O: Objektiivid Zenitile ja aegunud filmid

O-ost; M-müük; V-vahetus; T-Töö; Ä-ära anda
Vasta
tsungatsanga

O: Objektiivid Zenitile ja aegunud filmid

Postitus Postitas tsungatsanga »

Tere, ostaksin objektiive Zenit-e kaamerale ja samuti olen huvitatud aegunud filmidest natuke suuremas koguses (10 - .. ).

maria.roosalu@gmail.com
marxtm
Postitusi: 184
Liitunud: 18 Jaan 2010 15:43

Re: O: Objektiivid Zenitile ja aegunud filmid

Postitus Postitas marxtm »

Mir-1 2,8/37
Helios 44-2 2/58
500.-
5526138 Tln.
tsungatsanga

Re: O: Objektiivid Zenitile ja aegunud filmid

Postitus Postitas tsungatsanga »

Helios on eilsest olemas kahjuks juba ...
KarlKr
Postitusi: 348
Liitunud: 20 Mai 2008 23:12
Asukoht: Tallinn

Re: O: Objektiivid Zenitile ja aegunud filmid

Postitus Postitas KarlKr »

tere Maria,
kas sul tõesti pole vahet,, ei mis film,,,ega kui kaua aegunud...ega mis tingimustes seda filmi hoitud on....???
Filmi ilmutamine maksab 30-35 kr. Ka sellise filmi, mille pealt pole võimalik ühtegi pilti kätte saada. Mõni labor võib need käkid ka paberile lasta....pea-asi et saaks sinult raha kätte.
Kui sulle tuuaksegi 10 filmi, kõik erinevad filmid; erinevalt hoitud,,sa ei saagi õhtki pilti teha, teadmata, kas see pilt on täielik käkk või ei ole.
Ka mina pildistan aegunud filmile....kui sa ei solvu, annaks sulle paar juhist:
1. Ära osta rohkem kui 2-3 aastat aegunud filme.
2. Katsu osta ühe partii filme. Karbi peal on partii number. Esimese filmi pildistad täis,,siis juba on näha,,kas teised sama partii filmid on ok või mitte.
3. Mida vanemad filmid on seda tuhmimaks muutuvad värvid. Vahel aitab kui säriaega suurendad.
4. Kauplustes vahel müüakse aegunud filme päris odavalt.
5. Ostes uuri kuidas filme on hoitud. Filmid säilivad paremini, kui need on hoitud külmutuskapis. Mitte sügavkülmas. Enda ostetud filmid pane ka külmikusse.
6. Peale täis pildistamist vii kohe ilmutusse, ära enam seisma jäta.
7. Ostes mõtle kogu aeg sellele,,,,et on risk, et pead ära viskama. Seega jälgi hinda.
8. Kui viid filmid tegemisse, siis ära lase kohe panna paberile,,vaid vii ainult ilmutusse. Filmi saad kätte, siis sealt on juba näha, kas tasub üldse paberile panna või mitte. Kui ise aru ei saa, küsi labori töötaja käest.
Kas kulutad 35 või 135 kr..vahe on umbes 4korda.
tsungatsanga

Re: O: Objektiivid Zenitile ja aegunud filmid

Postitus Postitas tsungatsanga »

Suur aitäh nõuannete eest, kindlasti pean neid tulevikus meeles.
Olen ise fotograafiat harrastanud vaid 2-3 aastat, ja filmikaameraga pildistan alles suve algusest, seega on kõik nipid väga teretulnud.
Retsiprookne
Postitusi: 77
Liitunud: 03 Jaan 2010 02:34

Re: O: Objektiivid Zenitile ja aegunud filmid

Postitus Postitas Retsiprookne »

Ise olen kasutanud nii 10 aastat vana kui aegumata filmi. Ilmutatud negatiiv on aegunud filmil tõesti tuhmim, aga kui see arvutisse skännida (ja värvikorrektsiooni kasutada) pole mingit vahet. Olen 15 rulli 8-10 aastat vana filmi pildistanud ja pildikvaliteet on minu arvates üsna mõistlik. Nii palju kui internetist uurinud olen, siis isegi pool sajandit vana film näeb peale skännimist välja peaaegu nagu uus. Loomulikult eemale tuleks hoiduda filmidest, mida on ilma topsita niisketes tingimustes hoitud, aga seda 2-3 aasta juttu ma oma kogemuste põhjal küll tõsiselt ei võtaks. Kui aparaat on korras, saab pildid kätte igast filmist, vanade filmide puhul võib tulemus olla vaid huvitavam.

Filmi soovitan otsida internetist, võid saada 15.- rull või isegi tasuta, seega kordades odavamalt kui poes.
KarlKr
Postitusi: 348
Liitunud: 20 Mai 2008 23:12
Asukoht: Tallinn

Re: O: Objektiivid Zenitile ja aegunud filmid

Postitus Postitas KarlKr »

nojha, palju sõltub hoiutingimustest.
Mina isiklikult ei ole palju vanemat pildistanud kui 2-3a. Mingit slaidi olen teinud vanemat ka, aga sellel oli küll "loor" peal. Slaidi ilmutus üle 100 kr-ni...pärast hakka jahmerdama veel töötlusega ka.
Täna käisin juhuslikult läbi Ülemiste keskusest. Põikasin ka korraks sisse Photopointi.
Seal müüdi filme 25 kr/tk. Kolme erinevat. Kusjuures see oli aegumata film. Tähtaeg oli ühel 2011, teisel 2012..
tsungatsanga

Re: O: Objektiivid Zenitile ja aegunud filmid

Postitus Postitas tsungatsanga »

Eile sain kätte 2002. aastal aegunud filmile tehtud pildid, täiesti korralikud, värvid selged, defekte polnud. Ja ostsin 15 eeguga.
tsungatsanga

Re: O: Objektiivid Zenitile ja aegunud filmid

Postitus Postitas tsungatsanga »

Ja välku tahaks ka, kui kellelgi pakkuda on. Töökorras loomulikult. ;)
kaupo@eestifoto.ee
Külaline

Re: O: Objektiivid Zenitile ja aegunud filmid

Postitus Postitas Külaline »

oiiiiih, vabandust, email tuli copy-pastega. minu email on
mariaroosalu@gmail.com
Vasta