepärast ära küll kaamerat ostmata jäta. Spets aku ikka mitmeid kordi parem ja kestab aastaid. Mina olen keskpärane pildistaja ning pole vajadust tundnud akutalla või tagavara aku järgi.
DaStoned
Postitusi: 85
Liitunud: 09 Juun 2010 12:47
Asukoht: Tallinn

Re: Aku kestvus

Postitus Postitas DaStoned »

Aku peab näiteks D90 sees vastu nädalaid ja väga palju pilte, eeldusel et ma ei kasuta LCD ekraani (st pildistan pildiotsijaga ja vahel kiikan tehtud pilte). Laadimine 90% juurde toimub tunni-kahega.

Ainuke kord kui mul oleks varuakut tarvis läinud, oli metsas makrotades, mille käigus sisseunustatud LiveView tõmbas aku paari tunniga tühjaks. Muidu olen muretult üheainsa akuga läbi saanud.
Vasta