Äkki oskab keegi aidata ?

Canoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Külaline

Äkki oskab keegi aidata ?

Postitus Postitas Külaline »

Äkki keegi oskad öelda , et kui ma ostan peegelkaamera, et kui palju peaks olema´:
Effektiivseid pikseleid ?
Ekraan: ?
Objektiiv: ?
( Pildiotsija : ? )



Aitähh :)
ex-ex-enn

Re: Äkki oskab keegi aidata ?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

1) 6Mpx on hobikasutajale piisav. kõik mis on üle selle, tähendab liigseid gigabaite mälukaardil ja kõvakettal.
2) ekraan peaks olema eraldi kaamera peal ja taga. pealmisega sead kaamera parameetreid, tagumisega vaatad vajadusel tulemust.
3) objektiivi valib iga mees vastavalt oma vajadustele, kui oled algaja siis võta 1 või 2 objektiiviga komplekt ja alusta avastamist.
4) pildiotsija peaks olema ideaalis suur, valge ja katma 100% kaadrist. praktikas on odavamad kaamerad 92% kattega, mis pole iseenesest ju hull kui meenutada zenidi 68% nähtavat ala.
yakura

Re: Äkki oskab keegi aidata ?

Postitus Postitas yakura »

mul tekkis selle kohta ka üks küsimus, et kui näiteks migni kaamera kohta on märgitud, et tal on 15,1 megapixlit, siis ka seee on liiiga palju (pean silmad Canon EOS 500D)? ja kas pixlite arvu on võimalik vähendada ka?
ex-ex-enn

Re: Äkki oskab keegi aidata ?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

megapixleid saab vähendada, kui loobud RAW pildistamast ja teed ainult vähendatud suurusega JPG-d, aga sellega kaotad liiga palju pildi üle kontrollis. mina ei soovitaks.
lihtsalt lepi sellega, et su kaameral on niipalju Mpx, aga uue kaamera ostjal on hea teada, et megapixlid pole kõige tähtsamad.
piilu20
Postitusi: 11
Liitunud: 06 Okt 2010 11:21

Re: Äkki oskab keegi aidata ?

Postitus Postitas piilu20 »

rahul
Viimati muutis piilu20, 22 Jaan 2011 21:21, muudetud 1 kord kokku.
ex-ex-enn

Re: Äkki oskab keegi aidata ?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Oman Canon EOS 500D peegelkaamerat ja olen ülirahul!"

tore on. ja milline oleks sinu analüüs nimetatud kaamera küsimuses antud parameetrite osas?
Külaline

Äkki oskab keegi aidata ?

Postitus Postitas Külaline »

Aitähh :):)

aga äkki oskab keegi mingir fotokat soovitada ( võib pakkuda kõiki firmasi s.t. nt. canon, samsung )


Ettetänades .
throt

Re: Äkki oskab keegi aidata ?

Postitus Postitas throt »

piilu20 kirjutas:Oman Canon EOS 500D peegelkaamerat ja olen ülirahul!
Oman Olympus E-1 (neid tehti ca 7 aastat tagasi) ja olen kah rahul. Samas teab kui pädev minu arvamus on, sest canikoni meeste arust pole olympus fotokas ja nende omanikud imelikud.
Kommentaarideks 5Mpix on suhteliselt pädev - palju lõigata ei anna, aga see tähendab vaid seda et peab ise osavam olema. Hetkel odav toru, kuid ihun hammast juba parema peale. Ekraanilt taga näeb ära kas subjekt sai kaadrisse, kompositisoon õige ja valgus paras. Eriti palju muud nendest tiludest akendest ei näe. Mis on sellel aparaadil positiivne on ilmastikukindel kere.
Tegelikult tee endale selgeks milleks sul seda aparaati vaja - kui niisama pildistamiseks siis mine poodi ja vaata, millisel hind meeldib ja kätte sobib ning see võta.
yakura

Re: Äkki oskab keegi aidata ?

Postitus Postitas yakura »

et siis 15 Mpix on küll palju, kuid sobib siiski? sessuhtes, et ma ei ole proff, pigem selline hobipildistaja. Suuri pilte ma veel välja ei prindi, kuid kes teab, see võib kunagi juhtuda ka.
aga keegi oskab ehk öelda, et kas niimoodi arvutist vaatamiseks 15Mpix pildi kvaliteeti kuidagi ei halvenda? ma ei tea, äkki ei mahu nii palju pixleid korraga ekraanile vms...:D
ex-ex-enn

Re: Äkki oskab keegi aidata ?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

15Mpx on rohkem kui piisav, ära muretse.
yakura

Re: Äkki oskab keegi aidata ?

Postitus Postitas yakura »

aga kas värvid liiga tuhmid ei jaa EOS 500D-ga?
Jahu

Re: Äkki oskab keegi aidata ?

Postitus Postitas Jahu »

Minul on Canon 550d ja olen ülirahul.
Piksleid on küll natuke liiga palju aga küll ma ära õpin kuidas neid vähemaks saada.
Värvid on suht ilusad, natuke võiksid paremad olla, teravamad.

Issand kui tore foorum see on.
gretel

Re: Äkki oskab keegi aidata ?

Postitus Postitas gretel »

:) väga hea, siin samalaadne küsimus juba esitatud, mille vastu minagi huvi tundsin. Ehk siis, kui võrrelda EOS 450D ja 500D, siis kuidas on nende värvidega? Vaatasin netist näidipilte ning nende põhjal jäi küll mulje, et 450D-l on palju sügavamad ja kontrastsemad ja teravamad värvid kui 500D-l. äkki keegi oskab selle koha pealt nõu anda?
Riigel
Postitusi: 19
Liitunud: 25 Okt 2010 18:38

Re: Äkki oskab keegi aidata ?

Postitus Postitas Riigel »

värvid saad kirkamaks kui kasutad "CIR-POLAIZING" ehk maakeeli õelduna ringpolarisatsiooni filtrit. soovitan soojalt
Vasta