1. leht 1-st

Digi foto sensor

Postitatud: 08 Jaan 2014 22:19
Postitas Miau
Keegi teab rääkida kuidas digi sensor töötab?
Kuidas piksel muutub heledamaks mida pikemat säri aega kasutades?

Vaevalt, et ta kõik valgusosakesed mällu suudab salvestada ja siis peale säri lõppu pikseli arendada.
Pigem on nii, et sai valguse osakesi lõi sellest mingi väärtuse, sai uut valgust juurde ja siis muutis viimast väärtust uue info alusel.
Kui nii, kas siis pika säriga kaasneb oluline matemaatiline viga? Isegi kui väärtusel oleks 15 komakohta siis peale 100 000 dendat väärtuse korrigeerimist kaasneb üüratu viga, matemaatilises mõttes., mis võib välja näha nagu üle põlenud kuigi ei tohiks oleva dünaamika piires.

Re: Digi foto sensor

Postitatud: 08 Jaan 2014 22:54
Postitas Läku
Too töötab nii nigu silmapõhi.

Re: Digi foto sensor

Postitatud: 08 Jaan 2014 23:01
Postitas Külaline
Kaks turakat koos. Googel on selleks, wikipedia.

Re: Digi foto sensor

Postitatud: 10 Jaan 2014 20:30
Postitas digifotosensor
digifotosensor on üks sõna...

Re: Digi foto sensor

Postitatud: 11 Jaan 2014 06:10
Postitas Sulev12345
Sensor on olemuselt analoogseade, seal ei liideta numbreid. Mida rohkem valgust (footoneid) ühele pikslile vastav sensoriosa püüab, seda kõrgem pinge (vabu elektrone) seal tekib. Pikslile vastava sensoriosa mahutavusel on siiski piir ja kui see ületatakse, siis piksel sellest enam heledamaks ei muutu. Pildisignaali saamiseks mõõdetakse kõik pinged üle ja teisendatakse alles siis digitaalseks.
Seda võib võrelda vihma kätte ilusasti üksteise kõrvale laotud tühjade moosipurkidega, mis korraga avatakse ja siis mingi aja pärast suletakse, et mõõta, kui palju vett on igas üksikus purgis.

Mis puutub paljude suure täpsusega murdarvude liitmist, siis tulemuse täpsus sellega ei halvene, sest põhiosa väärtusest määrab ära siiski see, mis on komakoha ees, mitte viimane komakoht.