Uue fotoka ostingul...

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Külaline

Uue fotoka ostingul...

Postitus Postitas Külaline »

Tere

Oleks meeldiv saada kogenumatelt fotohuvilistelt mõningaid soovitusi.

Olen siiani kasutanud Nikkon D40, objektiiv siis see mis kohe ostes ees oli. Sooviks nüüd uut fotoaparaati osta.
Hinnaklass kuni ca. 15000 kr.
Mida sooviks,,,üldjuhul ikka selline igapäeva fotode tegemiseks aga samas see objektiiv 18-55mm jäi natuke zoomi kohapealt väheseks. Ja kindalsti sooviks, pildi teravus oleks hea. Tean, et selline väga laiali valguv soovide kirjeldus...

Kas oleks näiteks hoopiski mõistlik osta D40 ette parem objektiiv? Või ikka saaks paremat tulemust ostes uue fotoka.

Mõned näited, mida olen vaadanud:
Nikkon D5000+Sigma AF 18-125mm F3.5-5.6 DC
Nikon D3000 + 18-105mm DX VR
Nikon D5000 + Nikkor 18-105mm DX VR
Nikon D5000 + Tamron 18-200mm

Pean tunnistama, et ega ma üeale nende vahemike N: 18-200jne. erilit muud vahet teha objektiividel ei oska. Et kui keegi viistisk soovitada ja lahti seletada, mis tähendavad DX VR, oleksin väga tänulik.

Ette Tänades
viisnull

Re: Uue fotoka ostingul...

Postitus Postitas viisnull »

DX tähendab, et objektiiv töötab DX-sensori ees(loe: poolkaader), ehk täiskaadri[FX-sensori] (loe: D700 ja D3) ees töötab ta cropiga ehk kasutab ainult osa sensorist.

VR on vibratsiooni vähendaja ehk optiline pildi stabilisaator. aitab sul halbades valgus oludes teravamat pilti saada.
viisnull

Re: Uue fotoka ostingul...

Postitus Postitas viisnull »

D5000 ja D3000 on uuem ja parem sensor seega kere vahetus annaks parema tulemuse.
Aga samas ma arvan, et investeerides see raha mis sul on objektiividesse mitte uude keresse ja kitikasse annab parema tulemuse. Selle raha eest saaksid osta paar head fiksi(nt. Nikkor AF-S DX 35mm F1.8 G ) ja miskise korralikuma tele zoomi. nt . Sigma AF 70-300mm F4-5.6 APO DG Macro


Ja saaksid nt. Nikon SB-600välgu ka sinna raha sisse mahutada.
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: Uue fotoka ostingul...

Postitus Postitas German »

Asi on väga lihtne:

1)mine oma D40'ga poodi ja proovi paremaid objektiive, ma muidugi ei oska öelda, millisesse fookuskauguste vahemikku need peaksid jääma, see on sinu enda otsustada. Näiteks ülalmainitud objed on täitsa pädevad (viimase kohta loe siin)

2)jäta oma D40 koju ja mine proovi D5000 ja D3000 koos nendega kaasasolevate objedega.

Võrdle 1) ja 2). Otsusta. Lihtne.
fk

Re: Uue fotoka ostingul...

Postitus Postitas fk »

ja kui otsus langeb d5000 peale, siis mul pakkuda väga hea hinnaga :)

d5000+18-55mm+55-200mm objedega+ fotokott ka lisaks! tehtud 1800 pilti ja jääks raha ülegi :)

kui huvi,siis minu kontakt on kenzo17@hot.ee
Külaline

Re: Uue fotoka ostingul...

Postitus Postitas Külaline »

Tänan vastuste eest.
Vasta