1. leht 1-st

Polarisatsioonfilter

Postitatud: 17 Apr 2008 10:29
Postitas Mel
Kas keegi palun seletaks mis on vahet lineaar- ja ringpolarisatsioon filtritel?

Re: Polarisatsioonfilter

Postitatud: 17 Apr 2008 14:11
Postitas Juss
Kui sa pole kindel millist tüüpi filtrit sul vaja on, võta oma aparaat fotopoodi kaasa, keera ühele aparaadi objektiividest ette polarisatsiooni filter ja sihi oma aparaadiga midagi mis on ühtlaselt valgustatud nagu näiteks matt või valge sein ja pööra filtrit. Kui säriaeg ei muutu filtri keerutamise ajal siis kasuta lineaarpolarisatsiooni filtrit. Kui see muutub, siis kasuta ringpolarisatsooni filtrit.
Peamine reegel on järgmine: kui sul on autofookusega peegelkaamera millel on ka punktmõõtmine või poolläbipaistev peegel tuleks kasutada ringpolarisatsiooni filtrit. Teiste kaamera tüüpide puhul sobib ka lineaarpolarisatsiooni filter.

Parimatega,
Juss

Re: Polarisatsioonfilter

Postitatud: 17 Apr 2008 14:19
Postitas Ardo-Jako
Olen kuulnud, et lineaarpol filter pidavat ise-enesest efektiivsem olema peegelduste puhul ja ühtlasemalt kogu kaadrile mõjuma, aga miinuspooleks jah, valgusemõõtmise ja autofookuse tagasilöök.

Re: Polarisatsioonfilter

Postitatud: 04 Mai 2008 10:33
Postitas Merka
Misjaoks seda polarisatsioonfiltrit kasutatakse üldse?

Re: Polarisatsioonfilter

Postitatud: 04 Mai 2008 18:24
Postitas Juss
Ilmselt pole seda sul vaja kui sa ei tea milleks :-)

Aga sa leiaks oma küsimusele vastuse kui sa võtaks lahti mõne weebipoe lehe ja valiks sealt ringpolarisatsioonifilti, parematel müüjatel on kirjas ka et mis ja milleks:

http://www.photopoint.ee/toode/177/bw-r ... -slim.html

ehk:

Filter B+W Ringpolarisatsioon 72mm Slim. Polariseeriv filter võimaldab kõrvaldada polariseerunud hajusvalguse ja peegeldused. Pinnalt peegeldumisel valgus polariseerub. Polariseerumise määr sõltub valguse peegeldumisnurgast, mis sõltub materjali pinnaomadustest. Peegelduva valguse maksimaalne polarisatsioon toimub veepinna puhul 37, klaasi puhul 32 kraadise nurga all. Taevas, puit, taimestik, muru, plastik, lakitud pinnad jne. polariseerivad valgust. Õigesti reguleeritud polariseeriva filtri abil on võimalik peegeldused ideaaltingimustes täielikult eemaldada.
Näiteks on maastikufoto puhul filtri pööramise abil võimalik saavutada tulemuseks valged pilved tumesinise taeva taustal. Filter võimaldab välja tuua taimestiku rikkalikke sügavaid rohelisi toone ning vähendada sudu efekti linnamaastike pildistamisel.
See filter on mõeldud kasutamiseks spetsiaalselt automaatsäri ja autofookusega peegelkaamerate ning videokaameratega. Filter ei mõjuta kaamerate särimõõtesüsteeme. Filtri faktor on 2.3 kuni 2.8.
Slim filtrid on mõeldud töötamiseks lainurkobjektiividega. Unikaalne õhuke disain välistab pildi nurkade vinjeteerumise kuni 17mm fookuskaugusega objektiivide kasutamisel. Slim filtrite esiküljel puudub filtrikeere, kuna täiendavate filtrite kasutamine tekitaks vinjeteerumist.

Parimatega,
Juss
Merka kirjutas:Misjaoks seda polarisatsioonfiltrit kasutatakse üldse?

Re: Polarisatsioonfilter

Postitatud: 22 Mai 2008 18:53
Postitas KarlKr
lineaarpola filtriga pidada valgust mõõtma valesti. Ringpolaga mõõdab õigesti. Effektiivsem olevat muidu küll lineaar. Lisaks sellele, kas osta ring pola või lineaarpola---tuleks vaadata ka objele otsa. Filtri raami paksus võib olla laias laastus 4mm-9mm. Laiemad on odavamad....kuid see paha viga, et kui keerata lainurk obje ette, siis see laiem raam varjutab kaadri nurgad ära. Kitsama raamiga filti peal on vahest kirjutatud: Pro 1; vahel aga lihtsalt : "wide angel".

Re: Polarisatsioonfilter

Postitatud: 20 Juun 2008 02:23
Postitas Ardo-Jako
KarlKr kirjutas:Kitsama raamiga filti peal on vahest kirjutatud: Pro 1; vahel aga lihtsalt : "wide angel".
tegelikult on küll nii, et Pro1 ise-enesest ei tähenda koheselt kitsamat/õhemat raami. Hoya filtritel on selliseks märgistuseks kas "wide angle" alumise otsa filtritel ja ülemise otsa omadel LPF - "low profile frame"