pruunikad pildid?

Canoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Rubic
Postitusi: 4
Liitunud: 24 Mär 2011 13:35

pruunikad pildid?

Postitus Postitas Rubic »

Selline algaja jutt, et mul on Canon 400D ja standard objektiiv ning tunne justkui et pruun värv tuleb esile igalpool. Tean et objektiiv on jama aga kas see peabki nii olema või on pildistajas asi või üldse aparaadis?

Näiteks õues pilte tehes läheb puu tüvi ja oksad ikka suht hele pruuniks nagu neid ainult valgustataksegi. Ümberseadest jälle kõik piisavalt tume et üldse oksasid ei erista. Ütleme nii et igalpool on koguaeg pruunikuse rohkus.
Ilmselt on minus asi.
Markoki
Postitusi: 113
Liitunud: 20 Apr 2008 18:05
Kontakt:

Re: pruunikad pildid?

Postitus Postitas Markoki »

Näita palun mõnda näidispilti, et saaks täpsemalt vastata.
SiimP

Re: pruunikad pildid?

Postitus Postitas SiimP »

Ilmselt on viga vales valgebalansis ja vales särituses. Muidugi igasugused kit.objektiivid ei anna ka päris täpselt värve edasi. Tee üks katse, otsi mingi hallkaart (18% halli värvi paberitükk näiteks). Tee alguses sellest puutüvest pilt ja teine pilt tee nii, et aseta see hallkaart puutüvele, mõõda sellelt hallkaardilt säriaeg, siis võta hallkaart ära, keera M-reziimis sama säriaeg ja tee pilt. Kui tulemus sama siis tuleb WB kallale minna ja käsitsi WB sättida. Ja kui see ka tulemusi ei too, siis laena sõbra/tuttava käest korralik L seeria objektiiv, tee pilt ja viska enda objektiiv minema :)
Riigel
Postitusi: 19
Liitunud: 25 Okt 2010 18:38

Re: pruunikad pildid?

Postitus Postitas Riigel »

valgus palans pane paika soovitan instruksioon läbi lugeda :!:
kui ei ole eks siis saad sellel lingil ja lae alla saad maakeelse juhendi.
canoni-kasutusjuhendid-t16.html" onclick="window.open(this.href);return false;
muide se link on siin samas kõrval lehel, on vaja ise kah uurida puurida :roll:
pole obiektiividel midagi viga ma ise ka kasutan KITi
Rubic
Postitusi: 4
Liitunud: 24 Mär 2011 13:35

Re: pruunikad pildid?

Postitus Postitas Rubic »

Nu, eks natuke sai asja parandada valgus palansiga või nuh photoshopiga järgi aidates ka:D....eks oskuseid on vähe võitu..ja kasutusjuhend on mul ammu tiritud...
Vasta