Tele objektiivi valik

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
joonas.
Postitusi: 15
Liitunud: 05 Mär 2011 11:29

Tele objektiivi valik

Postitus Postitas joonas. »

Kuulaks hea meelega inimeste arvamusi. Otsin objektiivi millega pildistada linde/loomi, ka kaugelt. Vb keegi pakub midagi paremat või räägib omadest kogemustest.
Kereks on nikon D90

Sigma AF 170-500mm F5.0-6.3 APO RF
Samas olen vaadanud ka järgmist mudelid: Sigma AF 100-300mm F4.0 EX DG APO Mis on aga oluliselt kallim ja vajaks ilmselt telekonverterit.

Terv,
Joonas
joonas.
Postitusi: 15
Liitunud: 05 Mär 2011 11:29

Re: Tele objektiivi valik

Postitus Postitas joonas. »

Või kas hoopis Sigma 150-500mm F5-6.3 DG OS HSM ?!
Kuid huvitav kas sellel on ka autofocus nikoni ees?
Edit: Sain vastuse küsimusele... Vaikse mootoriga autofocus on täitsa olemas.
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Tele objektiivi valik

Postitus Postitas Luik »

Fiks, vähemalt 300mm.
joonas.
Postitusi: 15
Liitunud: 05 Mär 2011 11:29

Re: Tele objektiivi valik

Postitus Postitas joonas. »

Fiks objed alates 300mm on liiga kallid, praegu ei saa nii kallist lubada. Olen nüüd hulk aega googeldanud siin ja näpud sügelevad sigma 150-500mm järgi ikkagi. :) Minu uurimustöö siin kinnitas et D90 toetab ka HSM mootorit, ehk et D90´ne ees peaks sellel objel ka AF toimima.
Ehk on siinsetel inimestel selle objega kokkupuuteid?
Niko

Re: Tele objektiivi valik

Postitus Postitas Niko »

olen proovinud Sigma 150-500 Nikon D300 küljes, viimased 100mm on ikka väga pehme joonisega. Võib-olla sõltub ka eksemplarist.
SiimP

Re: Tele objektiivi valik

Postitus Postitas SiimP »

Sellel 150-500mmm sigmal on 500mm peal suurim ava 6.3 Sellega saad sa ainult vastu päikest pilte teha, kui just D3s kereks pole. Mina sinu asemel võtaks kasutatud 300mm F4 nikkor + 1,4 konverter, saad kokku 420mm ja oluliselt kvalideetsemad pildid kui mistahes sigma/bigmadega. Fotoluksis on hetkel kasutatud nikkor 300mm F2.8 müügis http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=327&cid=5891&cgid=" onclick="window.open(this.href);return false; . Võta see obje ja unusta sigmad. Sellel objel on juba 2.8 avaga väga teravad pildid, sigmadel peab vähemalt 1-2 stoppi kinni keerama, et mingigi teravus oleks, see tähendaks juba sinu 150-500mm sigmal avaks 8. Räägin seda sellepärast, et paar astat tagasi valisin ise samamoodi sigma ja originaali vahel, valisin sigma ja kahetsen seda valikut.
joonas.
Postitusi: 15
Liitunud: 05 Mär 2011 11:29

Re: Tele objektiivi valik

Postitus Postitas joonas. »

No nikkori objektiivid on kindlasti paremad. Aga see tähendab juba kõvasti suuremat hinda ka.
külaline

Re: Tele objektiivi valik

Postitus Postitas külaline »

Sigma 150-500 jätaks valikust kindlasti välja. Eelistaks kasutatud nikkor 300 f4-ja või sigma 100-300 . Hea oleks ka sigma 400 5,6 apo telemacro , kui kuskilt õnnestub leida.
Kasutaja avatar
Leegimees
Postitusi: 94
Liitunud: 09 Mai 2009 12:11
Kontakt:

Re: Tele objektiivi valik

Postitus Postitas Leegimees »

Kui hind on määrav ja koguda ei viitsi, siis on ju otsustatud, et minnakse ajutise ja mitme ostu versiooni peale. Seda kaks korda objektiivi ostmist, algul odav ja hiljem ikkagi kallis on ju kõvasti praktiseeritud ja üks kord veel ei muuda midagi. Mina käisin ka selle Sigmast Nikkori-ni õppimise läbi. Nikon on minu arvates selline aparaat mis Sigmaga (va. 18-50 F2,8) eriti hästi kokku ei sobi, pigem Tamroniga. Nikkor 300 F4 on ülikõva alustamise teletoru ja tegelikult ei pea ma üle 400mm toru eriti vajalikuks. Algajate juures torkab tihti silma, et soov on kasvõi Hubble aparaadi külge keerata, aga tegelikult planeeritakse käest pilti teha. Looduses liikumine ja loomade pildistamine vajab rohkem aega ja keskendumist, siis avastad, et 300mm/F4 on juba päris palju. Otsi järelturult Nikkor 300 F4, kauple ja sa ei kahetse mingil juhul, need torud on pähklite lõhkumise kõlbulikud.
Riputa ilusamad pildid siia http://WWW.JPG.EE
Hanked ja kodulehed http://WWW.JOINCOM.EE
Külaline

Re: Tele objektiivi valik

Postitus Postitas Külaline »

Nikkori 300mm F4 saab isegi üsna hea hinnaga kätte, secondhandist. Aga metsas võib sellest väheks jääda.
ex-ex-enn

Re: Tele objektiivi valik

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Aga metsas võib sellest väheks jääda."

loomulikult on 300/F2,8 parem, aga ka kõvasti kallim, isegi kasutatult.
joonas.
Postitusi: 15
Liitunud: 05 Mär 2011 11:29

Re: Tele objektiivi valik

Postitus Postitas joonas. »

No nii palju raha pole obje alla panna jah.
Kuskil 1000 euri võiks see piir olla, natuke siia sinna.
Nikkori 300mm f4 le tuleks siis kindlasti panna 1.4x vahele. Aga kas ta on siis sigmast nii palju üle, kui näiteks mõlemad panna 300mm f8...
ex-ex-enn

Re: Tele objektiivi valik

Postitus Postitas ex-ex-enn »

üldjuhul läheb hobipildistajale mõistliku/vastuvõetava hinna piir enam-vähem selle 300/F4 juurest, ehk oleks veel samasse kanti 100-400/4,5-5,6 L IS USM.
tegelikkuses saab nendega ka metsas loomadest pildi ilusti kätte, küsimus on rohkem oma hiilimis- ja varjumistehnikas. lisaks kannatab 300/F4 vabalt 1,4x konverterit. lindude jaoks võiks veidi pikemat vaja olla, aga arvestades 300x1,4(telekonverter)x1,5(poolkaadri lõiketegur)=630mm vaatenurga täiskaadri puhul. selle taha ei tohiks küll enam ühegi pildi kättesaamine jääda.
ex-ex-enn

Re: Tele objektiivi valik

Postitus Postitas ex-ex-enn »

see 100-400 oli muidugi siis canoni toru.
joonas.
Postitusi: 15
Liitunud: 05 Mär 2011 11:29

Re: Tele objektiivi valik

Postitus Postitas joonas. »

Eks ma pean hakkama silma peal hoidma turul. Peab natukene ikka koguma, nikkori jaoks. 300 F4´jale hakkab ehk hammas peale kuidagi. :)
ex-ex-enn

Re: Tele objektiivi valik

Postitus Postitas ex-ex-enn »

eestifoto.ee, fotokala.ee ja looduspilt.ee müügikuulutused abiks.
Vasta