Nikon D80 seaded sassis

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Moootsart

Nikon D80 seaded sassis

Postitus Postitas Moootsart »

Mul on Nikon D80 selline probleem, et seaded on sassi krutitud või midagi ja tagasi enam sättida ei mõista. Pildistan M programmiga. Ava ja säri on selged :) Iso on kaameral 125 peal. Objektiiv on 18-200mm VR. Igatahes, minu probleem on selline, et tundub, et säriaeg on pikk kaameral. Isegi õues päikese käes pildistades. Tean, kust säri muuta ja teen seda. Numbrid displayl muutuvad, aga säriaeg nagu ei lühene. Ma küll ei oska öelda mis see täpselt olla võiks... Alla sekundi natuke, ma arvan. Kogu aeg on üks ja sama, ka teiste programmidega, A-ga näiteks, Auto-programmiga või sport-reziimiga. Oskab keegi öelda, milles probleem.

Ja siis teine probleem, mis mul on, on see, et kui hakkan mälukaardi pealt pilte arvutisse panema, siis ei luba Cut panna, ainult Copy. Nii et arvutis mälukaardilt pilte kustutada ei saa. Miks?
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: Nikon D80 seaded sassis

Postitus Postitas German »

Esimesel juhul võib AE-lukk peal olla, proovi seadete resetti (võin ka eksida, ei ole antud aparaati kasutanud).

Teisel juhul on arvatavasti mälukaart lukustatud: selle külje peal olev jublakas võib olla Lock asendis, mis takistabki mälukaardi andmeid muutmast.
Moootsart

Re: Nikon D80 seaded sassis

Postitus Postitas Moootsart »

Nii, mälukaardiga on asi korras, oli jah lock peal. Ei tea kuidas ma ise ei tulnud selle peale, et seda kontrollida.

Aga fotokal seadete resetti proovisin, ei aita see. Ka välguga pildistades on säriaeg sama pikk.
indrme
Postitusi: 186
Liitunud: 03 Juun 2010 22:29
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Nikon D80 seaded sassis

Postitus Postitas indrme »

Otseselt ei oska viga nimetada, kuid ise kontrolliksin:
  • ega välk ei ole slow sync peal; isegi kui kaamera välku ei kasuta ning välist samuti, võiks ikkagi kontrollida.
  • ega iso-auto ei ole sisse lülitatud (menüüst see sisse- ja väljalülitamine käib)
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Nikon D80 seaded sassis

Postitus Postitas monty11 »

Tundub kuidagi kahtlane see asi. Võiksid kaamera kaenlasse võtta ja külastada sellist kohta: http://www.fotoremont.ee/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kui sa M-režiimi ei kasutaks, siis pakuks, et probleem sul pealekeeratud särikompensatsioonis.
Lihtne loomkatse: pane kaamera statiivile ja S-režiimi. Nüüd tee neli-viis pilti oluliselt erineva säriajaga. Võta need arvutis lahti ja vaata, mis EXIF-infos säriajaks näitab. Kindlasti peaks kõrvaga ka kuulma vahet kui on säriajaks 2sek, 1/10sek ja 1/250sek. Kui nii vahet ei kuule ja EXIF-is on ka säriaeg sama või säriaeg erinev ning piltide säritus ka täiesti erinev, siis vii kaamera remonti.
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Külaline

Re: Nikon D80 seaded sassis

Postitus Postitas Külaline »

menus mine custom settingusse .sealt Exp.delay mode ja pane see off.
Vasta