Palun kiirabi D5000 vs EOS 500D

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
uhtikas
Postitusi: 1
Liitunud: 07 Apr 2011 23:51

Palun kiirabi D5000 vs EOS 500D

Postitus Postitas uhtikas »

Terekest head fotofoorumlased!

Uue poisina palun ette vabandust, kui appihüüe vales teemas...
Kiirabi palve oleks sellise viimasel ajal üpris levinud haiguse teemal, mille diagnoosiks on vältimatu vajadus peegelkaamera järele. Anamnees ehk haigusele eelnenud ajalugu algas möödunud sajandi 80-ndatel Smena 8M-iga ja on süvenenud tänaseks päevaks Powershot S5 IS-ini.
Viimaste pikkade aastate kogemus erinevate "seepidega" on mind paraku pööranud "canoni usku" ja ega muidu teie, kui spetside poole poleks pöördunud, kui täna poleks mind teise valmistaja tootega poleks segadusse aetud...
Nimelt läksin täna, pärast pikka aega kestnud kaalutlemist, kindla otsusega Euronicsi poodi üpris soodsa hinnaga väljavalitud Canoni Kitti ostma, kuid õnnetuseks pakuti seal nö superpakkumisena Nikoni sooduskitti... Mängijad on siis järgmised:
1. Canon EOS 500D + EF-S 18-55 mm IS hinnaga 539,00 EUR
link: http://www.euronics.ee/tootekaart/38413 ... d/3820B094" onclick="window.open(this.href);return false;
2. Nikon D5000 + NIKKOR AF-S DX VR objektiivid 55-200mm ja 18-55mm hinnaga 599,00 EUR
limk: http://www.euronics.ee/tootekaart/36491 ... 00DBLKITVR" onclick="window.open(this.href);return false;

Kuna olen ennast üpris palju kurssi viinud kahjuks Vaid Canoni tehnikaga ja NIkoni kasutamisest (peale tänase korraks näppimise) ja kõikvõimaliku kaasavara saamise võimalikkusest jms pole praktiliselt mingit aimu, siis oleksin lõputult tänulik igasuguse abistava nõuande eest, mis aitaks nende kahe pakkumise vahel otsuse langetada.

Tean, et Nikoni hea argument on pööratav LCD, kuid kõik muud tehnilised-kasutajasõbralikud? näitajad (megapikslid pole olulised), teleobje hinnas . . . Et kas Nikoni soodsam komplekti hind oleks otsustav?

Canonile planeerisin niikuinii aegade jooksul hankida torud umbes: 50mm/1.8 :-)); 55/70-250; ehk ca 28-80 vms ja kui vajadus ja rikkus tuleb siis miskit laia nurka kah...
Ohh, kes ütleks, mis on hetkel tark valik = pakutav Canon või Nikon
Kasutaja avatar
Klamber
Postitusi: 32
Liitunud: 27 Veebr 2011 15:32

Re: Palun kiirabi D5000 vs EOS 500D

Postitus Postitas Klamber »

Nikon d5000, nende mudelite võrdluses küll
usu, ütleb canonimees:)
I am not always right, but I am never wrong.
Niko

Re: Palun kiirabi D5000 vs EOS 500D

Postitus Postitas Niko »

Nikoniga saad rohkem, alustuseks Sulle kasuklikum.
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

Re: Palun kiirabi D5000 vs EOS 500D

Postitus Postitas Huvituja »

Võta kindlasti Nikon. saad rohkem.
kaerahelves

Re: Palun kiirabi D5000 vs EOS 500D

Postitus Postitas kaerahelves »

Anttilas on see eos 500D hinnaga 499€ ;)
Külaline

Re: Palun kiirabi D5000 vs EOS 500D

Postitus Postitas Külaline »

kaerahelves kirjutas:Anttilas on see eos 500D hinnaga 499€ ;)
Anttila pakkumine küll ilma 55-200 toruta, kuid samas seal ka EOS500D soodsama hinnaga.
Tänud senistele nõuandjatele!
Siiani pole suutnud otsust langetada ja "tänu sellele" vähemalt Canoni hinna pealt juba kokkuhoid . . .
sten82
Postitusi: 103
Liitunud: 28 Sept 2010 00:26

Re: Palun kiirabi D5000 vs EOS 500D

Postitus Postitas sten82 »

Olgu Nikon kasvõi 3 korda parem, mina valiks ikkagi Canoni! :)

Aga eks igal ühel oma arvamus.
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

Re: Palun kiirabi D5000 vs EOS 500D

Postitus Postitas Huvituja »

sten82 kirjutas:Olgu Nikon kasvõi 3 korda parem, mina valiks ikkagi Canoni! :)

Aga eks igal ühel oma arvamus.
Tõepoolest ke millega harjunud on. Ega suurt vahet ju pole.
Mulle jälle tundub olles käes hoidnud sama hinnaklassi canonit valiksin Nikoni. Nikon natuke kallim.
toob oma mudelid välja hiljem.Canon 7D tuli alguses turule täis vigu.Sellise hinnaklaassi kaameras ei tohiks vigu olla.
Sarnane suunitlus Canon 60D ja Nikon D7000. Canoni hind poes langes ruttu.Nikoni kohta hinnangud paremad jne.
Nikon11

Re: Palun kiirabi D5000 vs EOS 500D

Postitus Postitas Nikon11 »

"olgu Nikon kasvõi 3 korda parem, mina valiks ikkagi Canoni!"

mis lahmid...siililegi selge et Nikon üle kõige
ex-ex-enn

Re: Palun kiirabi D5000 vs EOS 500D

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"mis lahmid...siililegi selge et Nikon üle kõige"

mille poolest üle? kelle jaoks kõigest üle? millest kõigest üle?

austa oma foorumikaaslasi ja nende isiklikku arvamust. veelenam, buhtalt brändinimede üle otsustamine argumentidega "pask" ja "üle kõige" ei ole eriline täiskasvanulik käitumine.
konkreetsetel kaameramudelitel on konkreetsed omadused mis rahuldavad konkreetsete kasutajate konkreetseid vajadusi konkreetsetes oludes. ja selles kontekstis võivad "üle kõige" osutuda hoopis teised brändid ja mudelid, millest sa isegi kuulnud pole.

näiteks mina väidan, et nokia on "üle kõige" foto- ja videokaamera, muusika- ja filmiesitaja ning tahvel- pihu- ja muiduarvuti, sest see on mul alati taskus. kui ma peaks ostma näiteks iphone, siis väidan ma täpselt sedasama selle kohta, sest antud parameetrist (alati taskus) lähtudes see nii ongi.
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Palun kiirabi D5000 vs EOS 500D

Postitus Postitas monty11 »

ex-ex-enn kirjutas: näiteks mina väidan, et nokia on "üle kõige" foto- ja videokaamera, muusika- ja filmiesitaja ning tahvel- pihu- ja muiduarvuti, sest see on mul alati taskus. kui ma peaks ostma näiteks iphone, siis väidan ma täpselt sedasama selle kohta, sest antud parameetrist (alati taskus) lähtudes see nii ongi.
Täpselt, maailma parim fotokas on see, mis sul parajasti kaasas on.
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Vasta