Tellimine välismaalt.

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
Pastakas.

Tellimine välismaalt.

Postitus Postitas Pastakas. »

Tahtsin uurida , et kuidas see tellimine välismaalt käib . Et ma pole ise varem välismaalt ise tellinud . Et võttes näiteks ebayst tellimine . Kui palju nad transpordi kulu tahavad ? Kaalu järgi ?
Oskar14

Re: Tellimine välismaalt.

Postitus Postitas Oskar14 »

sõber, valest kohast küsid. Loe ja tutvu asjaga e-bay lehel. Ka google on täis juttu "how to order from e-bay".
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Tellimine välismaalt.

Postitus Postitas Ardo-Jako »

Tarnspordi kulu on erinev - oleneb, millega saadetakse, kaugelt saadetakse, kui raske/suur jne on asi. Kas tahad kindlustust jne. Ehket muutujaid on kolepalju. tänuväärne on see, et enamike toodete juures on olemas info, kuhu neid üldse saadetakse, millist teenust kasutatakse ja mis on transpordikulu.

E-bay on üldiselt üsna turvaline tellimisekoht, aga eks ole ka seal pettureid ja muid kurikaelu. Teine asi, mida näiteks elektroonika tellimisel silmas pidada on garantii. Kui sa tellid näiteks veebipoest euroopapiires, siis peaks kehtima tarbiakaitse, aga väljaspoolt euroopat tellides garantiid pole.

Ennem kui hakkad hindu võrdlema pea silmas, et veebipoe ülalpidamiskulud ja kaupluse ülalpidamiskulud on kordades erinevad. Samas on veebist tellides riskid - puruneb, ei jõua kohale, kaob ära jne. Kindlasti on tänapäeval selliseid juhtumeid üsna vähe, aga siiski.

Jaa, ja krediitkaarti on ka vaja ;)
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: Tellimine välismaalt.

Postitus Postitas German »

"Jaa, ja krediitkaarti on ka vaja"

Kuid ei pruugi. Mul pole siiamaani olnud ühtegi krediitkaarti, samas olen ebay'st kümneid kaupu edukalt tellinud ja kätte saanud. SEB U-Net'is on võimalus teha endale nn "virutaalne krediitkaart", mida saab näiteks PayPal'i kontoga seostada. Turvalisuse mõttes saab seda tehes ka piirang peale panna, kui palju raha sellega kulutada üldse võimalik on. Kaart kaotab automaatselt kehtivuse umbes pooleteise kuu pärast. Ja seda kõike 10 krooni ja minimaalse riskiga.
Pastakas.

Re: Tellimine välismaalt.

Postitus Postitas Pastakas. »

Aga , et kui tellida mitu eset korraga , et siis saab vist odavamalt ?
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: Tellimine välismaalt.

Postitus Postitas German »

Seda pead uurima konkreetse müüja/poe käest, üldist reeglit ei ole olemas.
Külaline

Re: Tellimine välismaalt.

Postitus Postitas Külaline »

Mina ostsin ühelt müüalt 4 eset korraga, saatmiskulu oli ka 4 eest. Ja ära unusta tollimaksu ja käibemaksu, kui ostad kaupa väljastpoolt euroopa liitu.
Pastakas.

Re: Tellimine välismaalt.

Postitus Postitas Pastakas. »

Aga veel , et kui keegi , kes tellib neid fototehnikaid ja siin eestis edasi müüb võiksid ka ühendust võtta , igaksjuhukski . Et mul oleks parem mõne teadlikuma inimese kaudu tellida ?
Vasta