1. leht 1-st

Lühike küsitlus fotohuvilistele.

Postitatud: 04 Okt 2014 19:00
Postitas Fromhold
Teen väikest uurimustööd kooli raames ning olen valmistanud küsitluse teemal "Analoog kaamerate kasutamine Eestis". Kui leiaksid aega, et vastata küsitlusele oleksin väga tänulik ning hiljem kirjutaks siia kõigile, mis tulemused sain.
Link küsitlusele: http://goo.gl/forms/5XDeL8NLtw
Tänud kõigile, jään huviga ootama !

Re: Lühike küsitlus fotohuvilistele.

Postitatud: 06 Okt 2014 00:47
Postitas Läku
Analoogkaamera kirjutatakse kokku!

Re: Lühike küsitlus fotohuvilistele.

Postitatud: 06 Okt 2014 22:18
Postitas Sulev12345
Lisaks analoogkaamerale kirjutatakse kokku ka:
fotograafiahuvilised
Glamuur- või moefotograafia
Maastikufotograafia
Makrofotograafia
Ööfotograafia
Pulmafotograafia
Aktifotograafia
Reklaamfotograafia
Portreefotograafia
Linnaruumifotograafia puhul võiks ehk pikkuseprintsiibist lähtudes loetavuse huvides ka sidekriipsuga või lahku kirjutada.

Reeglid: Ainsuse nimetavas käändes või lühitüveline nimisõna kirjutatakse järgneva nimisõnaga kokku. Ainsuse omastavas olev nimisõna kirjutatakse järgneva nimisõnaga kokku, kui ta märgib selle nimisõnaga väljendatud mõiste liiki või laadi, moodustades koos temaga ühe kindlakskujunenud mõiste ja vastates küsimusele missugune? (mitte kelle?, mille?).

Must ja valge fotograafia on vist eesti keeles rohkem tuntud must-valge fotograafiana, kuigi vastavaid fotokonkursse on nimetatud ka "Must ja valge"-ks.

Eesti keeles on loomulikum "oman ühte analoogkaamerat" asemel öelda "mul on (üks) analoogkaamera". See omamise jutt kõlab kui Google masintõlge.

Miks on küsitluse põhirõhk sellel, kas kellelgi on analoogkaamera, mida ta pole mitte kunagi kasutanud? Sellist asjaolu püütakse lausa mitmekordselt välja selgitada:
a) K: Kas kasutad pildistamiseks analoogkaamerat? V: Ei, pole kunagi analoogkaamerat kasutanud. (koos küsimusele "Kas omad analoogkaamerat?" antud vastustega "Jah, oman ühte/mitut analoogkaamerat.")
b) K: Kas omad analoogkaamerat? V: Jah, kuid pole seda kunagi kasutanud.

Kui kellelgi on mitu analoogkaamerat, mis pärinevad eri allikatest, siis kuidas vastata küsimusele "Kust said oma analoogkaamera?", mis annab valida vaid ühe vastusevariandi? Mida küsitluse korraldaja hakkab peale selle vigase/puuduliku "Kust said?" infoga?

Küsimuse "Kui palju raha panustad analoogkaameraga pildistamisesse aastas?" vahemikud on nii väikesed, aga samas nii arvukad, et õige vastuse väljavalimiseks peab olema üsna korralik arvepidamine oma analoogkaameraga pildistamise hobi kuludest. Jällegi tekib küsimus, kellele nii täpset infot vaja läheb? Seda enam, et raske on mitu aastat järjest samasse vahemikku platseeruda.

Re: Lühike küsitlus fotohuvilistele.

Postitatud: 07 Okt 2014 00:16
Postitas Külaline
Analoog on üldse selline paha ja kole sõna, nagu digi-gi. Kahjuks ei saa sellest digi-st kuidagi lahti, eestlane keeldub selleks uut sõna leiutama. Aga analoogi asemel on kena sõna film, filmiaparaat.

Re: Lühike küsitlus fotohuvilistele.

Postitatud: 07 Okt 2014 21:51
Postitas Läku
Reegel on lihtne: kõik lühendatud sõnad kirjutatakse kokku. Näiteks: terasspõrand või terassi põrand, kõrghoone või kõrge hoone.