missugune?

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Gerda123

missugune?

Postitus Postitas Gerda123 »

Kas nikon d60 või d3000? :)

Olen lugenud mõlemast lisainfot. D3000 on uuem, aga tundus nagu d60-l oleks rohkem neid häid omadusi. Või ma eksin, kumb siis on parem ? :P
FotoKiiks
Postitusi: 79
Liitunud: 04 Veebr 2010 21:59

Re: missugune?

Postitus Postitas FotoKiiks »

Oleneb mida pildistada tahad?
Gerda123

Re: missugune?

Postitus Postitas Gerda123 »

Nuuh, tahaks loodust, loomi ja inimesi :) Võiks olla veel, et teeb hämaras ka häid pilte :)
viisnull

Re: missugune?

Postitus Postitas viisnull »

FotoKiiks kirjutas:Oleneb mida pildistada tahad?
mida d60 ja d3000 erinevat pildistada saab? Kas d3000 ei saa siis samu asju mida d60? :lol:
FotoKiiks
Postitusi: 79
Liitunud: 04 Veebr 2010 21:59

Re: missugune?

Postitus Postitas FotoKiiks »

Saab saab.. aga see sul esimene peegelkaamera w?
Gerda123

Re: missugune?

Postitus Postitas Gerda123 »

ja, esimene
FotoKiiks
Postitusi: 79
Liitunud: 04 Veebr 2010 21:59

Re: missugune?

Postitus Postitas FotoKiiks »

Mul endal ka esimene fotokas Nikon D60.See esimene fotokas ongi selline asi mis avab su silmad peegelkaamerate rajale.Mina soovitaks D60 -d.See on odavam ja järgmise fotoka juba saad kõvasti parema osta.(aga mine ise proovi kumb paremini kätte istub)
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: missugune?

Postitus Postitas German »

Gerda123 kirjutas:Kas nikon d60 või d3000? :)

Olen lugenud mõlemast lisainfot. D3000 on uuem, aga tundus nagu d60-l oleks rohkem neid häid omadusi. Või ma eksin, kumb siis on parem ? :P
Parem mille jaoks? Kui teed lihtsalt pilti, siis pole vahet - mõlemad teevad pilti, lihtsalt D60 on vanem ja odavam mudel. Kui tahad suuremat väljatrükki, siis pakub seda D3000. Lõppkokkuvõttes soovitan algul osta odavam kere ja kallim (loe: teravam, parem, kvaliteetsem) objektiiv. Tuleb pikemas perspektiivis odavam.
FotoKiiks
Postitusi: 79
Liitunud: 04 Veebr 2010 21:59

Re: missugune?

Postitus Postitas FotoKiiks »

No D60-ga teed sa A3.Mida sa siis d3000-ga saad teha?
viisnull

Re: missugune?

Postitus Postitas viisnull »

FotoKiiks kirjutas:No D60-ga teed sa A3.Mida sa siis d3000-ga saad teha?
2mpix pildist saad meeter korda meeter pildi kenasti kätte, kui objektiiv on korralik. -A3 ei saa kumbki kere pudelikaelaks!
FotoKiiks
Postitusi: 79
Liitunud: 04 Veebr 2010 21:59

Re: missugune?

Postitus Postitas FotoKiiks »

Minul on küll A3 seinal
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: missugune?

Postitus Postitas German »

Asja iva on väga lihtne. Kuna D3000 sensoril on rohkem piksleid, siis saab ka suurema väljatrüki, ilma et tarkvara peaks pildi venitamisel sinna mingeid asju "juurde leiutama". Samas ei tähenda see sugugi, et pildi/väljatrüki kvaliteedis oleks mingit märgatavat vahet. Pildi tehnilise taseme määrab eelkõige ikka piltnik ise, siis objektiiv ja alles siis kõik muud vidinad.
Vasta