1. leht 1-st

Palun ostuabi-Canon 450D

Postitatud: 08 Mär 2010 20:58
Postitas Külaline
Tere! Paluks abi kaamera ostmisel. On silma jäänud Canon 450 D .Kuna selles valdkonnas veel suht roheline, siis sooviksin teada ka teiste arvamusi. Mida kujutab endast Canon üldse ja kas antud mudel ( 450D ) on hea?

Re: Palun ostuabi-Canon 450D

Postitatud: 08 Mär 2010 21:08
Postitas German
"Hea" on siinkohal täiesti subjektiivne arvamus/mõiste. Palju lihtsam on selgitada teades, mis kasutusala silmas peetakse. Näiteks algajale on ülaltoodud mudel pildistamiseks "hea", kuid kärbsepiitsana seda kasutada ei soovita, liiga jurakas teine. Teisest küljest ei tasu kaamera kerest pikalt arutada, sest pilti teeb pildistaja ise -> objektiiv -> kaamera kere (tähtsuse järjekorras). Kirjuta parem, mida sellega pildistada tahaksid või mis objektiivi sellele välja valisid.

Re: Palun ostuabi-Canon 450D

Postitatud: 08 Mär 2010 21:17
Postitas Külaline
Sry puuduliku info pärast. Sooviksime saada eelkõige ilusaid ja puhtaid pilte oma perekonnast , mida oleks ka hiljem nauditav vaadata. Pikapeale tahaksime hobikorras ka fotograafiaga tegelema hakata. Või oleks umbes sama hinnklassiga soovitada hoopis mingit muud kaamerat. Mõtlesime 15-55 mm objektiivi.

Ette tänades,

Re: Palun ostuabi-Canon 450D

Postitatud: 08 Mär 2010 22:37
Postitas German
Ilusad ja puhtad pildid tulevad eelkõige oskustega, väga harva ka vedamisega. Soovitan soojalt käia mõnel fotokursusel või -koolitusel, pikemas perspektiivis tuleb see palju kasulikum ja soodsam kui osta üha kallemaid objektiive/keresid ning imestada, miks pildid ei tule nii ilusad nagu vaja oleks. 450D hinnaklassi jäävad veel Nikoni D3000 ja (küll nati kallim) D5000. Canoni enda toodangust tasub proovida ka 500D, seda eriti siis, kui plaanis on hakata hobikorras filmimisega tegelema (sama käib ka D5000 kohta). "Suure Kolmiku" viimane liige Pentax teeb samuti igati ontlikke hobikasutajatele mõeldud digipeegleid: proovimist väärib K-x (eriti sobilik väiksemate käte puhul, näiteks sobib ilusti lapsele pihku) ning K20d. Hea meelega jätaks mainimata Olympuse digipeeglid, seda eelkõige konkurentidega võrreldes pimedamas kohas tehtud suhteliselt "müraste" piltide tõttu, aga eks seda otsustab igaüks ise. Sony omad on vägagi head, kuid paremad originaalobjektiivid ei ole sellel kaubamärgil kaugeltki odavad.

Lõpetuseks lisan ühe universaalse soovituse, mis käib fotoaparaatide valimisega alati kaasas: minge käige fotopoes ja proovige-katsuge-pildistage-küsige kõike, mis teid huvitab. Lõppude lõpuks langetate ju ise selle valiku, mida osta ja mida ostmata jätta.