Oleks abi vaja esimese peegelkaamera valimisel

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Mina

Oleks abi vaja esimese peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas Mina »

Tere!

Olen sattunud täiesti tupikusse :D . Nimelt on pärast pikka kaalumist peegelkaamera valimise osas kaalule jäänud Canon ja Nikon. Eelnev kogemus on Olympuse kompaktiga, aga selle võimalused jäävad juba kitsaks. Niisiis- millist peeglit soovitaksite pigem odavast hinnaklassist just nendelt firmadelt, aga vb suudate mind ka firmavaliku osas ümber veenda?
Ivoonu
Postitusi: 100
Liitunud: 05 Veebr 2009 19:46
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Oleks abi vaja esimese peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas Ivoonu »

Kuna nad omadustelt suhtkoht sarnased, siis mine poodi ja vaata, milleke kõige paremini kätte istub. Mina Canoni kasutajana kiidan Canonit aga eks iga l*** kiidab ikka oma p*****.
http://ivoonu.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kobras.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
Mina jälle

Re: Oleks abi vaja esimese peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas Mina jälle »

Kõige paremini istub kätte Nikon. Aga kõigil tutvusringkonnas, va ühel inimesel, kes on nikoni omanik, on canonid, aga imekombel kõik küll kiidavad oma, aga ei suuda mingit konkreetset erinevust, et kust see paremus siis välja paistab...

Praeguseks on sõelale jäänud Nikon d5000 ja canon 500d- oskab keegi soovitada, et kub pare oleks ja mille poolest? :)

(Oeehjah, kui veel objet peab valima hakkama :D)
ex-ex-enn

Re: Oleks abi vaja esimese peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas ex-ex-enn »

alumises otsas on kõigi tootjate kaamerad väga võrdsed, vahe tuleb sisse mudelite tippe võrreldes, aga ka seal ei pruugi sa vahet teha.
kui su sõpradel on canonid ja kvaliteetseid objektiive, mida sa laenata saaksid, siis võiks olla mõistlik canon osta. kui neil on samasugused odavad objektiivid, nagu sa ostes kaasa saad, siis pole mingit vahet.
Jälle mina

Re: Oleks abi vaja esimese peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas Jälle mina »

Ikka päris vägevad objed on. Ja... ma vist ei tea enam ise ka mida ma tahan. sest niiväga kisub selle nikoni poole, kuigi muidugi, mõistlik oleks osta canon, et saaks suurte mm-dega objesid ka käppida. :D
ex-ex-enn

Re: Oleks abi vaja esimese peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas ex-ex-enn »

pikkus pole ainus näitaja, kui on tegu pimedate ja uduste rahvazoomidega, siis pole objektiivi.
Mina jälle

Re: Oleks abi vaja esimese peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas Mina jälle »

Ei ole tegemist uduste rahvazoomidega muide. On korralikud ja auhinnatud profilt saadud, kasutatud küll, aga ega see objet halvemaks ei tee. :) Aga selles pole küsimus...
Ivoonu
Postitusi: 100
Liitunud: 05 Veebr 2009 19:46
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Oleks abi vaja esimese peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas Ivoonu »

Siis on ju otsustatud, mine poodi ja osta ära.
http://ivoonu.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kobras.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
adsl

Re: Oleks abi vaja esimese peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas adsl »

Tere fotofoorum!
Omal ajal sai isegi fotoringis käidud, kuid olin siis veel liiga väike ja õppisime filmide ilmustamist jne asju. Nüüdseks on seegi, mis meeles oli sellest fotomaailmast, meelest läinud :oops:
Ei hakanud uut teemat tegema ning jätkan siis teema algataja juttu! Nimelt on mul kõrini nende digiseepidega tehtud udustest lörakatest ja tahaksin samuti oma fotoraamis hakata kunagi ilusaid selgeid fotosid nägema hakata. Seega hakkan vaikselt maad komppama. Alustaks siis sellega et esialgu igasugu algteadmised fotograafiast puuduvad. Mul pole mingeid eelistusi ning mingit fotograafia fanatti minust ei saa. Vahest hakkaks selle komplektiga pildistama ka naine kes ei tea ja ei tahagi teada fotograafiast midagi. Põhiliselt oleks siis vaja jäädvustada oma peret ja igasugu koosviibimisi - nii ruumis kui väljas. Ma ise arvan et komplekt võib ka olla kasutatud ( arvan et kui ostuks läheb siis võin iga hetk läbi astuda fotosalongist ja väikse tasu eest lasta täielik kontroll komplektile teha ) Muidugi ahvatlevad ka sellised super soodus pakkumised nagu näiteks euronicsis on. Fukntsioonide koha pealt - olen aru saanud et liveview on väga hea asi ja kuidas on lood selle (full) hd videoga. Veel mainiks ära et aparaat mille valin peaks mind ilmselt väga pikka aega teenima. Rahadega ei ole mul eriti priisata ning mingi talutav piir oleks 5-6 tuhat kuid mega pakkumise puhul saab vast mõne tonni juurde pigistada kuskilt. Äkki oskab keegi aidata.

Ette tänades!
ex-ex-enn

Re: Oleks abi vaja esimese peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Nimelt on mul kõrini nende digiseepidega tehtud udustest lörakatest ja tahaksin samuti oma fotoraamis hakata kunagi ilusaid selgeid fotosid nägema hakata."

digikompaktid on loomulikult täiuslikkusest kaugel, aga viimasel fotoklubi näitusel olid meil kompaktkaameraomanike pildid A2 (ca 40x60cm) väljas, polnud neil häda midagi.

peegelkaameratest - antud eelarvega võta pentaxi, nikoni, canoni või olympuse kaamera koos kitobjektiiviga ja anna tuld. sisulist (kvaliteedi-) vahet neil pole.
Külaline

Re: Oleks abi vaja esimese peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas Külaline »

Ega ei oska välja tuua mõndasid konkreetseid mudeleid, kuna mingi vahe selle mudelite merel ju siiski on?
Kui hinnaklass lubab siis võiks ikka see live view ja (full) hd video peal olla!
throt

Re: Oleks abi vaja esimese peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas throt »

Ise olen lasnud teha suhteliselt kehva seebikaga A4 mõõdus fotosi - jäid väga kenad (ka lähedalt vaadates). Tõesti, digipeegliga on võimalik saada paremat tulemust kuid siiski pole see mingi imemasin. Sama on ka ralliga. Ega parem auto sulle võitu garanteeri, see vaid aitab veidikene sellele kaasa, kõik on ikka juhis kinni.
Nüüd sul juba hakkavad mingid kriteeriumid tulema. Esiteks lükka kõrvale need, mis sul kriteeriumitesse ei mahu. Teiseks vaata mis sul komplektis on ja arvesta aga puuduvatele asjadele hinda juurde (objektiiv kui pole kaasas, mälukaart, fotokott)
Madism

Re: Oleks abi vaja esimese peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas Madism »

To adsl.

Sinu puhul soovitaks Nikon P100 või P7000
Ärge lootke peeglitest imesid... neid peab nupuvajutaja ise looma!!!!
Ka seebikaga saab teha fotosid mis on tasemel ka A4-l.
Kes ei teeni leiba või pole just fotohulluks, siis kompakt pakub nõudlikumale tavakasutajale sama mida peegel kaamera koos 3 objektiiviga +lisakola.

Olupus jääb muidugu jänni.
praktik

Re: Oleks abi vaja esimese peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas praktik »

Olen näinud kompaktiga tehtud häid pilte, aga nad jäävad tasemele säilituseks purki pressitud till soolaga, enamat sealt välja ei lase, peegliga aga võib teha nii tilli soolaga kui ka pilte kus meeldiv viibida, ruumi piisavalt enesele.
Kompakt ei ole kunagi kutsunud, peegel aga jäi kätte, tohutu loominguline vabadus.
ex-ex-enn

Re: Oleks abi vaja esimese peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas ex-ex-enn »

peegelkaamera suurim eelis on parim seni võimalik kontroll pildistatava üle tänu peegliga pildiotsijale.

kuna küsijat huvitab live-view (ehk peegelkaamera seebikaks muutmine) ja hd video salvestamine, siis leiab ta antud eelarves loodetavasti mõne korralikuma kompaktkaamera mis ta vajadustele vastab ka on tunduvalt kergem tassida.

aga jätkuvalt, kui pole silma asju märgata või elementaarseid käsitööoskusi et need pildile saada, ei tee ükski kaamera imet.
adsl
Postitusi: 1
Liitunud: 07 Dets 2010 17:44

Re: Oleks abi vaja esimese peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas adsl »

Vaatasin selle soovitatud P100 (soovitatud P7000 on minumeelest kole ja liiga kallis) youtubes igasugu tutvustusi, nii video kui ka piltte. Otsisin ka igasugu erinevaid fotokate edetabeleid, ning tõesti P100 on ikka seal eesotsas standartmõõduliste kompaktide seas. Vaatasin ka peegleid, kuid seal esiotsas on siiski suht kallid mudelid nagu d90 ja 550d jne. Siis pani veel imestama et k-x ei olegi nii esiotsas edetabelites kuigi ajakirjas digi on teda suht ülistatud ja ka ostujuhis on ta esimene peegel juba pikka aega mida soovitatakse. Digipeegliga pildistamama ma hea meelega õpiks aga ma juba teie juttude põhjal hakkan kahtlema et äkki osta tõesti pigem korralik (kallima hinnaklassi) kompakt nagu P100 mitte kehvema otsa peegel. Kas ma saan õieti aru et kui tahad digipeegliga paremaid tulemusi kui hea kompaktiga siis esiteks sul peab olema mitu objektiivi ning peab olema piisavalt aega pilti teha, või muutub mõne ajaga see säride ja avade jne paika keeramine nii automaatseks et plõks ja valmis? Ootan veel hea meelega teie nõuandeid :) aga tahaks juba
õige pea midagi ära soetada sest jõulud ja aastavahetus on tulemas.
throt

Re: Oleks abi vaja esimese peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas throt »

Kodumaist tehnikaalast populaarteaduslikku kirjandust ei tasu alati kui jumalatõde võtta. Maarjamaa meil suht tillu ja nagu Ivoonu ütles "iga l*** kiidab ikka oma p*****" . Seoses sellega kumab kohati väga valusalt erinevatest levaadetest läbi autori oma arvamus mitte erapooletus.
Põhimõtteliselt kui nüüd väga kirvega lüüa, siis suurim erinevus dSLR ja kompakti vahel on sensori suurus - kõik muu on juba tarkvaraline lisaarustus.
ex-ex-enn

Re: Oleks abi vaja esimese peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"suurim erinevus dSLR ja kompakti vahel on sensori suurus"

suurim vahe on peegelpildiotsija olemasolus või puudumises. peegelkaamera sensoriga kompaktid on täiesti olemas, nii et sensori suuruses ei pruugi vahet ollagi.
throt

Re: Oleks abi vaja esimese peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas throt »

Enn, lugedes veel korra, siis ehk märkad pisikest fraasi "kui nüüd väga kirvega lüüa". ;)
ex-ex-enn

Re: Oleks abi vaja esimese peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas ex-ex-enn »

kirves ei ole mänguasi.
Külaline

Re: Oleks abi vaja esimese peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas Külaline »

loomulikult mängib tehnika suurt rolli pildi õnnestumisel aga ... agasid on päris mitmeid (kere, objektiiv, töötlusprogramm jne. jne.) Lõpptulemuse määrab nõrgim lüli, milleks on enamasti aparaadi taga olev inimene. Lugemist on tohtult palju saada, annan vaid ühe pisikese viite http://blog.photopoint.ee/kuidas-teha-haid-pilte-1-osa/" onclick="window.open(this.href);return false;, eriti seal lõpupool olev jutt sensoritest ja pixlitest ja ka pildi all olev tekst on päris hea.
Madism

Re: Oleks abi vaja esimese peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas Madism »

Seebikas ka kompakt pole siiski üks ja sama. Kompaktkaamera on seebika ja peeglika vahepealne võimalus.
Näiteks Nikon P100 andmeid võrrelda mõne nõrgema peeglikaga, ületab P100 peeglika näitajaid.
Praktikule- enne vaata võrdlusi ja siis tule oma tillist siia pajatama...;)
Retsiprookne
Postitusi: 77
Liitunud: 03 Jaan 2010 02:34

Re: Oleks abi vaja esimese peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas Retsiprookne »

Madism kirjutas:Seebikas ka kompakt pole siiski üks ja sama. Kompaktkaamera on seebika ja peeglika vahepealne võimalus.
Näiteks Nikon P100 andmeid võrrelda mõne nõrgema peeglikaga, ületab P100 peeglika näitajaid.
Praktikule- enne vaata võrdlusi ja siis tule oma tillist siia pajatama...;)
Ära aja lolli juttu. Väljend "seebikas" pärineb ilmselt filmiajastust, kui odavamad plastmassist kaamerad meenutasidki seebikarpe. Tegemist on täiesti määratlemata väljendiga, mida võib kasutada iga odavama kaamera kohta. Kompakt tähendab aga igasugust väiksemat kaamerat. Sinu välja toodud Nikonit võib nimetada kompaktiks, aga selliste kaamerate jaoks on konkreetsemad nimetused "supersuum" või "bridge" kaamera.

Näitajatest räägivad niimoodi ainult täielikud võhikud, kes arvavad, et rohkem megapiksleid tähendabki kohe paremat pildikvaliteeti. Fakt on see, et ükski kompakt ei tee paremat pilti kui peegel- või hübriidkaamera, hoolimata näitajatest. Kompaktide ainuke eelis on nende mõõtmed ja hind.
ex-ex-enn

Re: Oleks abi vaja esimese peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Kompakt tähendab aga igasugust väiksemat kaamerat"

no mitte päris nii. "kompaktkaamera" on täiesti konkreetne kaameratüüp, mille objektiiv pole vahetatav (99,99% juhtudest), kadreerimine käib läbi läbivaatenäidiku (ja/või uuemal ajal lcd ekraanilt) ja teravustamine puudub, on (vanemal ajal) käsitsi objektiivilt numbrite järgi keerates või (uuemal ajal) automaatne. sensorisuurus on mängu tulnud tänapäeval, kuigi on ka peegelkaamera sensoriga kompaktid olemas. filmiajastul alustati (ajalugu veidi lihtsustades) kompaktidega keskformaadist ja jõuti üle kinofilmi tänapäeval digipeeglitel levinud aps kaadrisuuruseni. olid vahepeal ka muidugi kitsast (tüüpiliselt 16mm) filmi kasutavad kompaktid.

sellest erinevad on kaamerad, millel kasutatakse kadreerimiseks/teravustamiseks filmi tasapinnale paigutatud mattklaasi, läbivaatenäidikus asuvat parallaks kaugusmõõtjat või peegelsüsteemi.

aga jah, loomulikult on kompaktkaamera suurimaks eeliseks teiste ees kompaktsus, muudelt parameetritelt või funktsionaalsuselt kipuvad teised kaameratüübid üle olema.
ex-ex-enn

Re: Oleks abi vaja esimese peegelkaamera valimisel

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ahjaa - kompaktid (klassikalises mõistes) on surnud, nüüd on kõigil taskus täiesti talutavat pilti (ja videot) tegevad mobiiltelefonid.

tegelikult on surnud ka mp3 mängijad, käsi-gps-id ja pihuarvutid, kõiki neid funktsioone täitva odava nutitelefoni saab kätte odava kompaktkaamera hinna eest.
Vasta