akud

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
FotoKiiks
Postitusi: 79
Liitunud: 04 Veebr 2010 21:59

akud

Postitus Postitas FotoKiiks »

Tere.Selline mure plaanin osta nikon sb 600 väku,aga mis akut peaks sinna ostma.Akud võiks maksda alla 400 kr
Viimati muutis FotoKiiks, 14 Mär 2010 15:02, muudetud 2 korda kokku.
ex-ex-enn

Re: akud

Postitus Postitas ex-ex-enn »

jooks eneloope või infiniume* maksab kindlasti vähem kui 4 koidulat.
teised vana tehnoloogi akud on sul selleks ajaks kui välku vaja läheb, ise tühjaks jooksnud.

* - sama tehnoloogiat jagavad ka recyko ja +maxe
Külaline

Re: akud

Postitus Postitas Külaline »

Kui välgust on vaja ikka viimane välja imeda, siis parimad on olnud Sony 2700mA jaapanis toodet akud.
Kasutaja avatar
Valle
Postitusi: 97
Liitunud: 22 Mai 2008 15:17

Re: akud

Postitus Postitas Valle »

Külaline kirjutas:Kui välgust on vaja ikka viimane välja imeda, siis parimad on olnud Sony 2700mA jaapanis toodet akud.
Kas sellel väitel on ka mingisugust alust?
GOOGLE // Digitest.ee - Digitehnika teejuht
ex-ex-enn

Re: akud

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Kas sellel väitel on ka mingisugust alust?"

vaevalt.
Kasutaja avatar
Valle
Postitusi: 97
Liitunud: 22 Mai 2008 15:17

Re: akud

Postitus Postitas Valle »

Korralik Infiunium või Eneloop on väga heaks toiteks välgule. Vanema tehnoloogiaga akud on küll nõks suurema mahutavusega aga uuema tehnoloogiaga jätkub seda elumahla pisut kauemaks kotti ootama...
2tk Infiuniumie Photopointis 130 EEK/pakk, koos hea laadijaga komplekt 499 eek, hetkel kliendikaardiga 399 eek.
GOOGLE // Digitest.ee - Digitehnika teejuht
Külaline

Re: akud

Postitus Postitas Külaline »

ex-ex-enn kirjutas:"Kas sellel väitel on ka mingisugust alust?"

vaevalt.
Ma kahtlen sügavalt kas ikka olete proovind neid akusid ise SB600 peal kasutada.
Tundub et kodutöö on jäänd tegemata.
Need konkreetsed Sonyd akud on mul töös järgi kontrollitud ja kasutatud korduvalt.
ex-ex-enn

Re: akud

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ma olen nii õnnelik, sest sa oled nii õnnelik (oma uute akudega).

paraku ma eeldaks (mahtuvuse järgi) et tegemist on vana tehnoloogia akudega, mis kardavad külma ja tühjenevad seistes paari nädalaga.
Külaline

Re: akud

Postitus Postitas Külaline »

Tänan.
Välklampides tasub kasutada võimalikult suure mahtuvusega akusid sest seda rohkem pilte saab teha. Kuni 20% konkreetsel juhul.
Niinimetatud uuem tehnoloogia nii suuri mahtuvusi veel ei paku. Tavaliselt jäävad need 2100ma alla.
Eks see sõltu iga kasutaja vajadusest kas talle on oluline võimalikult rohkem pilte teha või hoida akusid igaks juhuks kotis kaasas (kuni aasta), mis on samuti vajalik. NiMH akudel on kuuajane tühjenemine 30%.

Akude külmakindlus ei ole kuidagi määratud tehnoloogia uudsusega vaid Sõltub kasutatavatest keemilistest elementidest. NIMH akud töötavad külmas kehvemini kui NICd akud. NICd akude pinge küll säilis rohkem kuid voolkarakteristik on väiksem.
Need niinimetatud infiumid Photopointis on samuti NIMH akud.
NiMH akude töövahemik on kuni-20C..+50C.
NiCA oli kuni -30C...+60C
Lisan lingi kust saab akusid tüüpe võrrelda ja on toodud ka üldharivaid soovitusi. Kahjuks inglise keeles.
http://www.portal.state.pa.us/portal/se ... li-ion_pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Vasta