Millise säriajaga...

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
Aike
Postitusi: 88
Liitunud: 14 Sept 2011 21:08

Millise säriajaga...

Postitus Postitas Aike »

Millise säriajaga pildistate liikuvaid objekte näiteks linde, loomi ja ka lähipildistamisel intensiivselt liigutavaid putukaid?

Mis on teie poolt pakutav soovituslik nii kaug- kui lähipildistamisel?

Lähiipildistamisel Metz- i ringvälk regeerimiskiiruselt aeglane, nii et ei kasuta seda tihti

Tänu ava kinnikeeramisele ma säriaega kiiremaks kui 1/500s ei saa hämarates oludes lausa 1/125s.

Kaameraks on Nikon D7000 ja makroobjektiiviks 150mm Sigma, avaks f8 ja f9 ja 30mm makrorõngas vahel.

Lindude loomade pildistamiseks on sigma 150-500mm ja avaga 5-6,3 jääb pilves ilma ja napi valgusolude korral isegi 1/320s -1/400s ja seda on vähe. Paremates valgusoludes 1/640 -1/800.

Mis on teie poolt pakutav soovituslik nii kaug- kui lähipildistamisel?
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Re: Millise säriajaga...

Postitus Postitas Läku »

Mida lähemal ja liikuvamat objekti pildistada seda väiksem säriaeg aga sellest jääb kah väheseks vahel ja siis peab ka ava väiksemaks tegema.
Aike
Postitusi: 88
Liitunud: 14 Sept 2011 21:08

Re: Millise säriajaga...

Postitus Postitas Aike »

Kui pildi pikem külg on 2-4 cm siis kui kinnise avaga sa pildistaksid?

Kui valida kiire säriaeg ja ava ka rohkem kinni kui f10, f11 siis on juba valgust napilt. Aga korraliku kiiret Nikoni makrovälku
http://www.nikon.co.ee/et_EE/product/sp ... r-kit-r1c1 ma osta ei suuda.
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Millise säriajaga...

Postitus Postitas Külaline »

Ma ei lugenud su küsimusest välja, on sinu kasutatavad säriajad head või halvad. Esitatud küsimusele ei oska vastata, sest säriparameetrid on olulised ainult pildistamise hetkel, hilisem hädaldamine nende kallal ei vii kuhugi. Kui nüüd küsimus oli statiivi kasutusse võtmise kohta, siis vastus on jah, kasuta, alati.
Aike
Postitusi: 88
Liitunud: 14 Sept 2011 21:08

Re: Millise säriajaga...

Postitus Postitas Aike »

Pidasin neid säriaegu halvaks. Tasub lugeda tähelepanelikult. Kirjustasin üsna selgelt ja küsisin ka üsna selge küsimuse. :)

Ma esitasin küsimusi, ei hädaldanud.


Kui loomad linnud putukad liigutavad, siis millist säriaega välja pakute lisasin oma tehnika esimeses postituses ka saavututava säriaja halvemal ja paremal juhul? Tasub lugeda tähelepanelikult.


Pildistada võib olla aega üks ainus hetk ja nad on läinud?


Statiivi alati kasutada liikuva objekti puhul ei pea võimalikuks.


Makro puhul ei ole see lahedus, sest liikuvad putukad on läinud, kui sa statiivi üles saad,kui nad ka ei lase jalga, siis ka rahuliku tempoga on nad kaardist pärsis ruttu väljas.

Ka pole mul sellist statiivivarustust mida saab hetkega üles seada, liikuva looma ja linnu pildistmiseks. Metsas saab toestada sageli vastu puuds ee ole alati võimalik.
valvejoodik
Postitusi: 51
Liitunud: 23 Jaan 2014 21:57

Re: Millise säriajaga...

Postitus Postitas valvejoodik »

On sul filmikaamera, et pead säri käsitsi paika keerama? Pane Av režiimile, säti ISO sobivaks ja kaamera määrab ise säriaja (kõige kiirema). Kui ikka väheks jääb, keera särikompi miinustesse...
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Millise säriajaga...

Postitus Postitas Külaline »

Ma tõesti ei loe, eriti ei loe tähelepanelikult neid küsimusi, mille küsija on kõikidest vastajatest targem. Aga sellest oleme me siin juba rääkinud, tuleb meelde.
Aga vastus on ju lihtne, kui olemasolevad säriajad ei kõlba, muuda neid.
Aike
Postitusi: 88
Liitunud: 14 Sept 2011 21:08

Re: Millise säriajaga...

Postitus Postitas Aike »

Külaline kirjutas:Ma tõesti ei loe, eriti ei loe tähelepanelikult neid küsimusi, mille küsija on kõikidest vastajatest targem. Aga sellest oleme me siin juba rääkinud, tuleb meelde.
Aga vastus on ju lihtne, kui olemasolevad säriajad ei kõlba, muuda neid.

Hakkab jälle peale ja ikka ja jälle anonüümsena foormumis. Küsija suu pihta ei lööda.

Kas oled 15 aastane teravmeelitseja? :)

Kui sul on olematu kodune kasvatus, siis on mõtet ennast kätte võtta. Kui vanemad sind ei kasvatanud.

Kahju küll et, sa kenasti vastatud ei saa, annan head nõu, kui midagi peale ülbitsemise öelda ei ole, siis ära ütle!
Sulev12345
Postitusi: 98
Liitunud: 01 Veebr 2014 12:31

Re: Millise säriajaga...

Postitus Postitas Sulev12345 »

Säriaeg tuleb seada ikka taotlusele vastavaks. Kui tahad koolibri tiivalööki lennult täielikult "külmutada", siis kiiremaks, kui mõnd rahulikumalt vehkivat lindu, ja seejuures soovid veel, et pildile jääks ka liikumise dünaamikat, siis mõnevõrra aeglasemaks. Digiga on ju lihtne - teed ühe pildi ära ja vaatad, kas kukkus selliselt välja, nagu taotlesid. Kui ei, siis korrigeerid seadeid ja järgmine kord oled juba targem. Mina ega teised siinolijad ei tea, mida sina konkreetse kaadriga taotled ja nii on raske täpsemat nõu anda.
Ise pildistan liikuvaid asju u 1/1000 sek säriaja kandis, aga sõltuvalt paljudest asjaoludest ka lühema või pikema säriajaga.
Kui sind häirib igasugune liikumisest tekkiv udusus, siis pildista nii kiire säriajaga, kui sinu kaamera antud oludes võimaldab.
Aike
Postitusi: 88
Liitunud: 14 Sept 2011 21:08

Re: Millise säriajaga...

Postitus Postitas Aike »

Tänan Sulev asjatundliku vastuse eest, sain teada mida vajasin! :)
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

Re: Millise säriajaga...

Postitus Postitas Huvituja »

Kui pildistad 150-500 Sigmaga siis tunnen kaasa. Siis saan aru, et hämaral pilvisel päeval ei saa sa säriaega üle1/ 200-300 s tõstagi.
Kui just ISO-d liigselt peale ei keera.
Sellest valgusest ei jätku. Tasub osta kasutatud valgemaid objektiive, mis on muuseas kiirema teravustamisega.

Makro puhul soovitan proovida Statiiviga ja sellise kuulpeaga proovida http://www.manfrotto.com/light-duty-grip-ball-head
peaks olema üsnagi kiiresti üles seatav. Harjutamise küsimus. Aega harjutada veel on. Putukad pole veel väljas.

Fotograafia on ala kus iga abistav vidin on lisakulu.
Katsetada, isegi absurdini välja, et keegi näitab sulle LED taskulambiga valgust peale, kellel aega on kaasa teha sellises asjas. :)
Aike
Postitusi: 88
Liitunud: 14 Sept 2011 21:08

Re: Millise säriajaga...

Postitus Postitas Aike »

http://www.manfrotto.com/light-duty-grip-ball-head

Maksab 130 euro kandis. Mõtlen kas kellelgi on kogemust selle peaga, eks ta teeb oluliselt kiiremaks küll statiivilt nii makropildistamise, kui ilmselt ka telega pildistamise.

Kas keegi kasutab, kas on mingisuguseid kogemusi või arvamusi?
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Millise säriajaga...

Postitus Postitas Külaline »

Kuuli läbimõõt on väike, kinnitumine toimub mingi vedruga. Pole näinud ühtegi proffi seda kasutamas. Kindlasti on valdkondi, kuhu see sobib, proovivaldkond näiteks. Üks ja ainus pea see kindlasti ei saa olla.
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

Re: Millise säriajaga...

Postitus Postitas Huvituja »

http://www.manfrotto.com/light-duty-gri ... ead-327rc2

Selline pea kannatab juba 5,5kg.

See pea http://www.manfrotto.com/light-duty-grip-ball-head mille läbimõõt väike, kannab 3,5kg.

Ma tean et selliseid kuulpead http://www.manfrotto.com/light-duty-grip-ball-head on mõenl mu tuttaval harrastajal, pidi nagu elu lihtsamaks tegema.
kas profid ei tea ja ei pea sellisest lahendusest midagi?
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Millise säriajaga...

Postitus Postitas Külaline »

http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=1043&cid=8404&cgid=

Võtsin suvalise, esimese ettejuhuva kuulpea, 20kg. On midagi vastu panna? Veidi otsida saad ka 50kg kuuli leida.
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

Re: Millise säriajaga...

Postitus Postitas Huvituja »

Tähtis on, et saab mugavalt ja kiiresti seada. 20- 50 kg kaalu kaamera+objektiiv ma ei tea.

Või on statiivi ja kuulpea stabiilsuse tagamiseks vaja mitme kordest varu?

Olen aru saanud, et kui on kandevõime peale kirjutaud, siis peab selle ka vastu.

Pildikvaliteet ei kannata ja pole rohkemat vaja. piisab isegi 3,5 kg-5,5 kg vastvalt aparaadi + objektiivi kaalule.


Kas pead silmas, et vajalik on kuulpeale asetatav kaal, peab olema varuga, et kuulpea oleks pildistades võimalikult stabiilne.

Stabiilsus puudutab statiivi, kus on pikad osad ja kuulpeale kantud raskus, ei mängi erislist rolli, et see 20 kg -50 kg peab olema?

Või ma eksin?
Miau
Postitusi: 119
Liitunud: 24 Juun 2013 10:44

Re: Millise säriajaga...

Postitus Postitas Miau »

1/8000 + ND filter 3x ja madalaima isoga

Kuna d7000 probleem on ülesäri nagu teistelgi digidel.
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Millise säriajaga...

Postitus Postitas Külaline »

Mul savi palju miski kaalub, ise tõid kilogrammid välja. Kooli füüsikast on meeles, et tasakaalus asi vajab vähem jõudu kinni hoidmiseks, tasakaalust väljas asi vajab kordades rohkem jõudu. Pikad teled ja rasked makrorakendused ei pruugi kuigi tasakaalukad olla. Aga asi pole selles, süvene natuke kasvõi sellesama Sirui ehitusse ja kasutusvõimalustesse. Kui sa saad kuuli fikseerida näpuotstega vaevalt puudutades, või täie jõuga kinni kerates, on ikka vahe. Proovi, kuskil poes, äkki antakse sulle katsuda, siin võib pikalt tulemusteta vaielda, oma näpp on kuningas. Sama teemaalgataja eelmisel teemaalgatusel andsin mõned viited makrorakenduste kohta, kaalu nad naljapärast silmajärgi ära ja lükka kasvõi veidi tasakaalust välja. Ja tasakaalust lähevad nad hetkega välja kui otsa kasvõi sutsu allapoole keerad. Ja siis ehita kõik see oma pakutud sutsaka peale püsti.
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Millise säriajaga...

Postitus Postitas Külaline »

Ohhh Miaukene, kust sa sellise valguse välja võlud? Milleks sulle ND3x? Et ava F0,5-ni lahti keerata?
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

Re: Millise säriajaga...

Postitus Postitas Huvituja »

Arvan et poes on võimalik proovida, kumb parem on, kumb sulle käepärasem on. Kas siis Siuru oma 20kg kandevõimega või need millest ma lingid jätsin. Muidugi mitte igas poes.

Tegelikult suures osas on sul õigus, füüsika on siin tegija.

Siin on väike nüanss, mõni tootja liialdab sageli. Nii on see ka teistes valdkondades nii, et tegelikult toode ei vasta reklaamile või müüakse sulle selline toode maha, mida sa tegelikult ei tahtnud, sest müüja tahab sulle seda väga maha müüa ja moonutab fakte.

Füüsikateooria ülemaks kohtumõistjaks pidi olema katse. :)
Vasta