1. leht 1-st

Objektiivi kasutamine talvetingimustes

Postitatud: 22 Veebr 2010 16:38
Postitas Sandra
Tere!

Oman Nikon D60, millel oli kaasas tavaline AF-S DX Zoom-Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G EDII objektiiv. Selline küsimus, et kas see objektiiv peab igasugustele ilmatingimustele vastu? Pean silmas just külmakraade. Kas on ka mingi piir, mida ei tohiks ületada? Oleks väga vaja teada. Manuaalis küll kuskil kirjas pole ja poes ka keegi ei öelnud, et ei tohiks miinuskraadiga välja minna.

Sandra

Re: Objektiivi kasutamine talvetingimustes

Postitatud: 22 Veebr 2010 18:11
Postitas German
Kuna objektiiv pole ilmastitukindel, siis ei kannata see eelkõige tolmu ja liigset niiskust (sademeid). Niisama kuivalt peaks see aga külmakraade taluma küll, vähemalt seni, kuni elektroonikaga on kõik korras. Pakun oma -20 kuni -30 kannataks pildi tegemise ära küll, kuid mitmetunnine fotosessioon pakase käes ei mõjuks ilmselt sellele hästi.

Re: Objektiivi kasutamine talvetingimustes

Postitatud: 22 Veebr 2010 18:22
Postitas Sandra
Jah, seda ma tahtsingi teada, sest minu objektiiv külmus kinni (ilma, et oleks sademeid või niiskust saanud) kuskil kuni miinus kümne külmakraadi juures. See kõik toimus max 15 minuti jooksul. Lisaks sellele tuli objektiivi sisemuses mingi tükk ka veel lahti. Kolksus seest. Eks ma alguses natuke kangutasin edasi tagasi zoomivahemiku, sest ei saanud aru, mis värk on, aga mitte oluliselt. Peale selle suht uus aparaat, pole veel aastatki täis. Maha pole kordagi kukkunud. Ühesõnaga jäin lootma garantii peale, kuid Arvestis hakati rääkima, kuidas see on maha kukkunud, kuidas sellega ei tohi pilti alla 0 kraadi teha ja lisaks kõigele veel olevat ma selle ise lahti ja siis jälle kokku kruvinud. Öeldi, et pean uue ostma, seda parandama nemad ei hakka. Ajuvaba. Ma olen väga pettunud. Ei teagi, mida nüüd teha, kuna Arvest on Eestis ainus koht, kus Nikoni fotokaid parandatakse. Ei tea kas peaks pöörduma Tarbijakaitseametisse. Kuidas Teie sellises olukorras käitukiste?

Re: Objektiivi kasutamine talvetingimustes

Postitatud: 22 Veebr 2010 18:48
Postitas FotoKiiks
Ma arvan et see külmus sul sest kinni et sai vahepeal sooja ja siis tekkis kodents vesi.See siis kümus mootorite vahele kinni .Aga kui nii külmaga pildistad siis peale pildistamist võtta kaameral kõik asjad küljest isegi aku ja mällar ära ja lase seista ja kuivata hiljem vee vesi ära:)

Re: Objektiivi kasutamine talvetingimustes

Postitatud: 22 Veebr 2010 18:51
Postitas FotoKiiks
Mine esindusse .Nad eestis seda ei parandagi saadavad rootsi tavaliselt.Aga võibolla mõned parandavad?Aga mis nagu objetiivil siis viga on?

Re: Objektiivi kasutamine talvetingimustes

Postitatud: 22 Veebr 2010 19:03
Postitas Sandra
Ei saanud vahepeal sooja, see on välistatud. Läksin õue ja nii see juhtus, vahepeal soojas ei käinud. Kiilus kinni nii, et ei saanud enam zoomida ja siis kui ma kodupoole hakkasin astuma, lootuses et ehk sulab toas üles, kuulsin, et sees midagi kolksub, ühesõnaga mingi asi oli seal lahti tulnud. Ja seda on silmaga näha, kui obje kaamera eest ära võtta. Kas peaks siis paluma Remondi Eksperdil see kohe Rootsi saata? Arvestis öeldi küll umbes, et selliseid "mitteprofi" kaameraid nad parandavad ise. Ei saanud mingit parandust vaid hunniku alusetuid süüdistusi. No ma ei tea. Mõistus on otsas. Süda tilgub verd juba mõttest, et ma pean tõesti maksma uue eest, kuigi ma pole ju selles süüdi. :evil:

Re: Objektiivi kasutamine talvetingimustes

Postitatud: 22 Veebr 2010 19:27
Postitas German
Nagu ma aru saan, siis on fotoaparaadi kere ka kuidagi kahjustada saanud? Kui mingil moel ilmneb, et see "asi" hakkas objektiivi sees loksuma selle kangutamise tõttu, siis ei ole mõtet garantii peale lootma jääda. Arvesti käitumise järgi võib järeldada, et seda pole enam mõtet parandama hakata, odavam tuleb vist uus osta. Kõigepealt tuleks Remondieskperdist uurida, kui palju Rootsi saatmine ja parandus maksma läheb ning sellest lähtuvalt edasi tegutseda.

Re: Objektiivi kasutamine talvetingimustes

Postitatud: 22 Veebr 2010 19:41
Postitas Sandra
Kere pole üldse kahjustatud, ainult objektiiv. Ma tõesti loodan, et see tükk sellest kangutamisest lahti ei tulnud, kuigi nagu ma juba mainisin, oli see minimaalne. Ja ta ei oleks tohtinud üldse kinni kiiluda, ehk oli see mingi tehase poolt kaasatulnud viga.. sest ma ei olnud enne seda korda talvel veel pildistanud. Eks ma pean Remondieksperdis ära käima ja kuulama, mis nemad soovitavad.

Re: Objektiivi kasutamine talvetingimustes

Postitatud: 22 Veebr 2010 21:39
Postitas FotoKiiks
jh käi ära ja ära enam kiti osta osta kohe võimasam obje on minu soovitus:)

Re: Objektiivi kasutamine talvetingimustes

Postitatud: 22 Veebr 2010 21:47
Postitas ex-ex-enn
"osta kohe võimasam obje on minu soovitus:)"

defineeri obje(ktiivi) võimsus ja valem selle arvutamiseks (wattides).

Re: Objektiivi kasutamine talvetingimustes

Postitatud: 23 Veebr 2010 10:49
Postitas namstoop
Nojaah... kui ikka tunnistad et ise seal midagi kangutasid, siis väide "Süda tilgub verd juba mõttest, et ma pean tõesti maksma uue eest, kuigi ma pole ju selles süüdi", pole vist 100% tõene. Samas mingit 0 kraadi juttu ajanud inime seal poes just kõige kirkam kriit ka pole. Nii et uurida muidugi tasub.

Teisalt aga ole õnnelik, et kaamera terveks jäi, kit-obje pole asja juures just kõige kallim asi mis katki saab minna. Su objektiiv on ju veel see vana ilma stabikata mudel ka ju?

Vaata kasvõi siia:
http://eestifoto.paper.ee/kuulutused/" onclick="window.open(this.href);return false;

seal mingi viiendas kuulutuses uus Nikkor AF-S 18-105 mm F3,5-5,6G DX VR ED obje 3K eest. Ei viitsi teste lugema tõtata, aga pakun et su objest optika kvaliteedi poolest kehvem pole kindlasti ja pikema tele ning VR saad veel kauba peale.

Re: Objektiivi kasutamine talvetingimustes

Postitatud: 23 Veebr 2010 12:08
Postitas sandra
Jah, mul on plaanis osta uus zoomobjektiiv. Ma ei tea, kas sõna "kangutama" on just õige. Lihtsalt kui ühel hetkel püüdsin zoomivahemikku muuta, siis ei olnud see enam võimalik. Proovisin mõne hetke edasi-tagasi keerata, aga see ei olnud võimalik. Ja nii ta läks. Rohkem ma seda ei puutunud. Ma ei välista tõesti oma süüd, kui keegi mulle ära seletaks, mida tegin valesti. Aga kui mulle Arvestist helistati, siis rääkis mingi administraatorist tibi, kes ilmselt ei tea asjadest midagi ja tema oskas mulle jahuda ainult seda, et on maha kukkunud, mida pole elusees juhtunud. Ja kui mu mees hiljem veel helistas, et üle küsida, siis hakati talle juba rääkima miinuskraadidest ja lahtikruvitud objektiivist. Tere talv :roll:

Re: Objektiivi kasutamine talvetingimustes

Postitatud: 23 Veebr 2010 13:47
Postitas namstoop
No see ju tüüpiline et kui vähegi võimalik üritatakse asi kliendi kaela ajada. Samas kui garantiiaeg, siis ei tohiks see firmale kulusid põhjustada. Pigem tahetakse siis lisapappi saada sinult remondi eest.

Re: Objektiivi kasutamine talvetingimustes

Postitatud: 23 Veebr 2010 17:06
Postitas FotoKiiks
Kle aga saada e-amil Rene Mittile ta eesti edasi müüa. Mitt@nikon.se

Re: Objektiivi kasutamine talvetingimustes

Postitatud: 24 Veebr 2010 11:15
Postitas Ants
Ei tegele küll igapäevaselt fotoasjadega, vaid vähe teise teemaga, kuid tegemist on ka tehnikaga. Ja ma ei ole kuidagi seotud ei eelnimetatud remondifirma, selle remontivajava obje valmistajaga jne.
Selliseid jutte kuulen samuti pea iga päev, et "mina ei teinud midagi ja täitsa ise läkski katki".
Olen samuti kokku puutunud igasugu asjadega ja seda mõlemal pool letti. Ja olen ka päris kindel, et niisama asja kliendi kaela ajada ei püüa keegi.
Mina jagan natuke ise ka tehnikast ja probleemide korral olen lasknud omale asja korralikult ja detailselt ära seletada. Olen ka küsinud katkiseid asju näha jne.
Ei taha kedagi solvata, aga tavaliselt on miskipärast just naisterahavd need, kes "ise midagi pole valesti teinud" ja siis pärast käivad oma õigust taga nõudmas. Tavaliselt laheneb asi siis sedasi, et naine võtab mehe kaasa ja vot mehele seletades saab see asjast ilusti aru.
Ja kui vaadata asja remondimeeste poolelt - nemad ju ei tea, mida selle objega tehti. Nemad näevad vaid seda, mis neil nö. laual on. Ja kui nad leiavad sealt mingid vigastused või on midagi katki, siis nad püüavadki aimata, mis on juhtnud. Ilmselt sinu juhtumi puhul olid vigastused sarnased sellele, nagu oleks obje maha kukkunud.
Ja lahti kruvitud - ilmselt on sealt kruvide pealt näiteks värv maas või midagi sellist.
Ühesõnaga kokkuvõtteks - kui oled kindel et sina ei ole midagi valesti teinud, siis mine sinna kohale, võta kaasa kedagi, kes natuke asjast ka jagab (ei pea olema su oma mees) ja lase asi omale ära seletada/näidata. Lihtsalt niisama siin seletada, et keegi üritab sulle nüüd hirmasti kotti pähe tõmmata pole ka kuigi ilus.