1. leht 1-st

Vee all pildistamine

Postitatud: 06 Apr 2014 16:14
Postitas Huvituja
Kas kellelegi on kogemust peegelkaamera ja välise välklambiga vee all pildistamise kohta meres?

Kas sellisest veekindlast kotist piisab?

http://www.scubaphoto.ee/product.php?id_product=489

Kaua selline kott vastu peab?

Kas on vastupidav mitmeteks kordadeks ja pikemakski , teada olevalt hakkavad vee all teatud rõhud mängima.

On olemas eraldi veealused välgud, lisavalgused, kinnitused veekindlad kaamerakorpused, mis on väga kallid.

Eelistaks veekindlat kotti, kas see on mõistlik valik hinnakvaliteedi suhtes?

Re: Vee all pildistamine

Postitatud: 06 Apr 2014 16:26
Postitas Külaline
Ewa-Marine on vana ja tuntud tegija, vaevalt ta nii tuntuks oleks saanud kui kräppi toodaks. Kõik sõltub kui sügavale plaanis minna, niisama sulistamisel paari meetri sügavusel on seda kotti eluks ajaks. Kriitiliseks läheb sügavamal. Rõhk pidavat nupud kinni suruma, ka päästiku ja muud mured.
Punases meres, kuhu praegu turiste ei lasta, kõlbaks ka otsevälguga klõpsida, meie sogases vees saad nii ainut hõljumi pildile.
Veekindel seebikas oleks kindlam ja mugavam tee.

Re: Vee all pildistamine

Postitatud: 06 Apr 2014 17:11
Postitas Huvituja
http://www.nikon.co.ee/et_EE/product/di ... lpix-aw120

Välja on lubatud et teeb ära aga...

Väike kahtlus et soolases merevees see kaamera vastu pikalt ei pea. Soolane vesi mõjub kahjlikult mistahes metallile ja ma ei tea kas ka plastikule ja klaasile.

Samuti vee all on tähtis ka välgu ulatus et kas on mänguasi või teeb ära.

Re: Vee all pildistamine

Postitatud: 06 Apr 2014 18:27
Postitas Külaline
Niikaua kuni tootjad selle klassi kaameratele RAW-d ja faasituvastusega autofookust sisse ei pane, mina kaasa ei mängi, ootan ära. Midagi teevad nad kõik ära.
Merest välja tulles loputad limonaadiga üle, saad soolast kohe lahti :)

Re: Vee all pildistamine

Postitatud: 07 Apr 2014 04:19
Postitas Sulev12345
Mina olen sellist kesta vee all kasutanud paaril korral Männiku karjääris. Kaasas on see olnud ka merel, kuid mitte sukeldudes, vaid tugevama lainega jahi poordis istudes, kus iga suurem laine sülle tuli, aga tahtmine oli saada mõni karusema sõidu pilt ka (enamasti teed võistlustel pilti ikka siis, kui on rahulik, sedasi aga kipuvad kõik pildid väga sarnased tulema).

Plussid:
+ kaamera jäi kuivaks ja töötab siiani kenasti edasi.

Miinused:
- üsna ebamugav juhtida kaamerat. Umes sama, mis poksikinnastega kududa. Eriti, kui on väga muutuvate võttekaugustega ja valgusoludega pildistamist. Kui võttekaugus püsib ühtlane ja valgustingimused eriti ei muutu, siis saab üsna rahuldavalt hakkama. Ka külmas vees pikalt olnud ja kangeks muutuvad käed ei aita kotis oleva kaameraga majandamisele kaasa. Ajakulu kaadri kohta kipub minema väga suureks ja maha magatud momente koguneb hulgi.
- jääaugust vee all käies kippus kesta esiklaas kiiresti uduseks minema.
- jahi pardal pidi iga suurema laine järel esiklaasi veepiiskadest ära kuivatama. Palju mugavam on kasutada mõnd veekindlat seebikat (kuivatatav ala on palju väiksem ja võimalus, et mõne lainega pritsmed esiklaasi ei taba, on palju suurem).
- kaamera ja välgu sissepakkimine ja välja võtmine on päris tülikad ja aegavõtvad tegevused, mis tahavad ka hoolsust (et liivaterad vms ei jääks sulguri vahele, et välja võttes ei läheks soolaveemärgade kätega kaamera kallale jms).
- mimed head objektiivid (Nikkor 14-24 F/2.8, Nikkor 24-70 F/2.8 jms) ei sobi mõõtudelt sinna toruauku sisse. Kasutada saab suhteliselt kompaktseid torusid, mis tungivalt soovitatavalt oleks sisemise teravustamisega (ei pikene).
- Eesti vete läbipaistvus on nutuselt madal ja vee all on väga pime.
- välklampi ei saa peaaegu üldse sättida. Eraldi kotikeses on välk palju paremini paigutatav. See on oluline eelmist punkti silmas pidades.
- pildiotsija kasutamine on raskendatud. Natuke aitab live view, kuid arvestades kehva nähtavust, mitte eriti. Püsivalgusti lisamine võib aidata (mina pole proovinud).
- kott koos kaameraga ei ole eriti voolujooneline ja võib vee all liikumisel olla üsna suureks takistuseks.