Nikon D7000 automaatne teravustamine

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Loll Blondiin

Nikon D7000 automaatne teravustamine

Postitus Postitas Loll Blondiin »

Palun aidake lolli blondiini. Eelmine kaamera oli D80, millel oli 11 fookuspunkti, mille vahel ma sain ise mitmikvalija nupu abil valida sobiva punkti. D7000-l aga on kas siis 11 või 39 punkti, ning ise valida ei saagi??? Mina vähemalt ei oska niimoodi seada, et saaks. Kasutusjuhendit olen kolme-nelja päeva jooksul lugenud 30-40 korda, aga ei saa hakkama... Kas äkki seal ei saagi ise nö. aktiivset fookuspunkti valida?
Ärge lolliks mind sõimama hakake, sest ma olen niigi õnnetu, et ma ise aru ei saa/hakkama ei saa. :((
Corylus
Postitusi: 12
Liitunud: 06 Juun 2010 19:52

Re: Nikon D7000 automaatne teravustamine

Postitus Postitas Corylus »

Mitmikvalija all on kang. Kui see on L (Lock) peal, siis on fookuspunktid lukus ja valida ei saa. Liiguta kangi üles.
Loll Blondiin

Re: Nikon D7000 automaatne teravustamine

Postitus Postitas Loll Blondiin »

Ei ole asi selles nupus mitte, kuna see on selle täpikese peal.
Asi on pigem siis selles, et ma tahaks fookuspunkti ise valida, aga ma ei saa aru, kas D7000-l ei saagi ise? Ntx kui üritan oma kassi pildistada, siis kaamera valib aktiivseks fookuspunktiks ise ühe punkti ja teravustab sellele. Muidugi ei vali kaamera punkti, mis oleks kassi näol, vaid valib hoopis punkti, mis on kassi rinnakul nt. Avaga 2,8 pildistades aga jääbki siis kassi rinnal olev laik terav, ning kõik ülejäänud udune. Pole ju normaalne, et ma pean ava maksimaalselt kinni keerama, et saada tervet kassi teravalt kaadrisse.
indrme
Postitusi: 186
Liitunud: 03 Juun 2010 22:29
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Nikon D7000 automaatne teravustamine

Postitus Postitas indrme »

D80 juhendis on selle kohta öeldud pealkirja all "Veaotsing":

"Fookuse piirkonda ei saa valida
• Vabastage fookuse piirkonna lukk.
• Kohandatud seadistused (custom setting) 2 (AF area mode (AF piirkonna režiim)) valikuks on seatud Auto-area AF (Automaatse piirkonna AF): valige muu režiim.
• Vajutage katikunupp pooleldi alla, et lülitada ekraan välja või aktiveerida särituse näidikud."

Võiks proovida teist asja muuta. Küllap d7000-l on samasugune menüüpunkt olemas.
Lisaks sellele ei võimalda vist mõned automaatsed pildistamisrežiimid üldse ise fookuspunkti valida.
Niko

Re: Nikon D7000 automaatne teravustamine

Postitus Postitas Niko »

minu D000 sab küll valida. Kustuta see AUTO sealt ära ja vali mis punkt meeldib. Võta 3D ka ära.
Loll Blondiin

Re: Nikon D7000 automaatne teravustamine

Postitus Postitas Loll Blondiin »

Ma kasutan vaid A ja M reziime, selles asi pole.
3D ka ei kasuta. Kõik eelpool mainitud asjad on proovitud. Kas asi võib tõesti olla selles, et kaamera on katki? Ei tahaks hästi uskuda. Ikka on tunne, et ise olen loll ja ei jaga matsu lahti, samas olen ma juba väga mitu varianti läbi katsetanud...
DaStoned
Postitusi: 85
Liitunud: 09 Juun 2010 12:47
Asukoht: Tallinn

Re: Nikon D7000 automaatne teravustamine

Postitus Postitas DaStoned »

Ehk sobib siinkohal vanade eestlaste ütlus RTFM? Mitte halvas mõttes, aga niisama pusida pole mõtet kui see on manualis kirjas.
Niko

Re: Nikon D7000 automaatne teravustamine

Postitus Postitas Niko »

ma pidasin silmas fookuse AUTO-t ehk siis fookuse automaatpunktivalimist. Ma pole sulle reziimidest midagi kirjutanud.
Loll Blondiin

Re: Nikon D7000 automaatne teravustamine

Postitus Postitas Loll Blondiin »

Kulla DaStoned, kui Sa oleksid viitsinud mu esimese postituse läbi lugeda, siis Sa teaksid, et ma ei pusi niisama! Olen juhendit lugenud vastavate peatükkide alt juba mitukümmend korda.

Niko, reziimi jutt ei käinud Sinu postituse kohta! Kasutaja indrme oli ka variante mulle pakkunud!
Esialgu ei jää kasutusjuhendist sellist varianti silma, et automaatset fookuspunkti valimist saaks sisse-välja lülitada. Loogiliselt võttes peaks nii uhkel kaameral selline valik siiski olemas olema. Eks ma otsin edasi, ehk leian sellise asja, kuigi siiani pole ka kaamera menüüdes silma hakanud.
Niko

Re: Nikon D7000 automaatne teravustamine

Postitus Postitas Niko »

oi-oi-oi...sulle kuluks koolitus ära, või puust ette ja punaseks?
Vajuta kere ees all nurgas AF/M nupp alla, nüüd keeruta esimest ja tagumist rattakest. jälgi juhtpaneelile, mis muutused toimuvad? Tagunine ratas muudab AF-A, AF-S, AF-C, esimese rattaga saad muuta mõõtepunktide arvu, valida 3D ja AUTO. Lihtne ju?
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

Re: Nikon D7000 automaatne teravustamine

Postitus Postitas Huvituja »

tsiteerin- Vajuta kere ees all nurgas AF/M nupp AF peale ja hoia seal, kui saad kogemust siis on mõtet M seadet kasutada
seadetes on teravustamine olemas. Olen valinud soome keele see on Pliitasi alt a vahekaart ja tarkennus
a1see säte on punasega.
tervauspunktide arv a6 sätte alt saad 39 tervustamispunti panna.
Mul veel poolakeelne juhend millega ei tee midagi.

Mul lükkas kaameraga tutvudes manuaalse teravustamise peale ja aidanud kui menüüsid 10 korda üle seadistasin. Mingi viga oli seadistustes.
Vasta