pentax k-x head- ja halvad küljed?

Pentaxi tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
sass
Postitusi: 4
Liitunud: 23 Juun 2010 16:41

pentax k-x head- ja halvad küljed?

Postitus Postitas sass »

Tahaks osta pentax k-x, aga enne tahan teada, mis on sellel head- ja halvad küljed.
nt: http://www.photopoint.ee/et/toode/15593 ... -da150-003" onclick="window.open(this.href);return false;
(seal kaasas fotokott). :D
ex-ex-enn

Re: pentax k-x head- ja halvad küljed?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

selle hinnaklassi kaameratest parima sensoriga kere.
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: pentax k-x head- ja halvad küljed?

Postitus Postitas German »

http://lmgtfy.com/?q=pentax+k-x+review" onclick="window.open(this.href);return false;
Niko

Re: pentax k-x head- ja halvad küljed?

Postitus Postitas Niko »

hea on, et enam-vähem talutav sensor...... aga halb see, et Pentax on. Mõtle ikka hästi enne, kui ostad.
ex-ex-enn

Re: pentax k-x head- ja halvad küljed?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"aga halb see, et Pentax on"

millised pildid jääksid sul tegemata, kui sa oma praeguse brändi asemel pentaxit kasutaksid?
rRnt
Postitusi: 52
Liitunud: 19 Dets 2009 22:53
Kontakt:

Re: pentax k-x head- ja halvad küljed?

Postitus Postitas rRnt »

Tõesti, paluks põhjendust sellele väitele - mille poolest Pentax kehvem on? Praegu jätab mulje, et järjekordne Canikoni fanboy lihtsalt lahmib.
ex-ex-enn

Re: pentax k-x head- ja halvad küljed?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

nagu ka nimest on aru saada, on niko meil nikoni fännboi.
nikonil ei peaks olema midagi kobiseda sensorite kohta, kasutagu oma odavaid sony käkke edasi ja lootku et neid jagub veel kauaks. varasemad* pentaxi digipeeglid kasutasid samu sensoreid, alates k20d tulekust tehti samm edasi ning võeti kasutusele oma väljatöötatud korralikud uued sensorid.

* esimene pentaxi digipeegel MZ-D (aastast 2000) philipsi täiskaadri sensor oli nii kõikuva kvaliteediga, et see ajas sensorite hinna üle mõistuse kõrgeks ja asi ei läinudki lseetõttu lõpuks tootmisse.
nikoni esimene täiskaadri digipeegel D3 tuli 2008 ja canoni eos1ds 2002 lõpus.
ex-ex-enn

Re: pentax k-x head- ja halvad küljed?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

viide ka mz-d kohta

http://www.bdimitrov.de/kmp/bodies/prototypes/MZ-D.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.dpreview.com/news/0102/01021 ... talslr.asp" onclick="window.open(this.href);return false;
rRnt
Postitusi: 52
Liitunud: 19 Dets 2009 22:53
Kontakt:

Re: pentax k-x head- ja halvad küljed?

Postitus Postitas rRnt »

Vaid K-20D ja K-7 on Samsungi sensoritega, kõik teised Pentaxi omad on Sony sensoritega. K-x'i sees on sama sensor mis Sony A500 sees ning põhimõtteliselt sama sensor peitub ka Nikon D300 ja D90 sees. Siiski õnnestus Pentaxil sellest Sony Exmor sensorist pildi kvaliteedi ja müra osas rohkem välja pigistada kui Sonyl endal.

K-x'i puhul saad tõenäoliselt more bang for the buck kui teiste kaameratega. Entry level ehk algtaseme hinnaklassi juures pakub see kere juba keskklassiga võrreldavaid võimalusi ja funktsioone.
ex-ex-enn

Re: pentax k-x head- ja halvad küljed?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

kui need 14,6Mpx sensorid tulid, siis nii väideti et on tegemist pentaxi enda arenduse ja samsa tootmisega.

väidetavalt on nüüd sõprus jahenenud ja eks paistab mis edasi saab.
Niko

Re: pentax k-x head- ja halvad küljed?

Postitus Postitas Niko »

enn räägib jälle naiste saunas kuulnud juttu. Sa pead oma K20d võimlema veel mitmeid aastaid, sest midagi paremat pole Pentaxilt lähiajal loota. Pealegi järelturg on neid K20d müüjaid täis, enamus kolib ümber C või N peale. Kurb, aga tõsi.

Sass, võid osta alustuseks K-x küll. Aga kui tõsisem huvi, tuleb sul asisem Canon või Nikon soetada. Sama soovitus tuleb ka meie fotoäride müügimeestelt.
ex-ex-enn

Re: pentax k-x head- ja halvad küljed?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ma ei lugenud kuskilt välja sinu vastust küsimusele.
simpsonv
Postitusi: 59
Liitunud: 06 Juul 2009 16:17

Re: pentax k-x head- ja halvad küljed?

Postitus Postitas simpsonv »

Saunas kuuldud jutte ajad siin sina Niko. Hetkel on turul pentaxilt väga arvestatav aparaat K-7, kui sa sellest kuulnud oled, äkki? Olin mina valiku ees mingi aeg, vaja väga korralikku kaamerat, aga mitte täiskaadrit. Sai proovitud läbi Canon 40D, 50D, Nikon D300, D300s, D90 Sest need ju head kaamerad. Soovituse sain ka proovida pentaxi K-7't. Canon 40D oli juba vanem mudel, seega seda väga ei tahtnudki, kuid proovimisel selgus et uus 50D pole nagu suurem asi vahet vanemast kaamerast. Paberipeal olevad numbrid ei näita reaalset kasutust töö käigus. Kahju et suur tore firma nagu Canon ei suuda uuendades keret midagi reaalset paremat teha kui eelmine mudel. Nikon D90 oli samuti vana ja ei pakkunud enam nii väga huvi. Nikoni D300 on hea kaamera, samuti D300s, kuid see arvamus muutus mul siis kui kätte võtsin K-7 ja sai sellega korralikud proovisõidud teha. Väga hea ehitusega kere, juhtnupud on kõik käeulatuses-väga kiirelt saab teha vajalikud muudatused, ja mida võin kiita on see et auo WB on K-7 kõigist eelnevalt mainitud masinatest Tunduvalt parem, mõnedest aparaatidest isegi peajagu üle, kes hakkab mulle käsitsi seadistamisest rääkima siis lasku aga käia, mul tingimused muutuvad kähku ning pole aega selle peale loota, kaameral endal peab see hea olema, ja K-7 on selles valdkonnas tõesti tegija. Ja seda kõikke palju odavama raha eest kui Nikon. Niko võib oma raha brandi nime peale raisata kui tahab, mina aga olen nõus maksma selle eest mida ma ka saan.
Lisaks mainin midagi millega paljud canikoni kasutajad ei arvesta-võin neid julgelt ka mitte arvestatavateks tegijateks sell juhul lugeda. Pentaxil on "Limited" seeria objektiivid. Valged, nõelteravad, parima konstruktsiooniga, ning meeletult kauni joonisega klaasid. Canonil ja nikonil ei ole selle vastu midagi panna. Nendel objektiividel on iseloomu, mitmetel ka ajalugu. Nendega sporti ja lindu ei pildista kuid selleks on canon ja nikon, andke aga tuld, ma ei tulegi laitma, kommerts on kommerts. Ning MITTE kitsarinnalised fotograafid kes kasutavad nii canoni kui nikoni kaameraid on kahetsusega pidand ytlema et midagi sellist nende brandi poolt ei saa nagu pentaxi Limited seeria, paljud on isegi läind seda teed ja soetand endale pentaxi, ja kahetsust ei ole kuulda olnud.

Fakt on see, et suurem osa "fotograafe" kasutavad max kahte objektiivi, üks rahvazoom ja teine tavaline KIT, mõni jõuab ka 50mm fixini, aga kaugemale tavaliselt mitte. Sellistele inimestele pakub parimat kaamerat hetkel ainult Pentax, pole mõtet isegi vaielda, sest NIkoni D3000 ja Canoni 1000D ei kõlba kuhugi, m'nguasja poodi vb siiski. firmad panevad odavalt miskit kokku ja rahvas ostab. Kui tõesti on plaan raha teenima hakata ja täiskaader soetada siis jah, osta Canon või nikon, see on sinu jaoks ja ma ei ytle midagi.
Kuid see, et pentax ei ole tõsisele tegijale, see on vale.
Retsiprookne
Postitusi: 77
Liitunud: 03 Jaan 2010 02:34

Re: pentax k-x head- ja halvad küljed?

Postitus Postitas Retsiprookne »

Isegi Nikoni fänn pidi tõdema, et alustamiseks on parim aparaat Pentaxi K-x. Edasi tead ilmselt juba ise, mida sa täpselt tahad.
Niko

Re: pentax k-x head- ja halvad küljed?

Postitus Postitas Niko »

oh, mis siin ikka vaielda. Nagu öeldakse, kellele ema,kellele tütar...
Mina kuulan ja toimin soovituste järgi, mida räägivad tuttavad igapäevatööd tegevad fotograafid. Kahjuks Pentax-i nime nad ei taha mitte kuuldagi ja ka Pentax-i K-7 pidi olema üks kahtlase väärdusega massin, millega võib harjutada pühapäevapildistaja. Punkt.
ex-ex-enn

Re: pentax k-x head- ja halvad küljed?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

nii et vastuseks minu küsimusele "millised pildid jääksid sul tegemata, kui sa oma praeguse brändi asemel pentaxit kasutaksid?" tuleb ainult naistesauna kuulujutt?

väga nõrk avaldus inimeselt, kes on eelnevalt kirjutanud "enn räägib jälle naiste saunas kuulnud juttu".
Niko

Re: pentax k-x head- ja halvad küljed?

Postitus Postitas Niko »

ma ei tea Enn, olen ainult korra võtnud poes K-x pihku. Väga väike minu kätte, olen D3 liiga harjunud. Kas too pilti ka teeb, vot ei tea. Juu ikka teeb.
ex-ex-enn

Re: pentax k-x head- ja halvad küljed?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"ma ei tea Enn, olen ainult korra võtnud poes K-x pihku"

siis pole ju ka nagu põhjust sellist möga ajada?
rRnt
Postitusi: 52
Liitunud: 19 Dets 2009 22:53
Kontakt:

Re: pentax k-x head- ja halvad küljed?

Postitus Postitas rRnt »

Täiskaadri kõrval tunduvad talle kõik teised pisikeste mänguasjadena... Leidsid ka, mida võrrelda - täiskaaderkeret algtaseme kerega :D

Ma ei tea miks see nii on, aga ka mujal maailma foorumites hakkab silma see, et sellisteks saunajutu tasemel lahmijateks on vaid Canikoni fännboid. Pole veel kohanud Olympuse, Sony või Pentaxi kasutajat, kes oleks teiste brändide suhtes nii sõjakalt meelestatud.
ex-ex-enn

Re: pentax k-x head- ja halvad küljed?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Täiskaadri kõrval tunduvad talle kõik teised pisikeste mänguasjadena"

on tal jee d3, see (d3) on tõsiste meeste töövahend ja need (tõsised töömehed) ei mögise inimeste brändivalikute üle, kasutades argumendiks kuulujutte. töömehed räägivad asjast.
ex-ex-enn

Re: pentax k-x head- ja halvad küljed?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

kuna niko on foorumis vahepeal sõna võtnud, aga on kasutanud oma õigust antud teemas vaikida, siis loeme mu viimase väite tõeseks.

kuna ta promob kõikjal d90 kui parimat kaamerat, siis ma pakun omalt poolt variandi, et seesama d90 tal ongi. iseenesest hea kaamera ja ma ei süüdistaks mõnda brändi selles, kui mõni selle fännamisega vindi üle keerab.

case closed.
rRnt
Postitusi: 52
Liitunud: 19 Dets 2009 22:53
Kontakt:

Re: pentax k-x head- ja halvad küljed?

Postitus Postitas rRnt »

Ma ei mõelnudki brändi ennast süüdistada, teatud brändide kasutajad kipuvad vahel teatud iseloomujooni omama. Eks igaüks kiida ikka oma, kuid seejuures väita, et kõik teist nime kandev on täielik jama, on liig.
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: pentax k-x head- ja halvad küljed?

Postitus Postitas monty11 »

No võibolla mõnel on lihtsalt valik kripeldama jäänud ja vaja seda kratsivat tunnet siis fänlusega kompenseerida.
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
rRnt
Postitusi: 52
Liitunud: 19 Dets 2009 22:53
Kontakt:

Re: pentax k-x head- ja halvad küljed?

Postitus Postitas rRnt »

Ehksiis nagu vanasõna ütleb - seni kuni Nikoni ja Canoni omad vaidlevad kummal parem kaamera on, käivad Pentaxi omad Fotosid tegemas.
tarts
Postitusi: 115
Liitunud: 18 Apr 2008 13:03
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: pentax k-x head- ja halvad küljed?

Postitus Postitas tarts »

Kodanik niko, mis asi sind nii õhku täis ajas? Ise toimid soovituste järgi ja süüdistad teisi saunajuttude levitamises. Näita parem pilte mida teinud oled. Ehk saame sind siis ka tõsiselt võtta.
Kurb aga tõsi on see, et nikon d3 jääb su märgadesse unenägutesse.
Ja natukene kahju ka, et sa nüüd siit ära kadusid ja enda päästmiseks midagi öelda ei ole :)
Vasta