Objektiiv Nikonile

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
martat78
Postitusi: 2
Liitunud: 23 Nov 2013 17:54

Objektiiv Nikonile

Postitus Postitas martat78 »

Tere!

Tahaksin teilt natuke nõu küsida enda kaamera asjus.Mul on juba aasta aega olnud selline kaamera nagu Nikon D3000, muidu pole tal häda midagi, küll aga jäävad piltide värvid jube tuhmid... objektiiv on olnud mul koguaeg sama, Nikkor 18-55mm. Tahaksingi teada kas asi on objektiivis või kaameras? Kui asi on objektiivis, siis äkki oskasite soovitada mõnda head objektiivi mis jätaks värvid pildil erksad ning üldse tuleksid kvaliteetsed pildid.

Suured tänud juba ette :)
indrme
Postitusi: 186
Liitunud: 03 Juun 2010 22:29
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Objektiiv Nikonile

Postitus Postitas indrme »

Kõige parem oleks vist mõni pildinäidis kuskile üles panna. Selle objektiiviga peaks saama küll ilusaid erksaid pilte, kui ta just rikkis ei ole. Võib-olla on kaamera seadetes näiteks Picture Control pandud Neutral, sellega tulevad ka üpris tuhmid pildid, mida siis pärast arvutis oma maitse järgi erksamaks tehakse. Näidispildi järgi osataks rohkem ütelda.
martat78
Postitusi: 2
Liitunud: 23 Nov 2013 17:54

Re: Objektiiv Nikonile

Postitus Postitas martat78 »

http://2.bp.blogspot.com/-NWdKs4-nZHE/U ... C_1275.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

http://4.bp.blogspot.com/-TC46dE0YAE8/U ... 06+398.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Võibolla on asi minus?
Külaline

Re: Objektiiv Nikonile

Postitus Postitas Külaline »

aga ehk on viga hoopis su monitoris?
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Objektiiv Nikonile

Postitus Postitas silver »

Ma ei ütleks, et selle kaamera kohta tulem halb oleks. Egas ka objektiivi kohta. Parem kalibreeri oma monitor alustuseks ära (räägib kalibreeritud monitori taga istuv inimene).
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Objektiiv Nikonile

Postitus Postitas Luik »

Võiks ka mõne pildi paberile lasta panna, siis kõige parem otsustada. Minu monitoris vaadata ka pole viga nendel piltidel midagi.
indrme
Postitusi: 186
Liitunud: 03 Juun 2010 22:29
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Objektiiv Nikonile

Postitus Postitas indrme »

Minu arust on need ka täitsa normaalsed pildid. Kaamera menüüs võib ju särtsu juurde anda pildikontrolli valimisega:
nupp Menu -> kaamera ikooniga pildistamismenüü -> Set Picture Control -> nt Landscape või Vivid

Võib-olla on asi tõesti arvuti monitori seadetes
Külaline

Re: Objektiiv Nikonile

Postitus Postitas Külaline »

Luik kirjutas:Võiks ka mõne pildi paberile lasta panna, siis kõige parem otsustada. Minu monitoris vaadata ka pole viga nendel piltidel midagi.
No paberile pannes võib sealt täiesti uusi värve avastada kui monitor kalibreerimata ja profileerimata vilets printer :D
Vasta