1. leht 1-st

Orjasilm

Postitatud: 11 Dets 2010 15:52
Postitas Ivoonu
Oskab keegi öelda, kus ma võiks saada Minolta/Sony tallaga Sigma EF-500 DG ST välgule orjasilma?
See peaks teoreetiliselt sobima aga müüja ei viitsi sugugi mu küsimustele vastata. SYK-6, mis näeb samasugune välja, ei tööta Sigma välguga, Sony omaga töötab. Seega ei julge päris ehku peale enam järgmist varianti ostma hakata.

Re: Orjasilm

Postitatud: 11 Dets 2010 17:13
Postitas ex-ex-enn
see viidatu on minolta stiilis pesaga, kui su välgul on sellele sobiv jalg, siis tõenäoliselt võiks töötada. tõenäoliselt, sest ma ei saa võtta vastutust selle eest, mis sinna sisse on pandud.

Re: Orjasilm

Postitatud: 11 Dets 2010 17:53
Postitas Ivoonu
Sellel SYK-6 orjasilmal oli ka Minolta stiilis pesa aga Sigma välguga ei tööta, Sony välguga töötab.
Vahemärkusena, et kui kellegil on Minolta stiilis jalaga Sony välk ja tahab omale orjasilma, siis 150 krooni eest on see saadaval.

Re: Orjasilm

Postitatud: 10 Veebr 2011 13:16
Postitas Psss
Sigma on ju kirvetöö, vahest sa ei surunud teda korralikult otsa. Erinevus võib olla ka sünkrovooludes, Sigmal siis võibolla liig suur.

Re: Orjasilm

Postitatud: 09 Dets 2011 16:29
Postitas ex-ex-enn
vana lugu, aga ehk on kellelegi abiks - välke nagu ka orjasilmi (orjasilmu) on põhimõtteliselt 2 sünkrokontakti pingega, madala (5V) TTL nivooga ja 305V laengupingega. selle viimase mõõtmisele on pühendatud terved veebilehed, aga tulenevalt vastavas ahelates kasutatavatest mitme megaoomistest takistitest saadakse odavate 1 megaoomise (või vähemgi) sisendtakistusega mõõteriistadega erinevaid tulemusi. vool antud ahelates on tulenevalt neist suurtest eeltakistitest minimaalne, kõige primitiivsema skeemilahenduse puhul jääb laadimisvool 1/10000 ampri (0,1mA) kanti. süütekondensaatori tühjendamisel käib veidi suurem suts, aga see on väga lühiajaline.

teine asi on suvalise odava orjasilma üldine töökindlus. antud näite varal selgub ka, et odavad välgud võivad kummalist käitumist põhjustada.