Stuudiovälgud

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
Zack

Stuudiovälgud

Postitus Postitas Zack »

Kas Elichrome D-Lite 4 on asjaarmastajale hea valik?
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Stuudiovälgud

Postitus Postitas Ardo-Jako »

Isegi väga hea valik. Ja mitte ainult asjarmastajale. Ma mõtlen, et mida sa asjaarmastaja all silmas pead? Kui salihtsalt hobi korras oma perekonnast pilte teed, siis võiks olla ka d-lite2 hea valik. Vahe on neil kahel komplektil ainult võimsuses. Aga komplektina on igatahes väga hea valik. Kõik on olemas et üles panna ja pildistama hakata.
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
Kasutaja avatar
Sten
Postitusi: 162
Liitunud: 16 Apr 2008 11:43

Re: Stuudiovälgud

Postitus Postitas Sten »

Minu mälu järgi Eesti Modellide Agentuur on neid D-Lite 4 komplekte täis :lol: ...nii et tegemist on täiesti tõsiselt võetava stuudiovarustusega, muidugi need on natuke lihtsustatud kui nüüd võrrelda näiteks RX tüüpi välkudega, nii et tasuks tööd teha mõistliku tempoga, tundub, et kui kiiresti laksutada, siis vast kuumenevad üle. Muidu valgusjõudu on küll ja küll ;)
vares
Postitusi: 9
Liitunud: 29 Apr 2008 09:16

Re: Stuudiovälgud

Postitus Postitas vares »

Pildistan igapäevaselt tootefotosid D-Lite4 komplektiga ning olen ise väga rahul.
D-Lite4 pole päris profikomplekt vaid selline tubli amatööri väga hea tööriist. Näiteks moesessiooni valu need pead välja ei kannata, kuna neil puudub sisene sundjahutus (sundjahutusega on näiteks Style FX ja RX seeriate pead). Samuti pole nende konstruktsioon igapäevaseks hooletuks "ringihooramiseks" otseselt mõeldud (kuigi nad suudavad heaperemeheliku ümberkäimise korral palju).
Kasutaja avatar
leofoto
Postitusi: 28
Liitunud: 01 Juul 2008 17:53
Asukoht: Viimsi
Kontakt:

Re: Stuudiovälgud

Postitus Postitas leofoto »

Huvitav kuidas Profoto Compaktid nendega võrdlusena on? Nad olid vist 300Ws ja 600Ws ...kas nendega tasuks juba "hoorata" või on sama lugu mis D-lite'idega? Kui keegi mahti leiab, siis võiks mulle seletada sisese sundjahutuse kohta ka. Olen suhteliselt newbie, kui teemaks stuudio välgud :?
Loodus on jäädvustamist väärt
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Stuudiovälgud

Postitus Postitas Ardo-Jako »

Sisene sundjahutus, ma pakun, et ventikas ;) Ses suhtes, et välk on ikka tulikuum värk. Ja kui seda koletihti plaksutada, siis on oht, et ta põlema läheb - sõna otseses mõttes. Kallimatel on ventialator sisse ehitet, mis siis jahutab. Odavamatel on lihtsalt ribid külje peal, et tuul paremini tõmbaks.
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
Kasutaja avatar
leofoto
Postitusi: 28
Liitunud: 01 Juul 2008 17:53
Asukoht: Viimsi
Kontakt:

Re: Stuudiovälgud

Postitus Postitas leofoto »

Selge, ma vaatasingi kunagi vist fotoluksis või photopointis neid D-lite, neil oli jah ribid peal, sellega seosnevalt oletasin, et ribide all on ka ventilaator aga kui nii siis nii. Profoto kohta lugesin mingi reklaamlehe pealt mis tuli ajakirjaga Cheese kaasa. Kuid nende kohta ma veel ei tea midagi, kas keegi on kursis sellega, kas Profoto Compakt peadel on juba ventikad sees?
Loodus on jäädvustamist väärt
Kasutaja avatar
ViX
Postitusi: 81
Liitunud: 06 Juun 2008 12:45

Re: Stuudiovälgud

Postitus Postitas ViX »

leofoto kirjutas:Selge, ma vaatasingi kunagi vist fotoluksis või photopointis neid D-lite, neil oli jah ribid peal, sellega seosnevalt oletasin, et ribide all on ka ventilaator aga kui nii siis nii. Profoto kohta lugesin mingi reklaamlehe pealt mis tuli ajakirjaga Cheese kaasa. Kuid nende kohta ma veel ei tea midagi, kas keegi on kursis sellega, kas Profoto Compakt peadel on juba ventikad sees?
Kui lähtuda nende lingil antud informatsioonist, siis jah, kõikidel mudelitel.
http://www.profoto-usa.com/products/compact/compact.asp" onclick="window.open(this.href);return false;
vares
Postitusi: 9
Liitunud: 29 Apr 2008 09:16

Re: Stuudiovälgud

Postitus Postitas vares »

Vaatasin täna värsket D-Lite4 komplekti (otse pakendist) ning oh üllatust - neil on põhjal kinnituse kõrval ribid, mille taga väike ventikas!
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Stuudiovälgud

Postitus Postitas Ardo-Jako »

vares kirjutas:Vaatasin täna värsket D-Lite4 komplekti (otse pakendist) ning oh üllatust - neil on põhjal kinnituse kõrval ribid, mille taga väike ventikas!
Aga see on ju ainult hea uudis :D
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
Elari
Postitusi: 102
Liitunud: 15 Apr 2008 08:59

Re: Stuudiovälgud

Postitus Postitas Elari »

Jah, vanematel versioonidel ei olnud ventikat. Uuematel on vent sees ja pidavat suts aitama küll.
Elari Aaboja
------------------------------
http://www.photopoint.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
Vasta