milline kaamera valida?

Canoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
llauraa
Postitusi: 2
Liitunud: 23 Juul 2010 00:20

milline kaamera valida?

Postitus Postitas llauraa »

tere!
Kavatsen osta endale peegelkaamera ja tulevikus fotograafiaga natukene tõsisemalt tegelema hakata. Milline kaamera valida?
Tahaks kas Nikonit või Canonit... silma on jäänud Canon EOS 450D ja 500D, Nikon D5000, Nikon D3000 - milline neist oleks kõige mõttekam osta, või oskate soovitada midagi muud?

hind võiks olla kuni 12 000. (koos objektiiviga)
Retsiprookne
Postitusi: 77
Liitunud: 03 Jaan 2010 02:34

Re: milline kaamera valida?

Postitus Postitas Retsiprookne »

Ma võtaksin pigem mõne Pentaxi. Saad sama raha eest kõrgema klassi omadustega aparaadi.
Niko

Re: milline kaamera valida?

Postitus Postitas Niko »

kui ikka väga tõsiselt tegelema , siis alusta Nikon D90. Aga iga kaamera teeb kena pildi, kui asja ära õpid.
ex-ex-enn

Re: milline kaamera valida?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

hinnaklassiks oli ette antud 12k (koos objektiiviga). d90 kere üksi on 14k, koos objektiividega 17-23k olenevalt objektiivist.

ma soovitaksin ka igale algajale hasselbladi, kui see nende hinnaklassi 12k mahuks.
Niko

Re: milline kaamera valida?

Postitus Postitas Niko »

llaura, vaata http://www.eestifoto.ee/kuulutused/" onclick="window.open(this.href);return false;
kuulutus nr.31478
julgen soovitada
A

Re: milline kaamera valida?

Postitus Postitas A »

Mul on põhimõtteliselt sama mure, et ei suuda otsustada, mis kaamerat võtta ja mida jätta. Tegu oleks siis esimese isikliku peegliga, pildistan peamiselt välitingimustes maastikku ja makrot, loodan, et kaamera pakuks arenemisruumi ja ei peaks teda ruttu välja vahetama.

Nimelt kahtlen EOS 1000D 18-55mm/75-300mm ja EOS 450D 18-55 DC/75-300 III vahel.
Rahakott seab praegu piirid 9000 (+1000) peale, seega sellest üle ei tahaks minna ja samuti ei tahaks kasutatud mudelit osta.

Olen palju uurimustööd teinud, seega kaldun praegu veidi 450D poole (http://www.cnet.com.au/canon-400d-vs-45 ... 289672.htm" onclick="window.open(this.href);return false;), kuid mida teie arvate ja soovitate? (Lisavarustus, vastupidavus, kere ja fotode kvaliteet?) Korra mõtlesin ka Nikon D3000 peale, kuid tundub, et need on kõikjalt järsku otsa saanud ja seega tuleb siiski vist Canon võtta.
Vasta