Objektiiv

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Piisamrott

Objektiiv

Postitus Postitas Piisamrott »

Selline küsimus. Paar päeva tagasi soetasin endale D3000-de. Objektiiv 18-55mm - Kit objektiiv. Huvi pärast proovisin igasuguseid nuppe ja asju ja jõudsin obje-ni. Ta oli täiesti kinnises asendis kerele kinnitatud, aga kui ma natuke rohkem jõudu:D rakendasin (Mitte ei võtnud kogu oma jõudu kokku ja püüdnud seda ära murda), märkasin, et objektiiv nagu pöörleb väga vähesel määral kere küljes - ca. pool milli. No selline jõnks, kui natuke tugevamalt pöörata. Küsimus siis, kas see on tavaline, et objektiivid ikkagi natuke liiguvad kui nad kinnitatud on??? Sest olen aru saand, et see "plug", mis neid nagu asendis hoiab, liigub seal raami sees ja lisaks on ta ka veel natuke väiksem, kui see auk kuhu ta sisse käib. Ja lisaks kahjustab see ka pilti??? väga ei usu aga kindluse mõttes küsin
Aitäh!
Kasutaja avatar
joffe
Postitusi: 70
Liitunud: 25 Apr 2010 08:08

Re: Objektiiv

Postitus Postitas joffe »

Olen ka sellise aparaadi suht värske omanik ja tekkis huvi, mis sundis teda kotist välja võtma. :) Pole enne seda märganud ja ka nüüd ei mõiganud, aga kui tõesti natuke tugevamalt "väänata", on tunda mingi lõtkuke. Isiklikult arvan, et muret tundma ei pea, sest fotokas on asi, mida käsitsemise juures niimoodi ei vääna. Selle "jõuvõtte" eest juba vabandasin, mida ka sulle soovitan! :) ;)
NIKON CoolPix P900
Piisamrott

Re: Objektiiv

Postitus Postitas Piisamrott »

õigus! aitäh sellegi eest. Mul lihtsalt on selline komme (kahjuks), et kui midagi uut saan, siis hakkan alati kartma, et äkki läheb katki. On tõesti häiriv viga mul. Ja siis avastangi selliseid "ehitusvigasid" :D ja paanika tõuseb.

Aga aitäh ikkagi omapoolse arvamuse eest ;)
sama

Re: Objektiiv

Postitus Postitas sama »

Sama asi mulgi siin. leidsin lõpuks koha kus sellest räägitakse.
Aga huvitaks ka kellegi teise arvamus.
Palun kirjutage siis, millest see ikkagi tulla võib.
"Piisamrott", see pulga teooria ei ole õige vähemalt minuarust. see on ikkagi niivõrd täpselt ehitatud, et tal seal kere metallääre sees liikuda ei ole võimalik.
Kasutaja avatar
joffe
Postitusi: 70
Liitunud: 25 Apr 2010 08:08

Re: Objektiiv

Postitus Postitas joffe »

Siiski, ainuke liikumisvõimalus on sellesama pulga lõtk oma pesas.Aga ma ei näe selles probleemi, minul see on vaevalt 1/4 mm, kui sedagi. Ja kui nüüd natuke liialdada, siis võib mõni karukäppadega mehepoeg esitada reklamatsiooni, et objektiiv üldse küljest ära murdus! :lol: :lol:
NIKON CoolPix P900
ets

Re: Objektiiv

Postitus Postitas ets »

Mul D-700 ja 200 … neil ka väike lõtk … sellest pole midagi aga ärge väga väänake. Kui lõtk osutub liiga suureks ja CPU kontaktid enam korralikku ühendust ei anna (on ka seda juhtunud) … siis viige remonti.
kaelkirjak

Re: Objektiiv

Postitus Postitas kaelkirjak »

aga kas seda lõtku on kuidagi võimalik "ära võtta" :D , ses suhtes et siuke häiriv logu tunne on, kui tead, et midagi logiseb :D
Kasutaja avatar
joffe
Postitusi: 70
Liitunud: 25 Apr 2010 08:08

Re: Objektiiv

Postitus Postitas joffe »

Tilguta Super-Attack´i vahele, siis mitte ainult tead, et pole lõtku, vaid reaalselt ka pole kohe mitte mingisugust lõtku. :lol:
NIKON CoolPix P900
Vasta