Kari raisakotkaid!

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Kasutaja avatar
sndipo
Postitusi: 16
Liitunud: 05 Veebr 2010 17:15
Asukoht: 3288km kodust, Olustverest

Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas sndipo »

Ma pole üldsegi kuri inimene,aga see foorum siin teeb mind nii kurvaks kui kurjaks korraga. Ma olen ühinenud ka välismaa foorumitega ning jutte ja nõuandeid igalt poolt kogunud. Peaks mainima,et ma ei arvanud,et eestlased sellised ülbikud on. See foorumireegel, et "kuidas küsid, nõnda vastatakse" on küll tore ja peab paika,ma ei salliks ka lolle küsimusi, kuid iga väikese asja või vähe algajalikuma küsimusegi peale nähvatakse siin nii, et vähe pole! Pluss, et üks on targem kui teine..kuulaks siis teiste arvamust ja austaks seda kasvõi, seda ei ole.

See foorum on kõige ebasõbralikum koht, kuhu ma internetis sattunud olen, üldse!

Vabandust, aga ei leidnud, kuidas oma kasutajat ära kustutada (no "proffid" ilpige selle kallal ka nüüd), Admin ehk võib seda minu eest teha,sest siia tagasi ma enam ei satu.

See postitus vist kaua ilmavalgust küll ei näe, aga ehk jõuab mõnele kolba sisse, et võiks vähe vastuvõtlikum ja sõbralikum olla. Vähemteadjajad kuid heatahlikud küsijad ei pea sinu egoismi all kannatama.

Nägemist!
FotoKiiks
Postitusi: 79
Liitunud: 04 Veebr 2010 21:59

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas FotoKiiks »

Ei tea.Te ple vist väga loodusfoto foorumiga kusis seal palju halvemini öeldakse.
ex-ex-enn

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas ex-ex-enn »

kas sellel postitusel on ka mingi konkreetne põhjendus või on tegemist suvalise virisemisega?
Kasutaja avatar
joffe
Postitusi: 70
Liitunud: 25 Apr 2010 08:08

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas joffe »

ex-ex-enn kirjutas:kas sellel postitusel on ka mingi konkreetne põhjendus või on tegemist suvalise virisemisega?
Tekkis sama küsimus- sirvisin kõik kasutajaga seotud postitused ja kommentaarid läbi ja ei leidnud ühtki negatiivset vastukaja(ei välista, et midagi jäi kahe silma vahele- palun märku anda). Kas oli halb unenägu... Igatahes lambist üldisi süüdistusi loopima hakata pole ilus ja parem on, kui sellised kasutajad leiavad teise eneseväljendusviisi. :|
NIKON CoolPix P900
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas monty11 »

Pole küll eriti täheldanud, et siin keegi väga küsija varvastel tammuks. Eksisid ehk foorumiga?
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Miina

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas Miina »

Mina peaks ütlema, et siin foorumis ollakse veel suhteliselt sõbralikud. Aga üldiselt olen tähele pannud, et fotograafiaga tegelevad "profid" ja "teadjad-tarkpead" on ülbust ja õelust täis küll. Olen ka ise juba nö. arenenud tasemel ja oskan juba teisigi õpetada, aga kunagi ei hakka tatti pritsima, sest suudan meenutada veel küll, mis tunne oli algajana sellesse maailma siseneda.
Siit foorumist võiksin välja tuua ühe kasutaja, kelle vastused on alati väga heas noodis kirja pandud, ja ühe kasutaja, kes on nii mõneski teemas ülbitsema ja plõksima hakanud...
Ah, mis siin ikka... fustratsioonis debiilikuid leidub kahjuks igal pool. Mööda tuleb vaadata sellistest lihtsalt. :)
ex-ex-enn

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Ah, mis siin ikka... fustratsioonis debiilikuid leidub kahjuks igal pool. Mööda tuleb vaadata sellistest lihtsalt."

vaata, selle asjaga on niimoodi, et tegelikku tõde mõistad sa hiljem, kui sa oled selle mõistmiseni kasvanud. loomulikult on igalpool erinevaid inimesi kes selgitavad erinevaid asju erineval moel, aga kõigi nende mõistmiseks peaksid sa ise ka veidi arenema.

fotograafia ongi tehniline ala, siin (okei, siin neid eriti pole, kuime räägime tõsistest tegijatest. fotofoorum.ee kipub olema valdavalt selline "pime juhub pimedat" tüüpi foorum) möllavad suured ja tõsised mehed oma tõsisel ja karmil moel.
Miina

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas Miina »

ex-ex-enn kirjutas:"Ah, mis siin ikka... fustratsioonis debiilikuid leidub kahjuks igal pool. Mööda tuleb vaadata sellistest lihtsalt."

vaata, selle asjaga on niimoodi, et tegelikku tõde mõistad sa hiljem, kui sa oled selle mõistmiseni kasvanud. loomulikult on igalpool erinevaid inimesi kes selgitavad erinevaid asju erineval moel, aga kõigi nende mõistmiseks peaksid sa ise ka veidi arenema.

fotograafia ongi tehniline ala, siin (okei, siin neid eriti pole, kuime räägime tõsistest tegijatest. fotofoorum.ee kipub olema valdavalt selline "pime juhub pimedat" tüüpi foorum) möllavad suured ja tõsised mehed oma tõsisel ja karmil moel.

Ei tea, Enn, miks sina ennast kohe puudutatuna tundsid? :)
Asi on tegelikult ju lihtne: vastata saab kahtemoodi, kas ilusti või ilkudes. Miks mõned inimesed valivad vait olemise asemel viimase vastamise variandi, jääb mulle arusaamatuks. Kui küsija loll küsimus sind nii närvi ajab, et tahaks kohe "ära panna", siis võiks ju pigem teise teema ette võtta, mitte hakata halvasti ütlema.
Eks ikka see mahategemine ja sapi pritsimine ole tingitud enda vajaka jäämisest (raha on vähe, või suhted naisega halvad, laps teen koolist poppi vms). Tuled elad kusagil foorumis välja ennast, ja hakkab justkui parem. Pingete maanduse vajadus on arusaadav, samas peaks mõtlema ka sellele, et mõnele õrnahingelisele jääb halvasti või teravalt öeldu kauaks kummitama.
ex-ex-enn

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ei, ma ei tunne ennast puudutatuna. lihtsalt ma juhtisin su tähelepanu sellele, et hinnangute andmiseks pead sa ise mingil määral teemast üle olema. hetkel räägid sa skaalast "meeldiv vastus - mittemeeldiv vastus".
SÕber

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas SÕber »

Küsimus ei ole siinses või säälses fotofoorumis - sama Eesti rahvas ju taga. Pigem eestlaste mentaliteedis.
Madala taeva all, sünnivad madalad mõtted.
Aga me saame(nii keskmisena) koguaeg paremaks! Usu mind!
Pole halba rahvast, vaid halvad inimesed.....
Positively transforming :shock:
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas monty11 »

Enamus, kes saavad piki päid ja jalgu on need, kes pole viitsinud teemat enne foorumisse püstitamist guugeldada või isegi samast foorumist otsida. Ise jälgin ka mõnda välismaist foorumit, ja ma küll ei ütleks, et seal selliseid inimesi hoitaks kui šitta pilpa peal. Pigem ütleks, et siin vastatakse sellistele laiskadele paremame meelega, mujal antakse soovitus otsingut kasutada ja keeratakse teema lihtsalt kinni. Samuti saavad mujal kolakat need, kes teevad end kõiketeadvaks teemal, millega nad äsja õpikust tutvusid.
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas Luik »

Ma ei saa ka aru, miks kirjutada guugelda ise jne.
Kui ikka aega ja tahtmist või teadmisi pole siis on kõige mõistlikum mitte kirjutada.
Paistab, et on välja kujunenud üks seltskond kes vaatamata om ajapuudusele kohe peab midagi kirjutama.
hdr

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas hdr »

> Eks ikka see mahategemine ja sapi pritsimine ole tingitud enda vajaka jäämisest ...

Professionaalse fotograafina julgen kinnitada, tundes mõningal määral ka kolleegide hingeelu, et see "mahategemine ja sapi
pritsimine" on tingitud asjaoludest, mida algajad amatöörid sageli ei mõista kogemuste puudumise vm. tõttu.
Ja pole see enamasti tingitud "enda vajaka jäämisest", nagu siin kirjutati. Ei absolutiseeri!
Seda esiteks!
Püüaks veel täiendavalt lahata mõnda momenti.
2. Fotograafia on sümbioos 2D kunstist (autoriloomingust vähemalt) ja seda toetavast tehnikast-tehnoloogiast ning see
sümbioos pole nõrganärviliste jaoks. Seda paljudel põhjustel, mida siin lahata ei jõua. Siit ka paljud dissonantsid
proffide ja amatööride vahel, mis sageli viivad vastasikuse teieneteise mittemõistmiseni poolte vahel.
Näitena võiks tuua ilmast-ilma korduvaid, ürgprimitiivseina mõjuvaid ja lakkamatuid küsimusi teemadel,
millele vastatud (nähvamisi?) sadu kordi küll foorumites enestes (KKK) või millele vastuse leiab primitiivselt googeldades või
millele vastused on olemas algajate õpikutes, kui viimased viitsiks neid kasvõi elementaarseltki sirvida.
Foorum pole siiski õige koht fotoõppeks.
b) hinnangute küsimised oma loomingukatsetustele, siis ilmselgelt sooviga nuruda kiitust!?
Hinnagute andmine iseenesest on üks tänamatu tegevus, kuna algselt peab autor defineeerima platvormi hindamiseks:
- kodualbumi tase?
- kükametsa tase?
- harju kesmise tase?
- rhvl. tase?
Aga hindamiseks peab hindaja teadma ka töö valmimise eesmärk, lühidalt:
- vabalooming kodualbumise?
- kükametsa kohalik reklaam külapoe uksele?
- vabalooming netti laadimiseks?
- võrdluses harju keskmisega?
- jne. pms.
- mõne rhvl. company, firma või kontserni reklaamkataloogi võ rhvl. leviga ajakirja tasemega võrdluses?
- või rhvl. fotonäituse ( am. või hoopiski profinäitus) taset või mida hindamisele andmisel võrdlevalt eeldatakse?

Hindaja peaks teadma ka žanrit, st. et mis žanrikategoorias autor on püüdnud oma tööd lahendada?

Kui kõik eelnev kokku võtta, siis polegi seda kuigi vähe!
Samas kaamerate ostusoovi nõuanded on jällegi küsimus tglt. sellest, mis sõltub mõningal määral eeltoodu
loomingukategooriate ja tasandi realiseerimise soovist - mida kõrgemale sihitakse, seda parem peaks olema püss.
Ükski kaamera, olgu ta täiuslik kuitahes, pole iialgi täiuslik. Seda juba seetõttu, et füüsikaseadusi ei saa inimene
ise muuta.
Õige tegija valib lahingusse minnes ka õiged relvad.
Ükski netivastaja ei suuda objektiivselt hinnata küsija ambitsioone, seda enam, et algaja ise ei tea (arenedes),
et kui kaugele ta välja jõuab või raugeb tema huvi juba algselt katsetades!
Jne., jne., pms. mis tekitavad lõputuid pingeid niivõrd ebaühtlase kontingendiga foorumikülastajate vastastikustes
suhetes.
Aga viisakas käitumine ja selle elementaarsed normid!?
Eks ta ole!
Enamgi veel, kõigil on närvid - ja kaua siiski võib? Paljud ei saa sellest ilmselt veel nooruse tõttu aru, paljud
aga arenematuse tõttu! Eks iga foorum ka ise vajab arenemiseks aega!
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas Huvituja »

Eile vastasin ühele julgust vajavale harrastjale Nikoni foormuis, kes on hakkanud fotograafia vastu huvi tundma. Muidugi krjutati talle kohe, et ta on loll ja mingu kooli.

See ei puudutanud mida otsestelt, aga sellisele plärtsujale tahaks noore harrastaja asemel ise silma vaadata.

Kui teiste vastu lugupdamist pole, tuleb areneda enne kui sõna võetakse!!!

Annüümeslt meeldib inimestel teistele ära panna.
foorumi eesmärk on teine, kas kellegi on kogemust, kas keegi on proovinud, katsetanud, teab jne.
Hüüde peale mees üle parda ju lähevad oma võimeid õiglaselt hindavad mehed appi.

Miks ei saa foorumis tolerantselt appi minna?
sa ei hakka ju uppujat päästmise asemel mõnitama.
hdr

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas hdr »

Kui inimene laiskusest ei viitsi elementaarseltki raamatusse piiluda ja ootab, suu ammuli, et talle kapaga ajudesse tarkust
kallataks, siis, mida talle ikka vastata?
Oletan, et oli primitivist ja laiskloom ühes isikus, kuigi puudub siin link, et saaks täpsemalt vaadata nii küsimust, aga ka vastust.
Asi pole anonüümsuses kindlasti mitte!

>Kui teiste vastu lugupdamist pole, tuleb areneda enne kui sõna võetakse!!!

Kõige õigeim lahendus on küsijat ignoreerida (selles "ülemäärases ülbuses"!!! :) ja üldsegi lollidest küsimistest mitte välja teha!
See on parim lahendus!

>Miks ei saa foorumis tolerantselt appi minna?

Aga selleks, et laisad ja lollid kuuluvadki "uputamisele", seda samamoodi, kui rumalad jäävad oma rahast ilma :)
Seda nimetatakse progressiks või evolutsiooniks või misiganes!
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas Huvituja »

Seesama sinu jaoks loll inimene võib olla paarikümnes asjas sinust üle!
On palju erinevad valdkondi kui on harrastusfotograafia. Inimene õpib kogu elu.

Üleolekutunnet sul küll ei taraviste tunda.Harrastus on väljakutse heas mõttes, mitte meelelahutus egomaniakkidele!!!
Kui ikka samasse kommentaariumi ära ei mahu, siis pole midagi ülbitseda, vaid vait olla.

Millegi pärast on teatud tasemel jõudnud inimesed abivalmis ja ennekõike tolerantsed.


Täiskasvanud inimene, kes tahab teist inimest iga hinna eest solvata ja paika panna on arengupeetusega ja ei peaks avalikus ruumis sõna võtma!
hdr

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas hdr »

>Täiskasvanud inimene, kes tahab teist inimest iga hinna eest solvata ja paika panna on arengupeetusega ja ei peaks avalikus ruumis sõna võtma!

Tead ju teoorias hästi, kuid miks sa siis sõnuled siin!?
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas Huvituja »

Harjutad endiselt teisele hingesülitamist.
:D Kui ma tahaksin sõneleda, siis sa solvuksid kohe.
Aike
Postitusi: 88
Liitunud: 14 Sept 2011 21:08

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas Aike »

hdr kirjutas:>Täiskasvanud inimene, kes tahab teist inimest iga hinna eest solvata ja paika panna on arengupeetusega ja ei peaks avalikus ruumis sõna võtma!

Tead ju teoorias hästi, kuid miks sa siis sõnuled siin!?
Kas on põhjust demagoogitseda?
Vasta kindlasti millisel põhjusel, vasta palun täpselt, lühidalt, ja lihtlausega, kas on põhjust?
Sulle tehti ju puust ette ja värviti punaseks.
hdr

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas hdr »

Mina ei demagoogitse siin midagi, kui siin üldse keegi demagoogitseb, siis oled see sina.
Loe hästi hoolega läbi ja jäta meelde igaveseks:

1. Foorum on keskkond, kus keegi pole kunagi millekski kohustatud!!!

2. Abivalmidus ja tolerantsus ei tulene mitte küsija nõudest talle ilmtingimata vastata,
vaid pot. vastaja vabatahtlikust soovist esimest abistada.
(Siin on üks suur vaks vahet - kui vastaja tajub inimese 'õpitud abitust', liigset mugavust või lausa laiskust,
siis vastata ei pruugi ta. Teda selleks sundida on aga võimatu, et mitte öelda häbematus, st. olla veel solvunud pealegi.
Ja ka kasvatamatus (sic! lastetuba!), kui niisugust käitumist lausa "jõumeetodeil" nõudma hakatakse.
Sisuliselt = samaga, kui minna poodi ja nõuda tasuta leiba, minna panka "vesipüssiga" - andke raha! )

3. Teatud teemad fotograafias on aga niivõrd põhjalikud, et ei saagi neile parimagi tahtmise juures
foorumis vastata. Nõuavad nad väga põhjalikku süvenemist (ajaraiskamist - time is money!) pot. vastaja
poolt, mida vastuse ootaja sageli isegi ei adu. Ülejala vastata ei taha, põhjalikult ei saa, ei jõua - siis ollakse jällegi solvunud!

4. Paljudel on kaamerad ja varustus, mis maksavad € tuhandeid, mõnel, kümneid tuhandeid. Sinna juurde loodetakse
aga tarkust koguda foorumis - tasuta ja kapaga!?
On see koonerdamine või kokkuhoid või haigus nimega: la iscus con tides?
Ei raatsita mõnda eurot raisata mõnele õpikule või minna mõnele koolitusele paaarisaja euro eest, alustuseks.
Samas, asjaliku foorumi eesmärgid peaksid olema hoopiski teised - peam. arutelud teat. spets. teemadel vms.

5.Teisalt, nii üldfilosoofilises plaanis arutledes:
mandoliin sul ju on, mine parem mõnda muusikafoorumisse ja katsu end (ka tasuta!) heliloojaks parem koolitada - hakkad
maailma ooperilavadele head musa komponeerima!?
(Kui primitiivseks siis fotograafiat meil üldiselt peetakse? Võiks ju siis terve ühiskond üle minna foorumipõhisele
õppele: õppida foorumeis lendureiks, hambaarstideks jne.?)

6. Ära unusta - hea fotograafia on eelkõige looming, kõigi sellest tulenevate eripäradega ja ka isiksuse
individuaalse andega sinna juurde,
tehnika siin ja ka tehnoloogiaalased teadmised on vaid abistavas rollis hea loomingu sünnil.
Seegi on üks olulisi põhjusi, miks foorum iseenesest on liigprimitiivne keskkond asjalikuks fotoõppeks.
Ja seegi on üks põhjusi, miks asjalikud profid ei vaevu teat. sorti küsimusi vastama.
Seda aga algajad jällegi ei taipa, solvuvad "liigse ülbuse ja arrogantsi" peale.

See siin oli vaid hästi põgusalt, pikem vastus nõuaks vähemalt brošüüri.

Kokkuvõtteks.
Ma nüüd "solvan" sind jälle järjekodselt väheke:

- lugesid hoolega läbi?
- jätsid kõik hästi hoolega meelde?

Siis on hästi!

Ole nüüd hea poiss ja ära kunagi enam võta sõna teemadel, milles sul elementaarsedki arusaamad puuduvad,
vaatenurgast, mis puudutab professionaalset fotoelu!
Amatörismi jaoks on olemas mitmed fotoklubid ja ringid, kus neid, sedasorti probleeme edukalt arutada!
Edu!

P.S. Teema algataja valitud pealkiri "Kari raisakotkaid" on juba iseenesest väga ilmekaks näiteks
"professionaalse fotoelu argipäeva" tgl. taipamisel, siin, meil Eestis, amatööride ja ilmselt ka suure osa
pubiku poolt!
tuletaevasappi.com
Sulev12345

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas Sulev12345 »

Kummaline, et kui muidu nääklevad foorumites omavahel üksikindiviidid ja väiksemad seltskonnad, siis fooruminääkluste suhtes tundlikumad indiviidid, kes solvangute vastu foorumis avalikku protesti avaldavad, põrutavad harilikult ise sama jõhkralt aga samas kõigile ühe lauaga. Oma sõnumi saaks ju esitada ka viisakas vormis, kõiki läbi sõimamata. Sama nähtus on ka ajalehekommentaariumites, kus ikka ja jälle ilmuvad kommentaarid, kus kõiki kaaskommentaatoreid lollideks jms sõimatakse.

Proffide salvavatest märkustest ei tasu välja teha - foorumist abiotsija on tema jaoks potentsiaalne fotokoolitusel osaleja ja profile lisateenistuse tooja. Seega tuleb talle kohe selgeks teha, et fotograafia on nii keeruline ala, et sellega tegelemiseks tuleb tingimata oma rahakotiraudu paotada ja profi kirjutatud raamatuid osta ja tema tasulistel koolitustel käia. Tasuta abi foorumi kaudu võtab profilt potentsiaalse kliendi, seepärast sõimab ta nii abi küsijat (loll) kui ka abi andjat (diletant, kes jagab äsjaloetud raamatutarkust, ise sellest sügavalt aru saamata).
Mina ei alahinda kirjanduse ja koolituste väärtust, kuid soovitan siiski enne kursusele minekut või raamatute massilist kokku ostmist endale mõned põhitõed ja olulisemad mõisted selgeks teha. Liiga palju olen näinud neid, kes äsja koolituselt tulnuna kurdavad, et ei saanud peaaegu mitte midagi aru, sest koolitaja jutus oli liiga palju arusaamatuid termineid.

Kui kaamera on olemas, siis võiks alustada oma kaamera juhendist (proovides kõik kasutamise režiimid ja võtted kohe ka oma kaamera peal läbi) ja kui seal jääb midagi ebaselgeks, siis pöörduda mõne oma kogenuma tuttava poole või siis otsida selle teema kohta selgitusi netist. Ka foorumitest, kuid sel puhul võiks meeles pidada, et foorumite juures on sageli KKK- rubriik või põhjalik postituste arhiiv, kust sama probleemi kohta võib leida hulgaliselt asjalikke vastuseid.
Aike
Postitusi: 88
Liitunud: 14 Sept 2011 21:08

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas Aike »

Pole midagi imestada, kui kirjutatakse abivajajale aitamise asemel, et ta on loll. ;)
Külaline

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas Külaline »

Eelneva postitusega, kus kõik öeldud, võib fotofoorumi lukku panna, kuna kõi vastused küsimustele saab KKKst, arhiivist, fotoka manuaalist, sõpradelt-tuttavatelt või Googe otsingu abil! :-)
hdr

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas hdr »

Ei ole ma spetsialiseerunud amatööride fotoõppele ega mitte ka publikatsioonidele (raamatutele) amatööride tarbeks - seega põhjendamatult vigane järeldus sisaldub sinu kommentaaris. Vähemalt minu puhul küll, ei absolutiseeri, teiste eest ei tea vastutada!
(On mul küll olnud paar õpilast individuaalõppel, kuid see on täiesti teine teema.)

Väide "ühe lauaga põrutamisest" võib ju osaliselt isegi tõele vastata, eriti valguses, kui meenutada eesti rahva vanasõna:
"Kuda küla koerale, nii ka koer külale!" :)
See siiski selleks, põhjused on tglt. siiski objektiivsed!

Veel!
Tõstatasid olulise märksõna diletantlusest. Nii ongi! Sageli on foorumivastused niivõrd diletantlikud ja/või absurdsed,
et "naera või herneks"!
Siit omakorda järeldus - mida õppida siis foorumi kaudu, kui isegi aru ei saa, mis "professori" koolitust parasjagu
tarvitad!? Hiljem, ümberõppeks või juurdunud arusaamade-seisukohtade murdmiseks kulub tubli tükk energiat lisaks.
Kellele see on kasulik? Oskad vastata?

> Liiga palju olen näinud neid, kes äsja koolituselt tulnuna kurdavad, et ei saanud peaaegu mitte midagi aru,
sest koolitaja jutus oli liiga palju arusaamatuid termineid.

Vastab sageli tõele. Eks ta ole meie kodumaise foto üldine tase: sant püüab jalutut karguga kõndima upitada!
Sageli see ongi tõsi! Mis parata?!
Paljud koolitused on lünklikud, koolitajate tase vastab enamasti "küpsenud" amatööri tasemele jne. pms.

> Seega tuleb talle kohe selgeks teha, et fotograafia on nii keeruline ala, et...
see ongi süvitsi minnes kohe väga keeruline ala ja kallis kunst viljeleda seda, kas siis amatöörina või professionaalina ning lihtsalt ei tule midagi, tohutult vaeva on vaja näha, st. et kui tahta jõuda mõnegi aktsepteeritavama tulemuseni, tglt.
Kui aga panustada ainult kodualbumisse, siis, naabrinaine - abiks ikka! :D

Küsisin kord oma Ameerika mandril elavatelt sugulastelt, haritud inimesed teised (üks neist on ekspankur, teine endine ülikooli
professor, mitmete kapitaalsete muusikateoreetiliste raamatute autor), et:

- mis arvata sellest, et kui ühiskonnas (USA ja Canada), kus eestlased on olnud üpriski edukad paljudel aladel, siis
professionaalse fotograafia valdkonnast leiab vaid paar üksikut nime, needki amerikaniseerunud ega valda enam emakeelt.
Miks?
Vastus oli veendunult ühene:
- foto on niivõrd keeruline ala ja nõuab kunstina erakordset annet ning võimeid ja kuigi nii mõnedki nende tutvusringkonnast
on püüdnud professionaalina läbi lüüa, siis pole see suurt kellelgi õnnestunud!
Sellised veendunud arusaamad on neil, ilma ja inimesi näinud inimestel seal Am. mandril.


> Kui kaamera on olemas, siis võiks alustada oma kaamera juhendist (proovides kõik kasutamise režiimid ja võtted kohe ka
oma kaamera peal läbi) ja kui seal jääb midagi ebaselgeks, siis pöörduda mõne oma kogenuma tuttava poole
...ja järgmisel
päeval, pole probleemi, võib hakata professionaalseks fotoreporteriks mõne kohaliku kobrulehe juures.

Näiteid on külluses! :lol:
Sulev12345

Re: Kari raisakotkaid!

Postitus Postitas Sulev12345 »

See ühe lauaga põrutamine käis "raisakotkaste" ja "eestlased on ülbikud" kohta.

Ega tõeline professor pruugi anda vähemdiletantlikku vastust kui suvaline foorumisell. Tean ise juhtumit, kus algaja makrohuviline pöördus mardika liigi määramiseks meilitsi lugupeetud professorist tunnustatud makrofotograafi poole, kes talle paari päeva pärast vale liigi teatas. Professori eksitus oli arusaadav isegi putukamaailmas täielikule võhikule, kes siis suutis pikema google kasutamisega lõpuks ise õige liigini jõuda.

Ameerikamaa professionaalsel fotograafil peavad olema teatavad isikuomadused, mis ei ole eestlastele väga loomuomased. Eestlaste seas on võimalik läbi lüüa ka nendeta, kuid ameerikamaa kliendid ootavad midagi muud. Seda ei suuda õpetada ka koolitusel.

Sa, hdr, paistad siis muretsevat hoopis selle pärast, et tulevad noored amatöörid ja löövad oma odava hinnaga kohalike kobrulehtede hinnataseme alla.
Minu arusaama järgi pildistab suurem osa inimesi, kes foorumites käib, siiski nö oma lõbuks. Sh. ka mina. Kuigi ka minu tehtud pilte on mõnes "kohalikus kobrulehes" ilmunud, pole ma neid sinna kunagi ise pakkumas käinud. Neid on avaldamiseks küsinud või tellinud tuttavad, kes aeg-ajalt mõne artikli üllitavad.
Ja nagu ma enne kirjutasin, siis raamatud ja koolitused on omal kohal. Kuid oma raha sinna maksab panustada alles siis, kui mingid algteadmised on omandatud ja on jõutud arusaamisele, et huvi on püsiv ja sügavam.
Vasta