Live View

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
hero

Live View

Postitus Postitas hero »

selline veidii tobe küsimus et kui kaameral on olemas see LiveView, siis kas ikkagi saab sättida seadistused nii, et saaksin läbi selle väikese okulaari vaadata ja pilti teha?
ex-ex-enn

Re: Live View

Postitus Postitas ex-ex-enn »

tahad sa oma küsimust veidi lahti seletada?
Corylus
Postitusi: 12
Liitunud: 06 Juun 2010 19:52

Re: Live View

Postitus Postitas Corylus »

Kui kasutad LiveView-d peegelkaameraga, siis ei saa, sest selles režiimis on peegel üles tõstetud.
Kasutaja avatar
joffe
Postitusi: 70
Liitunud: 25 Apr 2010 08:08

Re: Live View

Postitus Postitas joffe »

Suuremalt jaolt(kui mitte alati) on Live View funktsiooni aktiveerimiseks eraldi nupp. Aga kui pole aktiveeritud, kuidas siis pilti teha? Ma arvan, et siis on okulaari kasutamine reaalne.
NIKON CoolPix P900
ex-ex-enn

Re: Live View

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Ma arvan, et siis on okulaari kasutamine reaalne."

ma arvan, et sa ajad pidevalt mingit jama.
Kasutaja avatar
joffe
Postitusi: 70
Liitunud: 25 Apr 2010 08:08

Re: Live View

Postitus Postitas joffe »

ex-ex-enn kirjutas:"Ma arvan, et siis on okulaari kasutamine reaalne."

ma arvan, et sa ajad pidevalt mingit jama.
Kuule, sa paistad ise ikka paras tainas olevat, kes on "kodus" võib olla mingites spetsiifilistes asjades, aga kõige lihtsamale küsimusele ei saa vastatud. Aga noh, ikka on uhke mõni aeg hiljem kiidelda, kuidas kellelegi sai "ära tehtud".
Ütle siis küsijale ISE oma sõnadega, et Live View funktsioon on sisse/välja lülitatav ja väljalülitatult tulebki kasutada okulaari, kui kasutada küsija sõnu.
NIKON CoolPix P900
ex-ex-enn

Re: Live View

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"The blinking prism has spoken."

(elav klassik)
Kasutaja avatar
joffe
Postitusi: 70
Liitunud: 25 Apr 2010 08:08

Re: Live View

Postitus Postitas joffe »

Ja nüüd ootad kindlasti nõusolekut ja kiidusõnu sisaldavat kommentaari teatud kasutajalt! Aga vaene "hero" ootab ikka vastust ühele lihtsale küsimusele. :|
NIKON CoolPix P900
ex-ex-enn

Re: Live View

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ma ootan küsimuse täpsustamist, hetkel jääb segaseks probleemi olemus. aga ega see muidugi targutajaid ei sega.
Kasutaja avatar
joffe
Postitusi: 70
Liitunud: 25 Apr 2010 08:08

Re: Live View

Postitus Postitas joffe »

Probleem võib olla selles, et tegu vana kooli inimesega, kellele meeldib rohkem pildistada läbi okulaari vaadates, aga ei tea, kas vastavat funktsiooni omava aparaadiga on võimalik pilte teha sisseharjunud meetodil. Pole ju raske inimest mõista?! :|
NIKON CoolPix P900
ex-ex-enn

Re: Live View

Postitus Postitas ex-ex-enn »

see on võimalik seletus.
samas me ei tea, kas inimene kaalub kaamera ostu või on kasutamisel mingi probleem.

kui me lähtume sinu oletusest ja analüüsime sinu vastust, siis oli see liialt ebalev. loomulikult saab live-view omava peegelkaameraga normaalselt pilti teha, siin pole midagi arvata või oletada.
konkreetselt minu kaameral on päästikunupo ümber lüliti, millel on asendid "toide väljas"-"toide sees"-"DOF eelvaade". ja menüüst on võimalik valida normaalne optiline eelvaade (lastakse ava kinni ettenähtud suuruseni), digitaalne eelvaade (tehakse pilt mida mälukaardile ei salvestata (vähemalt ma eeldan nii, praktikas pole ma seda varianti kasutanud)) ja live-view (tõstetakse peegel üles ja kuvatakse pilt ekraanile).
enam-vähem sarnaselt käib asi enamusel kaameratel, kas nupust või menüü kaudu.
Vasta