Nikon Capture NX2

Koht ülejäänud firmade tarkvara üle arutlemiseks
Vasta
Andi

Nikon Capture NX2

Postitus Postitas Andi »

Väidetavalt sel kuul tulemas Nikonilt Capture NX 2
Kasutaja avatar
Sten
Postitusi: 162
Liitunud: 16 Apr 2008 11:43

Re: Nikon Capture NX2

Postitus Postitas Sten »

Edev näeb välja, ei tea kas Nikon kavatseb uut varianti samuti PRO klassi kaameratega tasuta kaasa jagada nagu hetkel D300 ja D3 puhul...
vahur.krouverk
Postitusi: 73
Liitunud: 22 Apr 2008 21:31

Re: Nikon Capture NX2

Postitus Postitas vahur.krouverk »

Sellest blogist ning siinsest postitusest jääb mulje, nagu oleks NX 2 saadav alles kuu lõpust, kuid ta on juba praegu allalaetav. 60-päevane prooviversioon, loodetavasti saab enne selle aja lõpu ka täisversiooni koodi osta, et edasi kasutada.
Ise tirisin juba väljakuulutamise päeval endale ning praeguse seisuga on pangakaart valmis selleks, et uuendus endale osta:
- uus töölaudade kontseptsioon on päris hea
- selection control point- mõtlesin juba varem, et võiks selline asi olla, nüüd sain mida tahtsin!
- Auto Retouch Brush - enne kasutasin selektsiooni ning gaussian bluri, et tolmust või kuumadest pikslitest lahti saada, nüüd on see palju lihtsam.
Mis puudutab uue versiooni tasuta jagamist, siis kahtlen selles: ise arvan, et NX 1.x jagati ainult selleks, et võimalik turg sisse sööta ning rohkemates inimestes huvi võimaliku uuenduse vastu äratada, praegu vist uuete kaameratega seda enam kaasa ei tule:D3 ning D300 toodang kuus on ca. 70 000 kokku, kui ma õigesti mäletan, tasuta jagati NX-versiooni esimesele 300 000 kaamerale, seega peaks see kampaania nüüdseks otsas olema.
Prantsusmaal olla selle kampaania käigus 2 x rohkem versioone välja jagatud võrreldes eraldi müüdud versioonidega (17000 vs. 8600), seega potentsiaalne uuenduse ostjate arv kolmekordistati selle lükkega, ilmselt tasub ära. :P
Kasutaja avatar
Lauri Veerde
Postitusi: 206
Liitunud: 22 Apr 2008 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Nikon Capture NX2

Postitus Postitas Lauri Veerde »

Capture NX2 trialit saab alla laadida siit.
http://support.nikontech.com/cgi-bin/ni ... p_faqid=61
I would never die for my beliefs because I might be wrong.
- Bertnard Russell
vahur.krouverk
Postitusi: 73
Liitunud: 22 Apr 2008 21:31

Re: Nikon Capture NX2

Postitus Postitas vahur.krouverk »

Ma soovitaks pigem euroopa saidilt selle nx-i alla laadida: kui hiljem tekib soov see endale osta või versiooniuuendus osta, siis siit ostetud võti ei pruugi USA versioonile sobida ning tuleb usa NX maha võtta ning euroopa oma peale panna.
Euro versiooni windowsile saab siit:
http://nikonimglib.com/cnx2/index_en_eu ... os-windows
Andi

Re: Nikon Capture NX2

Postitus Postitas Andi »

vahur.krouverk
Postitusi: 73
Liitunud: 22 Apr 2008 21:31

Re: Nikon Capture NX2

Postitus Postitas vahur.krouverk »

Need, kellele NX aeglane tundub Windowsis, võiksid proovida Nikon Cafe-s toodud soovitust alla laadida ning installida Microsofti Visual C++ 2005 redistributable ning selle SP1. Proovisin ning tundub tõepoolest peale seda pisut kiirem olema (kuigi ega ka enne minu kui amatööri jaoks kiirus liiga aeglane ei olnud). Detailid ning allalaadimise aadress siin:
http://www.nikoncafe.com/vforums/showth ... p?t=176373
amannik
Postitusi: 2
Liitunud: 24 Juul 2008 12:30

Re: Nikon Capture NX2

Postitus Postitas amannik »

Laadisin esimesel võimalusel NX2 60päevase proovi maha- väga meeldis. Oluliselt loogilisem, mugavam ja isegi kiirem kui NX, millega eelnevalt tutvusin (ka prooviversioon oli käes, alles suhteliselt hiljuti kolisisn Nikoni filmilt digile).
Nüüd hakkab prooviaeg läbi saama ja soov oli soetada täisversioon. Kahjuks Eesti poodide kodulehtedelt sellist võimalust ei leidnud (Euronics ja Photopoint müüvad NX küll). Olen vilets otsija või ongi hetkel seis selline? Ausalt öelda on see rohkem niisama küsimus, sest tellisin endale BH-st ära.
vahur.krouverk
Postitusi: 73
Liitunud: 22 Apr 2008 21:31

Re: Nikon Capture NX2

Postitus Postitas vahur.krouverk »

Isegi vaatan murega, et järelejäänud prooviaeg on juba ühekohaliseks tiksunud. :o
Täna avastasin, et ostunupule vajutamine viib Nikoni ühendkuningriigi lehele, kust ehk saaks uuenduse osta (varem viis ta lihtsalt nikoni avalehele). Passin veel nädalakese ning kui selle aja jooksul Eestis uuendust osta pole võimalik, siis kannan raha John Bulli arvele: peale teise versiooni kasutamist ei soovigi enam versiooni 1.x kasutada...
Külaline

Re: Nikon Capture NX2

Postitus Postitas Külaline »

Ma arvan, et kui Photopoindist tellida, siis ikka saab :D ma olen igasuguseid huvitavaid asju tellinud, mida letis pole aga sellegi poolest saab
vahur.krouverk
Postitusi: 73
Liitunud: 22 Apr 2008 21:31

Re: Nikon Capture NX2

Postitus Postitas vahur.krouverk »

Täna märkasin, et fotopunkti veebilehel NX2 müügiinfo kirjas. Lõuna ajal käisin sealt värvilisi pildiajakirju ostmas ning tellisin ka NX2-e ära. Anti lootust, et järgmise nädala jooksul saab uue karbi kätte.
Kui ei saa, siis...oh, jah, tuleb mingi aeg NX1.x-ga jälle vaevelda :twisted:
amannik
Postitusi: 2
Liitunud: 24 Juul 2008 12:30

Re: Nikon Capture NX2

Postitus Postitas amannik »

Vaatasin ka- on ilmunud "uutesse toodetesse" tõesti. Tublid on seal fotopunktis. Hind on ka üsna normaalne- ega ma B&H-st väga palju odavamalt ei saagi (koos maksude ja transaga). Oleks teadnud, et nii kohe eestis müüki ilmub oleks oodanud selle asjaga ka- võimaluse korral ostan kohalikust poest. Aga on nagu on, minu B&H tellimus on träkkimise järgi juba Eestis maandunud.
Külaline

Re: Nikon Capture NX2

Postitus Postitas Külaline »

Kood: Vali kõik

[quote][/quote]


Viimati tõstatas Anonymous on 14 Nov 2008 14:04.
Vasta