Ei kuva pilti..

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
mirelin
Postitusi: 3
Liitunud: 30 Juul 2010 08:49

Ei kuva pilti..

Postitus Postitas mirelin »

Sain omale Pentax K-x fotoka. Varem pole kokkupuuteid olnud peegelkaameratega ja pole üldse kuigi palju pildistamisega tegelenud. Nüüd tasapisi üritan pusida.
Päris kähku tekitas mul küsimusi see, et miks mõned pildid üldse "välja ei tule". päris sageli tuleb pildi asemele tekst, et :seda pilti ei saa kuvada. Ta ei näita pilti fotokas ja loomulikult ei näita ka arvutis. Päris närvi ajab tegelikult. Nii palju häid pilte on sellepärast "kaotsi" läinud. Alguses arvasin, et fotokas äkki katki... aga eriti ie tahaks uskuda. Mis ma pean tegema, et ma neid pilte ikkagi näeksin või mida ma valesti teen, et nii juhtub ja mõned pildid ei tule välja...
Kas keegi oskab juhmile nõu anda selle kohta? :)
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: Ei kuva pilti..

Postitus Postitas German »

Võimalik, et mälukaart on õhtal.
rRnt
Postitusi: 52
Liitunud: 19 Dets 2009 22:53
Kontakt:

Re: Ei kuva pilti..

Postitus Postitas rRnt »

Sellist teksti näitab näiteks siis, kui oled teinud püstkaadri ning arvutis kaardilt vaadates pilti pööranud - siis pärast enam kaameras pööratud pilte ei kuva. Aga et arvutis ka ei näe.... Mälukaarti fotokas formaatinud oled? Ehk on sellest abi. Kasutad äkki seda mälukaarti mõnes teises seadmes veel või on kaardil kirjutamiskaitse peal?
mirelin
Postitusi: 3
Liitunud: 30 Juul 2010 08:49

Re: Ei kuva pilti..

Postitus Postitas mirelin »

ei, pole seda mälukaarti kuskil mujal kasutanud. Ostsin täiesti uue...ja formattisin ära ka kohe nagu vaja oli :?
ex-ex-enn

Re: Ei kuva pilti..

Postitus Postitas ex-ex-enn »

millist mälukaarti kasutad?

mul on olnud ühe odavkaardiga juhus, kus peale umbes 12. pildi salvestamist jooksis kaamera kokku ja tuli julmalt lihtsalt aku välja võtta et midagi toimiks. ei olnud konkreetse kaardi anomaalia, teine eksemplar käitus samamoodi.

ma alustaks ikkagi mõne korraliku mälukaardiga proovimisest ja siis toimetaks juba vastavalt edasi.
ex-ex-enn

Re: Ei kuva pilti..

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ahjaa - ega sul pildistamise ajal akud tühjaks pole saanud või ise kaamerat kaardile salvestamise ajal välja lülitanud pole?
rRnt
Postitusi: 52
Liitunud: 19 Dets 2009 22:53
Kontakt:

Re: Ei kuva pilti..

Postitus Postitas rRnt »

Viimane ei tohiks mõjuda, sest kaamera lülitub välja alles siis, kui mälukaardile salvestamine on lõppenud. Vähemalt K-x teeb küll nii - keerad lüliti asendisse off, aga mälukaardi tuli veel põleb-vilgub ning alles pärast selle kustumist on "vaikus majas", pildi salvestab aga ära küll.
DaStoned
Postitusi: 85
Liitunud: 09 Juun 2010 12:47
Asukoht: Tallinn

Re: Ei kuva pilti..

Postitus Postitas DaStoned »

Mälukaartide praagiprotsent on ebameeldivalt suur. Osta uus, soovitavalt mitte odavtootja kaart.
mirelin
Postitusi: 3
Liitunud: 30 Juul 2010 08:49

Re: Ei kuva pilti..

Postitus Postitas mirelin »

Millist mälukaarti siis soovitate? Praegu on Silicon Power CDHC 4KB.. mis aga täielikuks juraks osutus..vähemalt see minule sattunud exemplar.
ex-ex-enn

Re: Ei kuva pilti..

Postitus Postitas ex-ex-enn »

sandisk (mitte e-bayst ostetud) ei vea alt. odavamatest pole mul apaceriga mingeid probleeme olnud.
silicom poweriga on teistelgi jamasid esinenud.
DaStoned
Postitusi: 85
Liitunud: 09 Juun 2010 12:47
Asukoht: Tallinn

Re: Ei kuva pilti..

Postitus Postitas DaStoned »

Ma oskan samuti sandiski eest kosta. Ultra seeria on lähiminevikus olnud väga hea hinna ja jõudluse suhtega.
MikkOtsar
Postitusi: 43
Liitunud: 11 Juun 2010 14:58

Re: Ei kuva pilti..

Postitus Postitas MikkOtsar »

Endal samuti k-x, koos sama mälukaartiga ja oli sama probleem aga sain lahenduse kui tegin uuesti formati.
Pentax k-x
ünnetu

Re: Ei kuva pilti..

Postitus Postitas ünnetu »

minul selline probleem olympus fe 170ga et teen pilti ja kui pärast vaatadata tahan pole seda pilti kuskil kiri ees no pictures.ja arvutisse laadides ei löö ka ette seda akent kust valida mida teha tahan .appi aidake:-(
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

Re: Ei kuva pilti..

Postitus Postitas Huvituja »

Mul oli just äsja Transcend 16GB calss10 probleeme. ja poes kinnistas veendunult et kasutab seda kaarti ise ka. Jead näitlejad. need jutud et kasutan kaarti ise ja soovitan, ka ei kõlba kusagile kliendile luuletatakse misiganes kokku.
Kiirus 10 ei ole see unes ka mitte.
tellsin SanDisc16GB Extreme45 kb/s.
Neid odavamaid kahjuks usaldada ei saa ja mul neid nüüd mitu tükki Trancendi omi jääb seisma.
Silicon Power-iga pidi olema samad jamad. kaart ei vasta lubatud kiirusklassile ja kes teab kauaks kaart töötab.
Vasta