foto ja video ühes

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
TikuTaku
Postitusi: 13
Liitunud: 19 Dets 2008 20:34

foto ja video ühes

Postitus Postitas TikuTaku »

Kui mu elus on tähtsal kohal nii foto kui ka video, siis kumb oleks targem ost, kas Nikon D90 või Sony HDR-CX6EK. Nikonil pidi video aegajalt lainetama, Sony'l see-eest foto 6.1MP-d, mis sellele sensorile täitsa OK aga suurt trükki ei saa väga head(üle A3-e). Kuna reisin palju, siis oleks hea kui oleks 2 ühes :)
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: foto ja video ühes

Postitus Postitas Ardo-Jako »

Paraku pead siin valiku tegema. Kui su huvi on tõesti ka foto, siis üks eeliseid peegelkaameral on ikkagi vahetatavad objektiivid. Kui sa aga videot tahad teha, siis pead siiski videokaamera valima. Ühe neist kahest pead valima. Kui tahad kaks ühes saada, siis pead panema paika prioriteedi - kumb siiski olulisem, kas video või foto. Kahte jumalat ikka ei teeni :P
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
Kasutaja avatar
anton
Postitusi: 498
Liitunud: 24 Nov 2008 18:28
Kontakt:

Re: foto ja video ühes

Postitus Postitas anton »

eks kumbki teeb teist asja lisafunktsioonina aga peab tunnistama et vaadates videokaamera näitajaid
Still Photography Maximum image size 640x480 pixels
focal length (35mm conversion)
Camera mode 16:9 Mode ; 40-400mm / 4:3 Mode ; 49-490mm
Memory mode 16:9 Mode ; 40-400mm / 4:3 Mode ; 37-370mm

pildi resolutsioon on ikkagi üsna madal, ja maksimaalne videos kasutatav lainurk 49 mm on üsna halb (muidugi kui filmid/pildistad kaugemaid objekte siis pole vahet) toas 5 söpra ülekere kaadrisse saada on väga rakse.

nikon D90'ga filmides peab taluma veidi ujuvat pilti käest filmimise korral, ja maksimaalselt 5 minuti pikkust videoklippi maksimaalse reso puhul. samas, tunni aja sisse mahub ainult 12 5minutlist klippi ja tund aega ainult 12 motiivi telekast vaadata on jube tüütu. enamasti filmitakse üht motiivi alla minuti. sageli ka alla 10 sekundi, kui just kellegi möla ei pea lindile jääma. samas saab viie minutiga ka päris palju juttu räägitud. üks asi mis vöib sel sony kaameral parem olla, kui nikonil on autofookus video tegemise ajal. seda maksab uurida kui suur see vahe tegelikult on, pole seda sonyt ise käes hoidnud. ja nikonil siis nagu öeldud vahetatav optika, kusjuures juba kitobje pakub 49 mm "lai"nurga asemel 27mm, ja saab kasutada fotooptikale omast vöimalust saavutada lahtiste avadega udust tausta.

et siis...
mina ütleks, et kui nad on vördselt tähtsad, ja ikkagi oluline et ühes masinas koos, siis mina ilmselt vötaks nikoni. aga kui video peab olema veatu, ja foto vöib olla pigem lisavöimalus, siis sony. aga kui mölemate suhtes on körged nöudmised, siis tuleb ka mölemand masinad osta.
popp on see, milleks sa muutud, kui sa ei tea, kes sa oled
marvah
Postitusi: 57
Liitunud: 03 Dets 2008 11:57

Re: foto ja video ühes

Postitus Postitas marvah »

anton kirjutas:Still Photography Maximum image size 640x480 pixels
Kust sa oma andmed said?
Mina sony kodukalt leidsin sellised
Image Size: Max 16:9 Mode ; 2848 x 1602 (4.6M) / 4:3 Mode ; 2848 x 2136 (6.1M), selle järgi peaks küll hea pilt olema, mitte küll peegliga võrreldav aga komapktiga kindlasti
Kasutaja avatar
anton
Postitusi: 498
Liitunud: 24 Nov 2008 18:28
Kontakt:

Re: foto ja video ühes

Postitus Postitas anton »

see sai jah nüüd pisut nihu, usaldasin esimese lahti tehtud saidi andmeid, kus oli ilmselt kirjeldatud maksimaalset mitte-hdmi liidesega edastatavat pilti (vga)
igatahes ma proovisin leida testpilte netist aga ei leidnud möhkugi. minu usk videokaamera fotokvaliteeti on üsna tagasihoidlik ja puhtalt resolutsiooninumbri pöhjal osta ei julgeks. nii palju kui mina olen videokaamera fotosid näinud, siis vaadates sama suurt croppi, on pildikvaliteet ikkagi kehvem olnud. vöib loota et minu silme ette pole nii hea videokaamera pilt sattunud, aga see ei vähenda minu skeptilisust.
popp on see, milleks sa muutud, kui sa ei tea, kes sa oled
Kasutaja avatar
Sten
Postitusi: 162
Liitunud: 16 Apr 2008 11:43

Re: foto ja video ühes

Postitus Postitas Sten »

Cneti video reviews seletab, et pildikvaliteet on päris hea ja sõltuvalt situatsioonile peaks saama kuni A4(letter size) trükki teha.
Sellegi poolest see kvaliteet jääb kompakti tasemele ja rõhk endiselt kajastub pigem video pool.

Edit: USA turul on toote nimi HDR-CX7
TikuTaku
Postitusi: 13
Liitunud: 19 Dets 2008 20:34

Re: foto ja video ühes

Postitus Postitas TikuTaku »

Ma kaldun hetkel vast selle videokaamera poole, pigem on kompakti kvaliteediga foto, kui lainetav video :) tänud vastamast
Vasta