1. leht 1-st

kuidas siis tegelikult on?

Postitatud: 24 Juul 2011 12:04
Postitas Külaline
Antud objektiivi puhul luvavad OS. optical Stabilizator. pkuvad optiliststabilisaatorit?Poest vastati keerutades et sellist asja pole olemas?
samuti apc kaamera ees peab fookuskaugus olema 225mm.niisiis järgnev lubadus:

May also be used with smaller APS-c size sensors with a corresponding effective increase in focal length to about 225mm with most cameras
Mis siis toimub reaalselt ? andmed siin:

aThis latest version of the Sigma Macro 150mm F2.8 EX DG HSM boasts Optical Stablization (OS) which is critical to equipment sporting this focal range and is now splash-proof. Offering the latest optical design technology this lens remains a large aperture medium macro lens ideal for shooting the smaller things in our world that exists virtually unseen. A macro lens is one which will focus on a subject close enough to render it "life-size" on the image plane in your camera. It also has a "flat" field" front lens element so that it can shoot images of flat objects such as artwork or postage stamps and be tack sharp all the way across the image. With HSM (Hyper-Sonic Motor) a quiet & high-speed auto focus is ensured. It provides extremely high optical performance from infinity to 1:1 Macro. Three SLD (Special Low Dispersion) glass elements provide optimum color correction and sharpness throughout the entire range and Super Multi-layer coating reduces flare and ghosting. It has superior peripheral brightness and provides sharp and high contrast images even at maximum apertures. The OS offers the use of shutter speeds approximately 4 stops slower than would otherwise be possible. It is also compatible with Sigma APO Tele Converters. Ideally suited for taking pictures of insects or other small creatures, but it is also the perfect focal length for facial portraits rendering the best perspective of the human face. This greater distance also allows the photographer more flexibility in lighting the subject with natural light reflectors. So don't miss the tiny insects, flowers of the world or the details in a stamp or coin collection or a piece of embroidery all of which are seldom noticed but offer a fascinating world if you look closely enough. Capture them with the Sigma Macro 150mm F2.8 EX DG OS HSM APO Macro

Re: kuidas siis tegelikult on?

Postitatud: 25 Juul 2011 14:49
Postitas monty11
Said poes nähtavasti asjast valesti aru. Objektiiv on olemas küll, kuid nähtavasti pole seda lihtsalt Eestisse müüki veel jõudnud. B&H-s tuli nimetatud objektiiv müüki juuni lõpus ja seda Canonile, Nikoni oma on hetkel veel ettetellimisel (vähemalt B&H-s).

Re: kuidas siis tegelikult on?

Postitatud: 26 Juul 2011 09:03
Postitas Külaline
150mm F2.8 EX DG OS HSM APO MacroAPS-c size sensors with a corresponding effective increase in focal length to about 225mm with most cameras. Nii et poolkaadri ees on 225mm? Simulatsioon ka näitas, siin olnud varasemas teemas lükati targematre poolt see väide ümber.

Re: kuidas siis tegelikult on?

Postitatud: 26 Juul 2011 09:38
Postitas Ivoonu
Aru ma ei mõista, kuidas inimesed ükskord sadu kordi läbi arutatud teemast aru ei saa. 150 mm oli on ja jääb 150 mm, sõltuvalt sensori suurusest muutub vaatenurk. 1.6x cropi puhul on vaatenurk sama, mis 240 mm objektiivil täiskaadri ees. Paned aga 150 mm toru 1/2,3-tollise sensori ette ja saad kohe ~580 millimeetrise täiskaadri vaatenurga omale.

Re: kuidas siis tegelikult on?

Postitatud: 26 Juul 2011 16:59
Postitas Krooks
aitäh, Ivoonu. Kui ma mõned ajad tagasi üritasin vaikselt piiksudes samale asjale tähelepanu juhtida, siis sain põhimõtteliselt sõimata. Et vahet pole selles fookuskauguses, inimesed ikka valivad ju vaatenurga järgi. Üldiselt peale seda ma ei üritanud enam inimestele selgeks teha, et 150 ja 225 mm fookuskaugused on erinevad. Aga palun vabandust, see mu kommentaar ei puutu tegelikult teemaalgataja postitusse.

Re: kuidas siis tegelikult on?

Postitatud: 26 Juul 2011 18:18
Postitas Külaline
näiteks kas siis EF 60mm (mida pole küll olemas) ja EF-S 60mm annavad poolkaadri ees ühesuguse pildi?

Re: kuidas siis tegelikult on?

Postitatud: 26 Juul 2011 18:40
Postitas ex-ex-enn
loomulikult. ainus teoreetiline erinevus oleks, et ef-s 60mm annaks täiskaadri kere ees kaadri keskel ringikujulise pildi, jättes servad mustaks. praktikas ei pruugi ef-s toru täiskaadri kere ette minna või lõhuks peegli.

poolkaadri kere puhul kannaksid veidi suuremat, raskemat ja kallimat objektiivi kaasas.

Re: kuidas siis tegelikult on?

Postitatud: 26 Juul 2011 19:58
Postitas Külaline
saan aru, kuid tähelepanu tuleks vast juhtida poolkaadri omanikele, et EF-iga ei saa nad tootekirjelduses täiskaadrile kubatud vaatenurka st, poolkaadrile lainurga soovija peab ikkagi EF-S 10-22 soetama, töiskaadri omanikul teeb sarnase töö 17-40 st. EF 17-40 ei ole poolkaadri ees lainurk (osa pildist läheb sesori servadest üle) No ei oska seletada :-)

Re: kuidas siis tegelikult on?

Postitatud: 26 Juul 2011 22:55
Postitas Külaline
Poolkaadriga simulatsooni järgi vaatenurk muutus ja kogu pilt tuli lähemale. Arvan kes on simulatsioonilpildi erinevust jälginud,sellele pole enam mõtet selgitada, kas pilt on laiem täikaadriga mis poolkaadriga kaob? Aga termin siis on tootja poolt- focal length? - FOOKUSKAUGUS.

Re: kuidas siis tegelikult on?

Postitatud: 27 Juul 2011 00:23
Postitas monty11
Tegelikult on 17 mm ka poolkaadri jaoks juba lainurk, 10 mm on lihtsakt ülilainurk. Kui tahad saada mõnusaid laiu vaateid võimalikult vähese moonutusega, tuleb sul osta täiskaader kaamera ja vastavalt sellele mõeldud objektiivid.

Mis vahe seal on, milline see vaatenurk on teise suurusega sensori puhul? Kui sa pildistad oma kaameraga, siis sa vast ikka tead, millise vaatenurga (mitte kraadides) sa teatud fookuskaugusega saad. Ja kui tõesti on jube häda käes, et on vaja kellegi statiivijalaaukudest pilti teha ja temal suurema sensoriga kaamera, siis pead fookuskauguse korrutama läbi 1,3; 1,5; 1,6 vms kordajaga, et teada saada, millise fookuskaugusega sina peaksid pildistama, et sarnast pilti (täpselt samasugust kinldasti ei saa ;)) saada.

Nii palju, kui ma olen lugenud uudiseid uute objektiivide kohta, siis mainitakse seal ära kui suur on nurk täiskaadri ja kui suur ta on poolkaadri jaoks.

.... .kuidagi deja vu hakkab selle teemaga tekkima.