Dünaamika ja resolutsioon

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
Miau
Postitusi: 119
Liitunud: 24 Juun 2013 10:44

Dünaamika ja resolutsioon

Postitus Postitas Miau »

Funfact weebist: D800 dünaamika jääb filmile alla highlightide alas. D800 limiit on 2 EV seal ja IMHO, peale sellist räiget parandamist tulemus ei ole kiita. Filmil on rohkem infot isegi 7 EV ülesäriga, selgus testis.
Seda ma mõtlesin, et miks d800 'ga tehtud fotodes on pilved osati välja põlenud olenematta kui hästi on säri paika saadud,

Olete mõelnud miks 100% crop on udusem kui foto esmapilgul paistab? Tuleb välja, et digil on resolutsiooni limiit:
http://www.onlandscape.co.uk/2011/12/bi ... omparison/
Näete kuidas Phase One IQ 180 on udune :idea:

Oi kui nõrk tulemus Nikon D3X puhul oi oi oi.
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Dünaamika ja resolutsioon

Postitus Postitas Külaline »

Ma väga ei süvenenud, piisab formaatide võrdlusest et see nn "test" pikalt saata. Said ikka aru, et 4x5 ja 8x10 tolli kaameraid võrreldakse mingi tigiplönniga. 3 aastat vana rumaluse kaevasid välja.
Info on olemas ülesäritatud filmil olemas küll, aga seda ainult üleskännides, kui nii võiks asja nimetada. Samal ajal on kogu muu kaader ikka väga mööda kui sa seda va infot ülesäritatud osas välja skännid.
Jälle lõi välja sinu korralik lugemis oskus, aga absoluutne fotoalane kogenematus.
Igal tänapäevasel digil on lineaarse tundlikuse muutmine sisse ehitatud, tuleb ainult menüüst valida.

Ma võiks sulle väikseid ja odavaid objektiive soovitada a7r-le, OM ja FD on märksõnadeks. Kas nende kohta võõrkeeles midagi ilusat ei kirjutatagi?
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Re: Dünaamika ja resolutsioon

Postitus Postitas Läku »

Eranditule kõik -mata lõpulised sõnad kirjutatakse ühe T-ga!
Vasta