siseviimistluse pildistamiseks objektiiv

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
Diii

siseviimistluse pildistamiseks objektiiv

Postitus Postitas Diii »

Tere,
Minul soov/vajadus pildistada korterite, elamute, suuremate ehitiste siseviimistlust, peamiselt põrandate ja seinte viimistlust. Küsin targemate käest - missugust objektiivi peaksin vaatama...arvatavasti lainurka aga missugune oleks kõige parem, oman Pentax 20D aparaati. Tore, kui keegi, kellel kogemust, leiaks mahti vastata.
namstoop
Postitusi: 75
Liitunud: 14 Okt 2008 08:57
Kontakt:

Re: siseviimistluse pildistamiseks objektiiv

Postitus Postitas namstoop »

Mis pildile peab mahtuma - kas kogu põrand või vaid mõni konkreetne nurk, detail vms?

Kui detaile pildistad, siis väga suur lainurksus oluline (või isegi mitte hea) ei ole, moonutused tulevad sisse.
Diii

Re: siseviimistluse pildistamiseks objektiiv

Postitus Postitas Diii »

Pildile peaks mahtuma mingi osa põrandast ja seinast ehk siis eesmärk oleks näidata erinevaid põrandamaterjale, paigaldust ja seinte toonide sobivust põrandaga. Terve põrand/tuba/ruum pildile mahtuma ei pea. Väga suurt moonutust ei soovi jah aga mingis väikses koguses on see isegi tore.
Ivoonu
Postitusi: 100
Liitunud: 05 Veebr 2009 19:46
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: siseviimistluse pildistamiseks objektiiv

Postitus Postitas Ivoonu »

Viimati muutis Ivoonu, 17 Veebr 2010 23:03, muudetud 1 kord kokku.
http://ivoonu.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kobras.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
fix

Re: siseviimistluse pildistamiseks objektiiv

Postitus Postitas fix »

mina soovitaks sulle fixe. Kui väga kitsas ei tööta siis Sigma AF 30mm F1.4 EX HSM DC oleks hea variant.
MyNikon

Re: siseviimistluse pildistamiseks objektiiv

Postitus Postitas MyNikon »

kui poolkaader kaamera, siis 17-35 või fix sinna vahele. Kuigi 30-35 mm jääb juba kitsaks. Täiskaadri ees on see OK. Ja statiiv. Edu!
quatary
Postitusi: 46
Liitunud: 08 Dets 2009 17:21

Re: siseviimistluse pildistamiseks objektiiv

Postitus Postitas quatary »

Diii
Mine Photo Pointi ,seal on objektiivide rent .Saad kohapeal proovida ,milline toru sulle sobib. Mina olen kasutanud selleks Pentax SM C DA 16-45/4.0 Pildistamiseks on parem kui kasutad statiivi.
Diii

Re: siseviimistluse pildistamiseks objektiiv

Postitus Postitas Diii »

Suur tänu kõigile, kel kogemust ja kes vastasid! Photo Point rendi idee - väga hea, seda ma ei teadnudki. Proovin järgi.
Edu pildi tegemisel ka Teile! Ise võtan vastu uue katsumuse abikaasa ettevõtte kodulehe jaoks siseviimistluse piltide tegemise, loodan et ei pea lehe külastajatele pettumust valmistama :)
Vasta