makroobjektiiv

Canoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
segaduses veelkord

makroobjektiiv

Postitus Postitas segaduses veelkord »

Tere
Panin siit saadud soovitustel sobivad objektiivid kirja, aga müügil ei olnud ja müüjad pakuvad heldelt kõike, isegi need on "head" mille kohta siit leiab, et parem mitte....
Ilmad ilusad, tahaks juba pildistada, täna vaatasin igaks juhuks netist veel lisa. Leidsin sellise. Kolmapäeval linnaminek, siis teeks hulgematele poodidele tiiru peale. Maks hind võiks olla ehk 12 000, see objektiiv aga vaid 8000.
Oma aruga ostaksin, reklaam ja hind on minu jaoks ilus, aga kuidas sellega tegelikult on?

Suurendus 1:2.3 - kas suurendabki kaks korda või...?

Sigma AF 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO
Valgusjõuline standardzoom digikaameratele! Lisatud lähivõtte võimalus lubab 1:2.3 suurendust, kuna fokusseerib 20cm kaugusele terves zoomiulatuses. Loomulikult ei ole puudu ka mitmekordse vääristusega asfäärilised läätsed, mis vähendavad digikaameratega eriti kriitiliseks muutunud sisepeegeldusi. Tänu seesmisele fokusseerimisele saab kasutada polariseerivat filtrit ning täpset tulp-varjukit, mis on komplektis.
• Ehitus: 15 elementi 12 grupis
• Võttenurk: 72.4° - 20.2°
• Diafragma labasid: 7
• Väikseim ava: F22
• Lähim fookus: 20cm
• Suurendus: 1:2.3
• Filtri läbimõõt: 72mm
• Mõõdud: 79 * 82.5mm
• Kaal: 455g
• Varjuk: LH780-04
• Ühilduvus: Canon, Nikon, Pentax, Sigma, Sony

Kolmapäeval ostan teie soovitusi järgides igal juhul objektiivi ära. See on nüüd viimane kord, kus appi hüüan :)
ex-ex-enn

Re: makroobjektiiv

Postitus Postitas ex-ex-enn »

makroobjektiivid on kõik (ok, ühe kunagise erandiga) fiksid. sinu viidatu on (nagu esimene tutvustav lausegi ütleb) (suhteliselt) valgusjõuline normaalzoom (mõningase lähedaltpildistamise võimekusega.
kui sa pole isegi kindel, millist makroobjektiivi otsid, siis 90-100mm oleks selline sobiv (suhteliselt igas olukorras).
vaata http://www.photopoint.ee/et/toode/6146/ ... -usm-macro" onclick="window.open(this.href);return false; või http://www.photopoint.ee/et/toode/6326/ ... 8-di-macro" onclick="window.open(this.href);return false;
Külaline

Re: makroobjektiiv

Postitus Postitas Külaline »

"Suurendus 1:2.3 - kas suurendabki kaks korda või...?"

1/2.3=0,435
"suurendab 2x" tähendaks 2:1 makrot. selle saavutamiseks tuleb vaherõngas objektiivi ning kaamera vahele ja/või makrolääts objektiivi ette panna.
segaduses

Re: makroobjektiiv

Postitus Postitas segaduses »

Ohhh, nüüd vist loksus küll kõik paika :)
Objektiiv on siis ilmselt parim Canon EF 100mm F2,8 USM Macro, millele ex-ex-enn viitas, peab lootma, et mõnes poes see siiski on olemas. Objektiivi suurendusega on ka nüüd asi selge.

Eks võhiku häda ongi see, et ükski juhend (arusaamatud terminid ja mõisted) ei selgita kunagi nii selgelt kui teine inimene.
Häda selles ka, et tead küll, mida teha tahad (nt putukaid, tolmukaid vms) pildistada, aga millega seda kõige paremini oma võimaluste juures teha võiks, ei tea.

Tänud, etex-ex-enn, et nii kannatlik olid, ja tänud külalisele :)
Ilusat kevadet. Püsige tervena :)
ex-ex-enn

Re: makroobjektiiv

Postitus Postitas ex-ex-enn »

külaline olin ka mina, ma unustasin kasutajanime lisada :-P

kui sa tahad mingi tundmatu objektiivi kohta tehnilist infot, siis http://photozone.de/" onclick="window.open(this.href);return false; on korralik objektiivne koht.
segaduses

Re: makroobjektiiv

Postitus Postitas segaduses »

Tänud, aga objektiivi ma vist enam edasi ei otsi ja jään selle juurde, mille sa enne soovitasid.
Ise ma midagi korralikku niikuinii välja ei vali, nagu sa mu eelnevatest küsimustest aru oled saanud :)
Püüan muidugi ennast harida ja vaikselt edasi areneda, aga ega ma "kõrgpilotaažini" kunagi ei jõua.

Kõige tähtsam on ikkagi jõuda mingile sitikale/miniseenele nii lähedale, et iseloomulikud/huvitavad detailid pildile jääksid.
No selline hasart kohe on, sest avastasin aasta tagasi Eestis sellise värvika-vormika seenemaailma, mille olemasolust polnud varem aimugi. No ja igat masti sitikad ka...Aga ilma makroobjektiivita neist õiget pilti ei saa...Eile leidsin ühe huvitava nümfi, aga... no sa tead seda isegi :)

Mõne päeva pärast , kui veab ja obj. müügil on, võib juba mõnuga võsasse "jahile" minna...

Küll on hea, et sa olemas oled :) Oled siin nõuanderubriikides väga hea abiline. Super! :)
Vasta