Nikkor AF-S 18-55mm fokuseerimine.

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Pastsakas.

Nikkor AF-S 18-55mm fokuseerimine.

Postitus Postitas Pastsakas. »

Mul tekkis küsimus , et kas on võimalik , et mul see objektiiv ei teravusta hästi ? Sest kui ma teen pilte ja hiljem arvutis vaatan on see koht mida ma teravustasin ikkagi udune .
Äkki oskate öelda , kuidas seda kontrollida , et kas kõik korras ? Või , et mis te teha soovitate .
Külaline

Re: Nikkor AF-S 18-55mm fokuseerimine.

Postitus Postitas Külaline »

kas teravustad automaatselt või käsitsi?
Pastakas.

Re: Nikkor AF-S 18-55mm fokuseerimine.

Postitus Postitas Pastakas. »

Automaatselt
Elari
Postitusi: 102
Liitunud: 15 Apr 2008 08:59

Re: Nikkor AF-S 18-55mm fokuseerimine.

Postitus Postitas Elari »

Pildista seina, miski tapeet või pane mingi jutt/joon mille peale saaks hästi teravustada. Ole ise seinaga võimalikult parallelselt. Vaata seda pilti, kas on terva või udune? Siis vaatab edasi.
Elari Aaboja
------------------------------
http://www.photopoint.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
joffe
Postitusi: 70
Liitunud: 25 Apr 2010 08:08

Re: Nikkor AF-S 18-55mm fokuseerimine.

Postitus Postitas joffe »

Elari kirjutas:Pildista seina, miski tapeet või pane mingi jutt/joon mille peale saaks hästi teravustada. Ole ise seinaga võimalikult parallelselt. Vaata seda pilti, kas on terva või udune? Siis vaatab edasi.
Täpsustuseks võib olla, et pilk ja objektiiv peaksid olema seinaga RISTI, ise võid olla kasvõi pea peal.
NIKON CoolPix P900
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Nikkor AF-S 18-55mm fokuseerimine.

Postitus Postitas monty11 »

joffe kirjutas: Täpsustuseks võib olla, et pilk ja objektiiv peaksid olema seinaga RISTI, ise võid olla kasvõi pea peal.
Uus trollimise tase :D
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
ex-ex-enn

Re: Nikkor AF-S 18-55mm fokuseerimine.

Postitus Postitas ex-ex-enn »

inimesed suudavad ikka ja jälle üllatada...
Pastakas.

Re: Nikkor AF-S 18-55mm fokuseerimine.

Postitus Postitas Pastakas. »

Hmm .. Ma ei saanud nüüd täpselt aru , et peaksin tapeedile tegema joone ja seejärel olema paralleelselt seinaga ja tegema pildi ? Ja mis mõte sellel nagu on ? Või , et kuidas ma saan näha , et kas ta ikka korralikult ära teravustanud vms .

Või kas on võimalus , et see objektiiv ongi nagu nii halb , et ei tee häid pilte ?
ex-ex-enn

Re: Nikkor AF-S 18-55mm fokuseerimine.

Postitus Postitas ex-ex-enn »

af püüab sellistele kontrastsetele üleminekutele teravustada. tehes heledale seinale tumeda kontrastse teravate piirjoontega triibu, välistad sa kaameravälised segavad tegurid. kasuta teravustamiseks keskmist punkti, see on kõige tundlikum.
on olemas ka teravustamistabelid, mis 45 kraadise nurga alla pannes näitavad palju objektiiv kuhugipoole mööda teravustab, aga see on juba järgmine teema.
indrme
Postitusi: 186
Liitunud: 03 Juun 2010 22:29
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Nikkor AF-S 18-55mm fokuseerimine.

Postitus Postitas indrme »

Udune võib võib pilt olla ka sellest, et säriaeg on liiga pikk. Kui see objektiiv ei ole VR-ga ehk stabilisaatoriga, siis 18 mm asendi puhul peaks käest pildistades säriaeg olema nt 1/30 (kiirem kui 1 jagatud fookuskaugusega). Soovitan proovida, kas statiivilt pildistades tuleb pilt samuti udune.
Pastakas.

Re: Nikkor AF-S 18-55mm fokuseerimine.

Postitus Postitas Pastakas. »

Noo objektiivil on pildistabilisaator e. VR ja mul tavaliselt on säriaeg 1/100 kui mitte kiirem
ex-ex-enn

Re: Nikkor AF-S 18-55mm fokuseerimine.

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ignoreeri igasugust müra, mis õpetab sind seinaga perpentikulaarselt seisma või stabilisaatorit üles leidma.

tee see ammu eespool soovitatud kontrollitud oludes proovipilt ära (soovitavalt statiivilt ja iseavajaga) ning vaata siis edasi.
Pastakas.

Re: Nikkor AF-S 18-55mm fokuseerimine.

Postitus Postitas Pastakas. »

Ma ei ole ikkagi Täpselt aru saanud , millise pildi ma tegema pean . Ma tegin mõned pildid nii nagu ma aru sain jutust , aga ma arvan , et see oli valesti tehtud pilt ..
Ja mida tähendab iseavaja ?
ex-ex-enn

Re: Nikkor AF-S 18-55mm fokuseerimine.

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Ja mida tähendab iseavaja ?"

õnneks on guugliga vastuseid lademes võtta, ei pea ise kirjutama :-)
http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=285" onclick="window.open(this.href);return false;

aga selle pildi mõte on teha kontrollitud oludes testvõte, mille järgi otsustada kaamera autofookuse toimimise üle.
Külaline

Re: Nikkor AF-S 18-55mm fokuseerimine.

Postitus Postitas Külaline »

Noo ma tegin mõned pildid . Kahte erinevat moodi , et loodetavasti üks neist on õigesti tehtud .
Esimene variant :
http://www.upload.ee/image/635688/Nikon_142.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Teine variant ( tehtud statiivi pealt ):
http://www.upload.ee/image/635728/Nikon_1138.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Nikkor AF-S 18-55mm fokuseerimine.

Postitus Postitas monty11 »

Kui sa esimese pildid tegid 1/6 sekundiga käest, siis on ta sul päris terav selle pika aja kohta :) See säriaeg on nii 5x aeglasem, kui käest pildistamiseks soovitatakse.

Teisel pildil on ju sul teravus täiesti olemas. Ma kardan, et su eelnevad probleemid on pigem kinni kaamera liikumisest tingitud ebateravusest. Natuke pingutasid sa ehk üle ka avaga. Kui sa teravust testid, siis peaks säriaeg olema võimalikult kiire, sest ainult siis elimineerid sa kõik muud vibratsiooniallikad.

Üks teine viis selle kindlaks tegemiseks, on minna päiksepaistelise ilmaga õue, panna samasugune ruuduline paber päikse kätta, leida õige säritus ja teha käest pilt. Ava võiksid 2-3 nõksu kinnisemaks keerata (täiesti lahtise ja kinnise avaga on vähesed objektiivid väga head) ja säriaeg peaks sul tulema suhteliselt kiire, eriti kui kasutad ISO200. Valge paber hetke päiksepaistel oli ISO200, f/8 1/800s. Selle ajaga tulevad sul ka ebakindla käe puhul teravad pildid. Veebis on palju õpetusi selle kohta, kuidas harjutada kindlamat poosi ja kaamera hoidmist, kuid rusikareegliks võib lugeda, et kui sul objektiiv on fookuskaugusel 30mm, siis aeglasemat säri kui 1/30 ei tasu käest kasutada, parem oleks 1/60. Kui suudad kaamera hoidmise väga stabiilseks ajada, siis saab ehk isegi aeglasemaid säriaegu käest teravaks.

Tee proovi ja näita, mida tulemuseks said.
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Pastakas.

Re: Nikkor AF-S 18-55mm fokuseerimine.

Postitus Postitas Pastakas. »

Suured tänud abi eest :)
Eks ma lähiajal proovin selle äragi ja näitan tulemusi .
Vasta