Canon 24-105 mm F4,0 L IS USM

Canoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
mliisa
Postitusi: 2
Liitunud: 16 Okt 2009 19:42

Canon 24-105 mm F4,0 L IS USM

Postitus Postitas mliisa »

Tere!

Kas keegi oleks nii lahke ja jagaks oma kogemusi ja/või teadmisi antud objektiivi puhul? Kas Canon EOS 400D jääb sellisele objektiivile pehmelt öeldes "lahjaks" või mitte? Või äkki leidub sellele objektiivile mingi alternatiiv, millel oleks hind ja kvaliteet tasakaalus?

Photopointi link antud objektiivi kohta: http://www.photopoint.ee/et/toode/7958/ ... 4-l-is-usm

Aitäh kõigile ette juba, kes viitsivad oma tarkust minuga jagada! :)
rein

Re: Canon 24-105 mm F4,0 L IS USM

Postitus Postitas rein »

väga hea objektiiv.
400-le on kindlasti väga hea valik. Aga kui palju pildistamist siseruumides tasuks vaadata ka näiteks Sigma 24-60 F2,8 või 24-70 F2,8. ise olen kasutanud Sigma 24-60 F2,8 Pentax k10 nega ja jäin väga rahule.
Praegu kasutan 24-105-te Canon 5D 2-l.
andypold
Postitusi: 3
Liitunud: 26 Dets 2009 04:27

Re: Canon 24-105 mm F4,0 L IS USM

Postitus Postitas andypold »

Tere, soovitan see on hea valik. Olen sellega palju üritusi pildistanud ja ka looduses veidi. Muidugi on super, kui fix või väiksema zoomi vahega ja mitmeid haarata. kuid mileks sul vaja. Kui soovid pikemalt annan fotokoolitust ka personaalselt.
Kodutu

Re: Canon 24-105 mm F4,0 L IS USM

Postitus Postitas Kodutu »

Kui aus olla, ei soovitaks 400D ette 24-105.
Kaamera täiesti aus, kuid kuna tegemist peaks olema normaaliga, millega peaks kõik tehtud saama, siis selle kere ees mitte.

Ütlen kohe ära et kõik oleneb piltnikust, mis talle meeldib ja mis talle ei meeldi.
Viimasel ajal ma muud ei telligi kui universaaloptikat, mida ma jälestan (ala 18-200).

Igastahes... Minu käes oleks 400D väheses valguses probleemne ja mul oleks vaja võimalikult valget lensi. 24-70 on super, loomulikult, kuid samas minu käes oleks vaja ka laiemat otsa, poolkaader hävitab selle ilusti ära. Kõik oleneb mida sa pildistad ja kuidas ja millal.
Olen suht portreede peale istuma jäänud, siis ütlen et normaaliga pildistades on 2.8 ainuke võimalus, enamus õueshuudid teen pikkadega (viskab näo lapikumaks, meeldivam).

Mõlemad head lensid, paljud tuttavad on ühe teise vastu ja teise esimese vastu vahetanud, ühed kiidavad üht, teised teist. Eks see oleneb kõik SINUST. Olgu selleks siis 105 või 70 otsaga, sa ei kaota, mõlema puhul võid olla kindel et asi on korralik.

Viimaseks ütlen, et kas sa tahad ikka nii palju lükata ühe lensi alla. Kaalu rahulikult. Aga samas tea, et Canoni L on järelturul magus asi. Selle otsa istuma ei saa jääda.
blue

Re: Canon 24-105 mm F4,0 L IS USM

Postitus Postitas blue »

24-105 on cropkaaderaparaadi ees täiesti ebavajalik toru, kitsas ja kallis.
täiskaadri ees on see asendamatu, aga 400D ees täiesti ebavajalik, jääb kitsaks....
karlhobe
Postitusi: 5
Liitunud: 25 Jaan 2010 00:16

Re: Canon 24-105 mm F4,0 L IS USM

Postitus Postitas karlhobe »

Ei oleks nõus sellega.

Endal on cropkaadri ees väga kasulik olnud. 24 mm ei jää kohe kindlasti kitsaks ja 105 koos IS iga ja f4 ga on ka väga palju kasutust leidnud, kuna tegelikult saab sellest ju cropkaardi ees korralik tele.

Kui sind huvitab, siis minu oma on ka müüa. Mul veel kuulutust üleval ei ole, kui plaanin varsti panna.
võta ühendust

karlhobe@gmail.com
ex-ex-enn

Re: Canon 24-105 mm F4,0 L IS USM

Postitus Postitas ex-ex-enn »

canoni 1,6x cropiga kere ees näeb 24mm sama kitsalt kui 38,4mm täiskaadri ees. see vastab normaalobjektiivi nägemisnurgale.
kui laiem ots on kaetud mingi muu objektiiviga, siis pole muidugi probleemi. iseenesest pole 24-105/4 L IS USM ju paha toru kesk-pikas vahemikus kuigi on mõeldud täiskaadri normaalzoomiks.
kriksti
Postitusi: 4
Liitunud: 11 Veebr 2010 18:04

Re: Canon 24-105 mm F4,0 L IS USM

Postitus Postitas kriksti »

blue kirjutas:24-105 on cropkaaderaparaadi ees täiesti ebavajalik toru, kitsas ja kallis.
täiskaadri ees on see asendamatu, aga 400D ees täiesti ebavajalik, jääb kitsaks....
No täiesti loll jutt
ex-ex-enn

Re: Canon 24-105 mm F4,0 L IS USM

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"No täiesti loll jutt"

tore, et sul on oma arvamus, aga ehk põhjendaksid oma avaldust/seisukohta?
ex-ex-enn

Re: Canon 24-105 mm F4,0 L IS USM

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"seletan siis lahti. Kui keegi väidab,et 24-105 on liiga kitsas-siis võiks ise põhjendada. see on umbes sama,kui väita ,et roheline värv on kole. nomaeitea-nii haige jutt.Ja kallis-ise oled kallis.Minu jaoks ei ole.
täitsa normaalne hind ju. Kui raha pole võid tegeleda nt puulusikate nikerdamisega või kepikõnniga,mitte foorumites teistele nii lollide soovituste jagamisega."

minu seletus, miks ainsaks objektiiviks 24-105 poolkaadrikere ees kitsaks jääb, oli sinu postituse ees - "canoni 1,6x cropiga kere ees näeb 24mm sama kitsalt kui 38,4mm täiskaadri ees. see vastab normaalobjektiivi nägemisnurgale.
kui laiem ots on kaetud mingi muu objektiiviga, siis pole muidugi probleemi. iseenesest pole 24-105/4 L IS USM ju paha toru kesk-pikas vahemikus kuigi on mõeldud täiskaadri normaalzoomiks." tuletan meelde, et küsimus oli 400d kere kohta.
niisiis, miks meie jutt loll oli ehk kuidas see toru poolkaadri ees kitsaks ei jää?

hinnaasi on nii ja naa, toru on küll kerest kõvasti kallim aga loodetavasti ei jää see küsija viimaseks kereks.
erkoe

Re: Canon 24-105 mm F4,0 L IS USM

Postitus Postitas erkoe »

24 ikka liiga kitsas crop kere ees, aga on võimalik harjuda.
ttauno

Re: Canon 24-105 mm F4,0 L IS USM

Postitus Postitas ttauno »

Olen kasutanud Canon 24-104 objektiivi ja kvaliteet on minu arust ikka p2ris hea. Kuigi jah... 24mm on tiba kitsas ja tahab harjumist, kuna mul ka polnud t2iskaaderkaamera. Hinna poolest, kui leiba pildistamisega ei teeni, siis vbolla t6esti pisut kallis.
Suur pluss on pildistabilisaator. Usun, et paar ava vahemikku annab see kyll juurde. Eelmainitud sigmadel minu arust stabilisaatorit pole.
Vasta