D5000

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
leenu89

Re: D5000

Postitus Postitas leenu89 »

pentaxile ei leidnud sellist 35mm/50mm 1,4/1,8 objektiivi. neid küll oli, kuid ikka oluliselt kallimad kui nikoni omad. ja ma ise pentaxit nii maha ei tee, kuid jah see objektiivi viga...
aga NIKO, kuidas Tamron nikonile sobib?
ex-ex-enn

Re: D5000

Postitus Postitas ex-ex-enn »

50/1,4 on täiesti olemas ja hinnalt mitte väga hull sel hetkel kui mina omale ostsin, nüüd on nad küll veidi otsa pannud http://www.photopoint.ee/et/toode/9289/ ... -objektiiv" onclick="window.open(this.href);return false;

31/1,8 limited on väga vinge objektiiv, millele eriti teistel pole midagi vastu panna http://www.photopoint.ee/et/toode/11549 ... -objektiiv" onclick="window.open(this.href);return false;
ex-ex-enn

Re: D5000

Postitus Postitas ex-ex-enn »

http://www.photopoint.ee/et/toode/3064/ ... -objektiiv" onclick="window.open(this.href);return false; olen ma canoni ees proovinud, täitsa hästi joonistab ja hind on sõbralik.
leenu89

Re: D5000

Postitus Postitas leenu89 »

aitähh veelkord, ex-ex-enn, olen nüüd selle koha pealt palju targem :) ja kui veel küsimusi tekib, siis tean, kelle käest uurida :)
ex-ex-enn

Re: D5000

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"siis tean, kelle käest uurida"

ju siin vahest mõni veel satub, kelle juttu tasub kuulata. aga võta heaks muidugi.
Niko

Re: D5000

Postitus Postitas Niko »

"aga NIKO, kuidas Tamron nikonile sobib?"

mul pole ühtegi tamronit olnud. Korra olen ainult katsetanud laenatud Tamron 70-200/2.8. Ei oska midagi öelda.
rRnt
Postitusi: 52
Liitunud: 19 Dets 2009 22:53
Kontakt:

Re: D5000

Postitus Postitas rRnt »

Väga häid fixe ja limited seeria objesid on ka Pentaxile, viimasel ajal on neid kasutatuna ka foorumites müügiks pakutud, lisaks on praegu Photopointis kampaania - kui oled viimase 2 aasta jooksul neilt (Pentaxi) kaamera ostnud, saad objektiivid 20% soodsamalt. Põdesin ka alguses K-x'i väiksuse üle natuke, väike sõrm enam käepidemele ei mahtunud, vaid toetab kaamerat alt. Samas on käepide mugavalt järsu servaga mistõttu püsib ka kahe sõrmega hoides väga kindlalt näpu otsas. Sai proovida K20D'd ja Canon 50D'd - nende käepide pakkus tunduvalt ebakindlamat haaret, vaatamata suuremale kerele.
Kasutaja avatar
Valle
Postitusi: 97
Liitunud: 22 Mai 2008 15:17

Re: D5000

Postitus Postitas Valle »

rRnt kirjutas:kui oled viimase 2 aasta jooksul neilt (Pentaxi) kaamera ostnud, saad objektiivid 20% soodsamalt.
Pane tähele, et see kehtib ka siis, kui kaamera nüüd ja kohe osta. ;)

Mulle endale Pentaxi toimimine ja käes istumine pole kunagi väga passinud (suht isiklik asi) aga optika on küll väga vinge ja mõistliku hinnaga. Küll on uuem K-7 juba mõnusam ning küllap tulevased mudelid veelgi paremad.

Teema algatajale soovin edu valimisel ning panen südamele, et proovi kaameraid kätte, tee natuke mõni klõps ka ja ära unusta sisse arvamast seda, mis mulje/tunde mingi aparaat jätab. SINA ju hakkad selle kaameraga pilti tegema, mitte keegi teine. :)
GOOGLE // Digitest.ee - Digitehnika teejuht
Niko

Re: D5000

Postitus Postitas Niko »

"kui oled viimase 2 aasta jooksul neilt (Pentaxi) kaamera ostnud, saad objektiivid 20% soodsamalt"

mujal Euroopas ongi Pentaxi objektiivid 10-20% odavamad, kui meie fotopunktis. See reklaam hullutab aint koduperenaisi.
leenu89

Re: D5000

Postitus Postitas leenu89 »

tervist, jälle tüütan. tahaks teada, kas canonil on ka midagi head pakkuda samast hinnaklassist, kui D5000 ja pentax k-x? EOS 450D äkki?
leenu89

Re: D5000

Postitus Postitas leenu89 »

...või EOS 1000D? Canonil on objektiivid veidi paremate hindadega kui Nikonil, kuid kuidas muidu kere on?
Minikon
Postitusi: 20
Liitunud: 01 Sept 2009 14:24

Re: D5000

Postitus Postitas Minikon »

need üle 2 aasta vanad mudelid. Vaata 500d või parem 550d.
leenu89

Re: D5000

Postitus Postitas leenu89 »

ok, aga kui võrrelda Nikon D5000 ja Canon EOS 500D, siis kumb kobedam on? Kumbal näiteks parem sensor on?
ex-ex-enn

Re: D5000

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Kumbal näiteks parem sensor on?"

sa klammerdud liigselt ühe asja külge.
lisaks heale sensorile loeb ka vajaliku optika olemasolu, piödiotsija suurus ning heledus, ergonoomika, kasutusloogika jne. mine poodi ja proovi neid ise järgi ning otsusta siis brändi ning mudelivaliku üle.
leenu89

Re: D5000

Postitus Postitas leenu89 »

seda küll jah...
aga ma nüüd uurisin fotluks.ee-st, ja seal kiidetakse rohkem D5000. Ja hind on ka sellel soodsam, niiet valik langeb ikkagi selle kasuks vist
ex-ex-enn

Re: D5000

Postitus Postitas ex-ex-enn »

igaüks kiidab seda, mille kiitmisest ta kasu saab. selles suhtes on suht keeruline leida objektiivset juttu ajavat kaupmeest.

aga kindlasti pole d5000 ültse mitte paha valik.
ETS

Re: D5000

Postitus Postitas ETS »

Tere.

autofookusmootor…

Kes räägib sellest lähemalt, mis on miinuseks, mida lisaks peab ise tegema, mõjutab pildi kvaliteeti jne???
ETS

Re: D5000

Postitus Postitas ETS »

Mind just huvitab kui see puudub, nagu D5000 on
Luri

Re: D5000

Postitus Postitas Luri »

kui keresisene AF mootor puudub (nagu D3000 ja D5000), kasutada mootoriga objektiive. Tähistatud AF-S Nikkor, HSM Sigmal ja Motor Tamronil. Teised töötvad manuaalse fokuseerimisega.
ex-ex-enn

Re: D5000

Postitus Postitas ex-ex-enn »

keresisese af mootori puudumise tõttu ei saa sa kasutada vanemaid ilma objektiivisisese af mootorita objektiive.
uued poes müüdavad objektiivid on üldjuhul sisemise mootoriga, samuti paljud alternatiivtootjate omad (tamroniil objektiivi nimes märge "motor")

ma arvan, et uue alustajana ei peaks sa sellepärast üleliia muretsema.
Kristiina-
Postitusi: 1
Liitunud: 07 Juul 2010 12:42

Re: D5000

Postitus Postitas Kristiina- »

Ei hakanud uut teemat tegema , seega küsin siin .

Kas D5000-el jääb videole hääl ka peale?
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: D5000

Postitus Postitas German »

http://dpreview.com/reviews/nikond5000/page21.asp" onclick="window.open(this.href);return false; väidab, et audio on olemas ning kvaliteediks on 16-bit Mono, 11 kHz (Internal Mic only).
kah algaja

Re: D5000

Postitus Postitas kah algaja »

Ma küsiks siia sappa uue küsimuse: kuidas ja mida peab sättima/muutma, et piltide suurus oleks vastavuses prinditavate fotode suurusega? Momendil pean piltide tellimiseks need esmalt käsitsi üle käima, et foto ei tunduks välja venitatud...
ex-ex-enn

Re: D5000

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"et foto ei tunduks välja venitatud..."

vaheta laborit.
kah algaja

Re: D5000

Postitus Postitas kah algaja »

Ma Photopointi photoExpressi kasutan. Vana aparaadiga seda probleemi ei olnud, et pikemale küljele lisandusid mustad ääred ja see "venitatud" mulje jäämine.
Vasta