Kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is?

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Külaline

Kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is?

Postitus Postitas Külaline »

Tere. Kumba te soovitaksite kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is? Aga võite ka midagi ise sellises hinnaklassis pakkuda. Hind võiks ikkagi alla 6000 krooni jääda, kuigi canon (sx20is).

Teine probleem on selles, et ma üldse ei teagi kas mulle oleks sobilik kompaktkaamera või peegelkaamera. Tahaks nagu midagi paremat kui tavaline kompaktkaamera, aga samas on peegelkaamera puhul minu jaoks probleemideks kaks asja- 1) et peab objektiive juurde ostma ja rahakott nagu eriti ei lubaks 2) et mul pole varem peegelkaamerat olnud ja ma arvan, et äkki ma ei saaks sellega hakkama?

Aitäh nendele kes abi pakuvad. ;)
Külaline

Re: Kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is?

Postitus Postitas Külaline »

Tere. Kumba te soovitaksite kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is? Aga võite ka midagi ise sellises hinnaklassis pakkuda. Hind võiks ikkagi alla 6000 krooni jääda, kuigi canon (sx20is).
Vabandust, nüüd läks küll natukene valesti. Parandan siis ennast:

Canon sx20is jääb alla 6000 krooni. Sellepärast läks sassi, et kaalusin ka Canon powershot sx30is ostmist ja see maksab üle 6000 krooni.
ex-ex-enn

Re: Kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ma eeldan, et mõlemad on superzoomiga kompaktid?
sellisel juhul ma ei võtaks kumbagi, pikk zoom on väga paljude kompromisside tulemus ja seda kahjuks mitte pildikvaliteedi (moonutused, teravus) kasuks. tihti ka tuleb zoomi pikkus lainurga arvelt ja see on juba väga halb.

peegelkaamera käsitsemine ei erine tänapäeval millegi poolest kompaktkaamera käsitsemisest, luid tänu peegelpildiotsijale näed seda, mis tegelikult pildile jääb.
tänu suuremale sensorile on naaberpikslitel ka mingi erinevus ja lisaks võimaldab see "tausta uduseks saada" mis tundus vahepeal kõige suurem mure olevat harrastajatele.
Niko

Re: Kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is?

Postitus Postitas Niko »

uut peegelkaamerat sa 6000 eest ei saa. Aga et soovitan Canonit
ex-ex-enn

Re: Kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"uut peegelkaamerat sa 6000 eest ei saa"

sooduskampaaniate ajal on ka 5000 krooni eest müüdud, ka suurtes poekettides.
Külaline

Re: Kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is?

Postitus Postitas Külaline »

Aga kas peegelkaamerale peab tingimata objektiive juurde ostma?
ex-ex-enn

Re: Kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ei pea, enamasti ostetakse peegelkaamera koos komplektis oleva kitobjektiiviga (või kahe objektiiviga) ja suur osa kasutajaid ei osta niipea midagi juurde.
Külaline

Re: Kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is?

Postitus Postitas Külaline »

Aga muidu Soomest saaks Nikon D3000 + AF-S 18-55 VR objektiivi 439 euroga, 6868 krooni.
Canon EOS1000D + DC KIT objektiivi 395 euroga, 6180 krooni.
Olympus E-450 + -14-42+EZ 40-150 objektiivi või objektiivid (ei saa aru kas neid on üks või kaks) 395 euroga, 6180 krooni.

Milline neist oleks parim?
ex-ex-enn

Re: Kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

neist kolmest valiks ma nikoni, aga kui olympuse pildiotsija sulle liiga pisike ja/või pime ei tundu, siis seal on 2 objektiivi ja kaamerat rohkem kui küll.
Niko

Re: Kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is?

Postitus Postitas Niko »

"sooduskampaaniate ajal on ka 5000 krooni eest müüdud, ka suurtes poekettides"

ära aja udu, see oli mõni üksik demo kaamea võib-olla
throt

Re: Kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is?

Postitus Postitas throt »

Ära peegliga hakkamasaamise kohapealt küll põe. Töötavad enam-vähem samamoodi kui seebikad (vaid zuum käib käsitsi), kuid seadistuse võimalusi rohkem.
Pigem tee endale selgeks, kas tahad tillumat ja mobiilset või siis veidi tõsisemat tööriista.
Objektiive ei pea juurde ostma, pigem peegli puhul on neid võimalik juurde osta.
Ise oman kahte kitikat juba üle pooleteise aasta ja väga ei nurise. Kui siis selle üle et sai teine kere lisaks soetatud (oli ju 2 toru) ja kitikad ei ole ilmastikukindlad.
Nikoni kasuks vist antud hetkel räägib see, et tollel ainsana stabiga toru (samas lainurgaga saab ka ilma hakkama). Olympuse puhul aga hind ja kaks toru.
ex-ex-enn

Re: Kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

olympusel on stabilisaator keresisene. ja suure tõenäosusega on canon komplekteeritud uue kitikaga, mis on samuti stabilisaatoriga.
Külaline

Re: Kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is?

Postitus Postitas Külaline »

"ära aja udu, see oli mõni üksik demo kaamea võib-olla"

400 seeria olympust müüdi kõikjal 4999.- eest vahepeal, 5999.- eest on kaameraid olnud lausa valida.
throt

Re: Kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is?

Postitus Postitas throt »

Minu mäletamist mööda oli Olympuse 400 seeria säästukas, kus stabikas puudub. Vanemad 400-sed olid jah tüki maad odavamad
ex-ex-enn

Re: Kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"ära aja udu, see oli mõni üksik demo kaamea võib-olla"

hetkel on euronicsis ühe objektiiviga oly450 4998.90 (319,49€).
http://www.euronics.ee/tootekaart/35767 ... 50KIT14-42" onclick="window.open(this.href);return false;

hinnaga alla 6000.- on veel sony a230 ja alla 7000.- on veel mõned.
Külaline

Re: Kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is?

Postitus Postitas Külaline »

Ma ei tea midagi põhimõtteliselt peegelkaameratest, sellepärast tahangi küsida, et näiteks kui ma tahan makropilte teha ja samas tahan ka kaugemalt pilte teha (maastik, loodus, loomad, inimesed), siis kas seda kõike saaks teha ühe objektiiviga? Näiteks see Olympus E-450 objektiiv, mis kaasas on.

Vabandust kui liiga lolle küsimusi esitan, kuid tõesti ei ole kursis. :D
Niko

Re: Kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is?

Postitus Postitas Niko »

iga asja jaoks on oma objektiiv. Ja need maksavad rohkem, kui kere ise. Oled kindlasti kuulnud, et universaalne asi ei kõlba millekski. Nii on ka objektiividega.
Külaline

Re: Kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is?

Postitus Postitas Külaline »

No siis mulle küll peegelkaamera ei sobi, sest mul pole nii palju raha, et iga asja jaoks eri objektiivi osta. :D

Aga eks ma siis proovin edasi kompaktkaameraid vaadata. Ma mõtlesin, et võtaks hoopis mingi hea kompakti. Kas keegi oskaks soovitada? Kuni 6000 krooni siis, no hädajuhul, kui tõesti hea kaamera on, siis ka kuni 7000 krooni.
ex-ex-enn

Re: Kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"kui ma tahan makropilte teha ja samas tahan ka kaugemalt pilte teha (maastik, loodus, loomad, inimesed), siis kas seda kõike saaks teha ühe objektiiviga?"

päris 1:1 makroks komplektisolev(ad) objektiiv(id) väga hästi ei sobi, muuga saavad vabalt hakkama.
Külaline

Re: Kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is?

Postitus Postitas Külaline »

Ma ei tea enam mida teha. Nüüd juba mõtlesin, et äkki ostaks kasutatud peegelkaamera, et siis saaks ühe või kaks objektiivi lisaks osta? Ma pole varem kasutatud asju ostnud ja sellesmõttes kardangi kasutatuid asju osta, äkki on katki või midagi on viga. Kas see oleks hea mõte?
ex-ex-enn

Re: Kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

osta uus kaamera koos 2 kitobjektiiviga on odavam kui kasutatu ja hiljem needsamad objektiivid eraldi.
Külaline

Re: Kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is?

Postitus Postitas Külaline »

Ma olen otsinud, aga leidnud ainult Olympuse omasid 2 objektiiviga. Kas siis muudel polegi?
ex-ex-enn

Re: Kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

on teistelgi.

näiteks
http://www.photopoint.ee/et/toode/15243 ... 200mm-must" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.photopoint.ee/et/toode/576/n ... 00mm-dx-vr" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.photopoint.ee/et/toode/17073 ... -250is-kit" onclick="window.open(this.href);return false;
Külaline

Re: Kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is?

Postitus Postitas Külaline »

Kas selle Canon 1000D objektiiviga saab ka makrot pildistada? 18-55mm
Külaline

Re: Kas Pentax x90 või Canon powershot sx20is?

Postitus Postitas Külaline »

Ja veel tahaks teada, et missuguseid läätsi ja objektiive saaks sellele Canonile osta, nagu mitme mm suuruseid?
Vasta