70-300mm f/4-5.6G: uus VR IF-ED võrreldes vanaga

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
DaStoned
Postitusi: 85
Liitunud: 09 Juun 2010 12:47
Asukoht: Tallinn

70-300mm f/4-5.6G: uus VR IF-ED võrreldes vanaga

Postitus Postitas DaStoned »

Aeg-ajalt keeran oma D90 ette vana Nikkori 70-300mm f/4-5.6G objektiivi ja klõpsin pargis või linnalähedases metsas linnu-loomapilte. Selline toru nagu siin kirjeldatud:
http://www.kenrockwell.com/nikon/70300g.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Üldiselt on kaameraga looduses kooserdamine väga lõbus ja vaimu kosutav tegevus, kuid viimasel ajal tahaks midagi enamat. No näiteks seda, et ei peaks kodus üle poolte piltidest ära kustutama. Kurivaimu raske on teravat pilti saada, eriti 200-300mm vahemikus mida ma peamiselt kasutan.
  • Lahtise avaga on 300mm udune. Kui ka fookus pihta sai ja valgust jagus, pole pildil ühtegi teravat detaili. Kuigi seda pole 10x15 fotol peaaegu näha, võtab meele morniks ikkagi.
  • Hea küll. Kui ava 9-11 peale kinni keerata, saab ka 300mm pealt teravaid pilte. Kahjuks pole siis enam valgust ja väriseva käega tulevad jälle udused pildid.
  • Autofookus on häirivalt ebatäpne ja aeglane. Ka liikumatute objektide sihtimisel kipub ta puusse panema, liikuvatest rääkimata.
  • Kromaatiline aberatsioon on paiguti häirivalt tugev. Seda õnnestub Capture NX2-ga tagantjärele korrigeerida ainult osaliselt, jämedad rõvelillad jooned asenduvad musta-lillakirju uduga.
Loomulik samm oleks osta uus VR IF-ED versioon sellest torust:
http://www.kenrockwell.com/nikon/70-300-vr.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Mind aga huvitab, kui palju see vanast parem on? Hästi, autofookus ilmselt on teisest klassist ja VR aitab käevärina vastu. Super.

Siiski, kõikidest loetud review-dest kumab läbi, et 300mm on lahtise avaga ikkagi udune ja kromaatilist aberatsiooni jagub kamaluga. Kas see on ikka sama hull kui minu vanal 70-300 torul? Oskab keegi võrrelda neid kahte omavahel?
Micle

Re: 70-300mm f/4-5.6G: uus VR IF-ED võrreldes vanaga

Postitus Postitas Micle »

Proovi Tamron SP 70 - 300 F 4-5.6 DI VC. Asjatundjad kiidavad, v.hea hinna-kvaliteedi suhtega (uus 450€).
ex-ex-enn

Re: 70-300mm f/4-5.6G: uus VR IF-ED võrreldes vanaga

Postitus Postitas ex-ex-enn »

photozone.de testid väidavad, et uus tamron 70-300 on grammi parem kui uus vastav nikkor. mine siis võta kinni.
Niko

Re: 70-300mm f/4-5.6G: uus VR IF-ED võrreldes vanaga

Postitus Postitas Niko »

http://web.zone.ee/nevi/Rally%20Estonia ... rtin.jpg?2" onclick="window.open(this.href);return false;

objektiiv 70-300 VR - 300mm @ F8
vahemik 70-200 pole paha ka F5.6-ga
ex-ex-enn

Re: 70-300mm f/4-5.6G: uus VR IF-ED võrreldes vanaga

Postitus Postitas ex-ex-enn »

üksainus enam-vähem seebikatasemel pilt ongi selle objektiiviga õnnestunud saada?
ex-ex-enn

Re: 70-300mm f/4-5.6G: uus VR IF-ED võrreldes vanaga

Postitus Postitas ex-ex-enn »

vabandust, teemasse tagasi - kas on mõtet ühte odavat objektiivi asendada teise (veidi parema) odava objektiiviga? ok, vana odava objektiivi saad mingi raha eest maha müüa, aga edasiminekut ikka ei ole.

mingit 300/F4 toru pole nikonil?
Niko

Re: 70-300mm f/4-5.6G: uus VR IF-ED võrreldes vanaga

Postitus Postitas Niko »

kui sa nikonist midagi ei tea, siis ära aja hülge möla siin. Teemapüstitajal pole kasu sinu plärast
ex-ex-enn

Re: 70-300mm f/4-5.6G: uus VR IF-ED võrreldes vanaga

Postitus Postitas ex-ex-enn »

on sul siis mõni terav pilt ka või mitte? vana tamron 70-300 on sellest näitest jupi parem ja ma ei pea seda heaks @300mm.

ära poe teemaalgataja selja taha, tema teeb asjast omad järeldused nii või teisiti.
Niko

Re: 70-300mm f/4-5.6G: uus VR IF-ED võrreldes vanaga

Postitus Postitas Niko »

DaStoned kirjutas:Aeg-ajalt keeran oma D90 ette vana Nikkori 70-300mm f/4-5.6G objektiivi ja klõpsin pargis või linnalähedases metsas linnu-loomapilte. Selline toru nagu siin kirjeldatud:
http://www.kenrockwell.com/nikon/70300g.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Üldiselt on kaameraga looduses kooserdamine väga lõbus ja vaimu kosutav tegevus, kuid viimasel ajal tahaks midagi enamat. No näiteks seda, et ei peaks kodus üle poolte piltidest ära kustutama. Kurivaimu raske on teravat pilti saada, eriti 200-300mm vahemikus mida ma peamiselt kasutan.
  • Lahtise avaga on 300mm udune. Kui ka fookus pihta sai ja valgust jagus, pole pildil ühtegi teravat detaili. Kuigi seda pole 10x15 fotol peaaegu näha, võtab meele morniks ikkagi.
  • Hea küll. Kui ava 9-11 peale kinni keerata, saab ka 300mm pealt teravaid pilte. Kahjuks pole siis enam valgust ja väriseva käega tulevad jälle udused pildid.
  • Autofookus on häirivalt ebatäpne ja aeglane. Ka liikumatute objektide sihtimisel kipub ta puusse panema, liikuvatest rääkimata.
  • Kromaatiline aberatsioon on paiguti häirivalt tugev. Seda õnnestub Capture NX2-ga tagantjärele korrigeerida ainult osaliselt, jämedad rõvelillad jooned asenduvad musta-lillakirju uduga.
Loomulik samm oleks osta uus VR IF-ED versioon sellest torust:
http://www.kenrockwell.com/nikon/70-300-vr.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Mind aga huvitab, kui palju see vanast parem on? Hästi, autofookus ilmselt on teisest klassist ja VR aitab käevärina vastu. Super.

Siiski, kõikidest loetud review-dest kumab läbi, et 300mm on lahtise avaga ikkagi udune ja kromaatilist aberatsiooni jagub kamaluga. Kas see on ikka sama hull kui minu vanal 70-300 torul? Oskab keegi võrrelda neid kahte omavahel?
Jah, uuem 70-300VR on vanast parem. Sa pead seda ise proovida saama, siis saad otsustada. Parema pildi annab AF-S 300/F4. Aga see of fix ja ilma VR-ta. Hind ka 2x kõrgrm. Need Sigmad ja Tamronid unusta ära.
DaStoned
Postitusi: 85
Liitunud: 09 Juun 2010 12:47
Asukoht: Tallinn

Re: 70-300mm f/4-5.6G: uus VR IF-ED võrreldes vanaga

Postitus Postitas DaStoned »

Mul on tekkinud arusaam, et kõik väikese avaga 70-300 on optiliselt umbes samaväärsed. Ava peab kinni olema, 70-200 on OK, 300 saast. Peab ilmselt leppima.

Seega pole ilmselt suurt vahet, vaatan mis järelturul ette jääb ja ostan ära. Isiklik eelistus kaldub Nikkori 70-300VR poole.

300 F/4 teeks tõenäoliselt sellist pilti nagu ma tegelikult tahan, aga mul puudub soov profitehnikasse investeerida, kui ma seda hobina teen. Veel vähem on mul soovi poolteist kilo rauda ja klaasi kaasa vedada.
Vahur1950

Re: 70-300mm f/4-5.6G: uus VR IF-ED võrreldes vanaga

Postitus Postitas Vahur1950 »

vaata, mida teised Nikkor 70-300VR pildile saanud on
http://www.nikoncafe.com/vforums/showth ... p?t=180440" onclick="window.open(this.href);return false;
Kui meeldib, siis osta
ex-ex-enn

Re: 70-300mm f/4-5.6G: uus VR IF-ED võrreldes vanaga

Postitus Postitas ex-ex-enn »

300/4 on veel hinna ja suunitluse poolest harrastajaobjektiiv.
ristokru

Re: 70-300mm f/4-5.6G: uus VR IF-ED võrreldes vanaga

Postitus Postitas ristokru »

Kusjuures see VR annab sigapalju juurde pikas otsas. Ka googeldades leiab sellest video ja hinnangu aga ühesõnaga aitab ta kõvasti ikka.
Ma alles ostsin selle obje ja kui suumin nii 200mm ja üle, ilma VR-i kasutamata siis sihik väriseb päris hästi aga nii kui pool nuppu alla vajutan ja VR aktiveerub ,on asi paigal,seega ma VR poolt:)

Aga keegi võiks rääkida mis vahe on kui hoian VR-i normal või activiti mode-s?
vennamo

Re: 70-300mm f/4-5.6G: uus VR IF-ED võrreldes vanaga

Postitus Postitas vennamo »

Mina sain manuaalist nii aru, et tava VR stabiliseerib vertikaalteljel liikumise, ACTIVE MODE aga rongis, lennukis või autos liikumise igas suunas.Seda viimast soovitatakse mingis sõidukis pildistamiseks.
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: 70-300mm f/4-5.6G: uus VR IF-ED võrreldes vanaga

Postitus Postitas Luik »

Huvitav mina sain just aru vastupidi.
VR stabiliseerib igas suunas ja ACTIVE MODE vertikaalse liikumise.
Pean ütlema, et ega ma inglist hästi ei valda.
Vasta